Najczęstsze pytania modelek

 

Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące zabiegów medycyny estetycznej

Czy zabiegi medycyny estetycznej bolą?

 • Niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej - np. z toksyną  botulinową lub kwasem hialuronowym – są podawane iniekcyjnie. Dla niektórych osób może to oznaczać pewien dyskomfort, ale większość zabiegów jest wykonywana bez znieczulenia. Prawie wszystkie zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są wykonywane bez znieczulenia. W przypadku zabiegów z kwasem hialuronowym część osób decyduje się na znieczulenie. Znieczulenie jest wykonywane najczęściej kremem Emla lub poprzez mocne schłodzenie skóry kremem.
 • Wyjątkiem, przy którym zawsze podaje się znieczulenie, są np. zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub mezoterapii.
 • W OLLIE istnieje możliwość wykonania zabiegów w znieczuleniu. Jeżeli bardzo boisz się bólu, poproś przed zabiegiem o znieczulenie. Jeżeli jednak pobranie krwi nie przyprawia Cię o dreszczyk, to i zabiegi medycyny estetycznej nie będą Ci straszne.

 

Czy po zabiegu z toksyną botulinową (tzw. botoksem) twarz będzie sparaliżowana?

 • Toksyna botulinowa działa paraliżująco na mięśnie, ale jej dyspersja (rozprzestrzenianie) jest bardzo ograniczona. Lekarz przed podaniem toksyny botulinowej uważnie sprawdza mimikę twarzy, tak aby zaplanować i w sposób kontrolowany unieruchomić mięśnie.
 • Jeśli nasze obawy związane z toksyną botulinową są związane z tym, co widzimy wśród amerykańskich gwiazd, to warto wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych podaje się mniej więcej 2 razy większe dawki toksyny botulinowej niż w Polsce.
 • W OLLIE podajemy optymalne dawki preparatów, zgodne ze wskazaniami procedur medycznych i potrzebami osób poddających się zabiegom.

 

Czy jak przeminie efekt zabiegu to twarz i skóra nie będą wyglądały gorzej niż przed zabiegiem?

 • Skóra dzięki zabiegom medycyny estetycznej ma lepszą kondycję niż bez nich. W przypadku toksyny botulinowej skóra przestaje się marszczyć, bo prostują się mięśnie, na których skóra się fałdowała.
 • W przypadku zabiegów z kwasem hialuronowym zmarszczka lub bruzda zostaje wypełniona, a ponieważ kwas hialuronowy ma bardzo dobre właściwości higroskopijne (wiązania wody), to dodatkowo skóra jest lepiej nawilżona. W przypadku zabiegu z kwasem hialuronowym na usta może to oznaczać, że usta będą nawilżone i nie będą wymagać częstego smarowania pomadką nawilżającą.

 

Czy można stosować kwas hialuronowy zamiast toksyny botulinowej?

 • W przypadku korekcji zmarszczek toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego nie stosuje się zamiennie. Przeważnie toksyna botulinowa jest stosowana do korekcji zmarszczek mimicznych, powstających w wyniku pracy mięśni – toksyna powoduje unieruchomienie mięśni, a na gładkim mięśniu nie fałduje się skóra – dzięki temu zmarszczki nie są widoczne. Najczęstsze okolice, przy których stosowana jest toksyna botulinowa to zmarszczki poziome czoła, kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki palacza.
 • Kwas hialuronowy stosowany jest do wypełniania zmarszczek statycznych – bruzd nosowo – wargowych, linii marionetek, wolumetrii policzków.
 • Nie stosuje się raczej kwasu hialuronowego do korekcji zmarszczek mimicznych, z powodu ryzyka, że pracujące mięśnie mogłyby spowodować przemieszczenie kwasu hialuronowego, który ma formę żelu.

 

Czy po pierwszym zabiegu twarz i skóra się nie przyzwyczają i zabiegi trzeba będzie już zawsze powtarzać?

 • Wręcz przeciwnie. Zabiegi medycyny estetycznej służą poprawie kondycji skóry. Lekarze traktują to profilaktykę starzenia skóry. Skóra po zabiegu przeważnie jest w lepszej kondycji, nawet jeśli teoretycznie efekt zabiegu powinien już upłynąć.
 • W OLLIE wątpliwości można rozwiać podczas konsultacji przedzabiegowej. Istnieje tez możliwość odbycia prekonsultacji drogą mailową u lekarza wykładowcy, nie zwalnia ona jednak z odbycia konsultacji przedzabiegowej w dniu wykonywania zabiegu.

 

Czy po zabiegu powiększania ust zawsze ma się tzw. kaczy dzióbek?

Prawidłowo podany kwas hialuronowy nie daje efektu kaczego dzióbka, może go spowodować podawanie zbyt często i w niewłaściwy sposób. Przed poddaniem się zabiegowi warto powiedzieć lekarzowi, jakich efektów się oczekuje.

W OLLIE przed każdym zabiegiem lekarze przeprowadzają konsultację, pytają o oczekiwania i podają po konsultacji informację, jakie zabiegi proponują, jakie ilości preparatów proponują wykorzystać i jaki byłby koszt wykonania zabiegu. Jest to idealny moment, aby powiedzieć lekarzowi, jaki efekt chcemy uzyskać.

 

Jak długo utrzymują się efekty?

Czas utrzymywania się efektów zabiegów zależy od zastosowanego preparatu i jego ilości. Przeważnie jednak efekty zabiegów z toksyną botulinową (tzw. botoksem) utrzymują się około 6 miesięcy, choć często zdarza się, że po kolejnych podania czas działania preparatu wydłuża się. W przypadku kwasu hialuronowego zabiegi na bruzdy nosowo –wargowe, linie marionetek, usta powinny utrzymać się około roku, a zabiegi wolumetryczne (np. modelowania policzków) około 2 lat.

W OLLIE pracujemy wyłącznie na renomowanych preparatach, przebadanych, certyfikowanych i dopuszczonych do obrotu w Europie i Stanach Zjednoczonych, dlatego efekty zabiegów utrzymują się długo.