O ginekologii estetycznej – fakty i mity

Ginekologia estetyczna to coraz prężniej rozwijająca się dziedzina medycyny. Z bogatej oferty różnych zabiegów korzystają Polki, dla których problem stanowi wygląd narządów płciowych, ich nieprawidłowe funkcjonowanie lub brak satysfakcji z życia seksualnego. Po pomoc zgłaszają się również kobiety mające problemy z akceptacją własnego ciała, które zmienia się z powodu upływu czasu, przebytych ciąż lub chorób.

 

 

Ginekologia estetyczna jest stosunkowo młodą dziedziną medycyny. Łączy ze sobą zabiegi o charakterze zdrowotnym z zabiegami mającymi na celu poprawę wyglądu okolic intymnych. Zabiegi te, jako mało inwazyjne i bezpieczne, są doskonałą alternatywą dla operacji chirurgicznych. Działania o charakterze rekonstrukcyjnym stanowią dużą część usług ginekologii estetycznej, jednak nie każdy o tym wie. Poziom wiedzy o ginekologii estetycznej jest nadal stosunkowo niski – wiele osób bazuje na stereotypach i popularnych w Internecie mitach, nie sprawdzając wiarygodności i rzetelności znalezionych informacji.

 

 

Ginekologia estetyczna to nowość - MIT

Niektórzy sądzą, że zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej to nowość. Prawda jest jednak zupełnie inna – zabiegi te wykonywane są już od dawna, ale wcześniej nie mówiło się o nich głośno. Obecnie o ginekologii estetycznej i na temat problemów związanych z okolicami intymnymi rozmawia się coraz częściej i coraz bardziej swobodnie, w związku z czym zrobiło się głośniej również o ginekologii estetycznej jako antidotum na kobiece dolegliwości.

 

 

O ginekologii estetycznej mówi się, że to fanaberia - MIT

Kobiety coraz częściej korzystają z zabiegów ginekologii estetycznej, a mimo to dziedzina ta nadal wzbudza sporo kontrowersji i negatywnych emocji. Dla większości osób zabiegi tego typu nie są kaprysem czy chwilową zachcianką. Dzięki ginekologii estetycznej kobiety mogą pozbyć się kompleksów i zyskać większy komfort psychiczny – po zabiegach czują się lepiej i pewniej, i cieszą się swoją kobiecością.

 

 

Zabiegi ginekologii estetycznej są bardzo drogie - I TAK, I NIE

Ceny zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej oferowane przez renomowane gabinety czy kliniki na ogół są dość wysokie. Podczas szkoleń dla lekarzy medycyny estetycznej można skorzystać z tych samych, ale dużo tańszych zabiegów – często różnica w cenie wynosi nawet 50-70 proc. Warto zatem śledzić, co się aktualnie dzieje na rynku i systematycznie sprawdzać ofertę szkoleniową OLLIE.

 

 

Kobiety poddają się zabiegom z ginekologii estetycznej, bo chcą się przypodobać swoim partnerom - MIT

Współczesne kobiety są coraz bardziej niezależne i świadome swoich potrzeb, również seksualnych. Nie każda decyzja dotycząca ich zdrowia lub ciała, którą podejmują, musi być podyktowana zachciankami czy zdaniem mężczyzny na dany temat. Kobiety chętnie same z siebie korzystają z rozwiązań, które im pomagają, nie tylko w kwestiach zdrowotnych.

 

 

Zabiegi ginekologii estetycznej powodują uzależnienie od nich - MIT

Efekty niektórych zabiegów, np. labio- lub waginoplastyki są trwałe, ciężko zatem uzależnić się od jednorazowego zabiegu, którego już nie można powtórzyć. Po laseroterapii pochwy lub ostrzykiwaniu warg sromowych kwasem hialuronowym kobieta może cieszyć się rezultatami zabiegu nawet przez 2 lata. Ze względu na częstotliwość zabiegów nie można mówić o uzależnieniu się od nich.

 

 

Po zabiegach ginekologii estetycznej poprawia się jakość życia intymnego - FAKT

Problemy dotyczące budowy i funkcjonowania narządów płciowych dla wielu kobiet stanowią źródło kompleksów. Często utrudniają, a zdarza się, że wręcz uniemożliwiają normalne pożycie. Rozwój ginekologii estetycznej pozwala poprawiać wygląd i funkcjonowanie narządów płciowych. Niezwykle skuteczne zabiegi przynoszą radykalną zmianę w życiu fizycznym i psychicznym. Rozwiązanie takich problemów, jak: luźność lub suchość pochwy, nietrzymanie moczu, bolesne blizny i zrosty po nacięciu krocza czy też przerośnięte wargi sromowe mniejsze pozwalają kobietom czerpać większą radość i satysfakcję z seksu.

 

 

Rekonwalescencja wymaga dużo czasu - MIT

Różne schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, można zlikwidować za pomocą bezinwazyjnych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, np. laseroterapii. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a często nie ma go wcale. Dzięki temu kobiety mogą uniknąć ryzyka pojawienia się komplikacji pooperacyjnych i szybko wrócić do codziennych zajęć.

 

 

Narządy płciowe kobiet nie starzeją się - MIT

Mówiąc o tym, w jaki sposób nasze ciało zmienia się wraz z upływem czasu, najczęściej mamy na myśli zmarszczki na twarzy lub mniej jędrną skórę. Jednak zmiany te dotyczą również okolic intymnych. Wraz z wiekiem i w wyniku spadku poziomu hormonów elastyczność tracą tkanki krocza i pochwy, a także mięśnie miednicy. Skóra wiotczeje, a śluzówka pochwy staje się coraz bardziej wysuszona. Ten naturalny proces starzenia się dotyczy wszystkich kobiet, ale wiele z nich czuje się z tym mało komfortowo.

 

 

Młode kobiety nie muszą korzystać z zabiegów ginekologii estetycznej - MIT

Z zabiegów ginekologii estetycznej mogą korzystać kobiety w każdym wieku i momencie życia, których ogólny stan zdrowia określa się jako dobry. Nie tylko starsze osoby cierpią z powodu nietrzymania moczu, nie doświadczają satysfakcji z pożycia seksualnego lub nie są zadowolone z wyglądu okolic intymnych. Kobiety w młodszym wieku często zgłaszają się do lekarza z powodu wyglądu narządów płciowych zewnętrznych – przeszkadzają im przebarwienia, zmiany typu kłykciny, znamiona, a także przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych.

 

 

Zabiegi w ramach ginekologii estetycznej nie muszą być wykonywane w szpitalu – obecnie coraz więcej nowoczesnych klinik oferuje nie tylko konsultacje, ale zapewnia także kompleksowe leczenie i późniejszą opiekę medyczną w trakcie rekonwalescencji. Kobiety w zależności od swoich potrzeb mogą skorzystać z zabiegów rewitalizacji i obkurczania pochwy, plastyki łechtaczki i warg sromowych, ostrzykiwania warg sromowych i punktu G kwasem hialuronowym lub zdecydować się na przywrócenie błony dziewiczej.

 

 

Więcej o ginekologii estetycznej znajdziecie tu:

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.