Efekt naturalności w medycynie estetycznej

Wielu z nas wciąż poszukuje cudownych eliksirów, by utrzymać młodość skóry. Z biegiem lat każdy się zmienia, a upływ czasu odbija się na naszych twarzach. Pewnych zmian nie da się niestety całkowicie ukryć. Co druga Polka* korzystając z medycyny estetycznej chciałaby poprawić stan i kondycję skóry twarzy.

 

 

Przede wszystkim profilaktyka

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która obejmuje przede wszystkim profilaktykę i leczenie zmian zachodzących w skórze wraz z biegiem czasu. Jednak czasu nie da się cofnąć. Próby powrotu do wyglądu, kiedy miało się 18 lat, mogą prowadzić do uzyskania nienaturalnego, przerysowanego efektu. Należy dążyć do tego, aby „wyglądać dobrze jak na swój wiek” albo „lepiej niż rówieśnicy". I takie efekty uzyskuje się z pomocą medycyny estetycznej.

 

 

Efekt naturalności w medycynie estetycznej - jak go osiągnąć?

Współczesna medycyna oferuje wiele możliwości korekcji zewnętrznych oznak starzenia się oraz poprawy wyglądu. Dotyczy to korekty drobnych defektów estetycznych takich jak jędrność i kondycja skóry, kształt i owal twarzy, cellulit, rozstępy, blizny itp.

 

 

Indywidualny plan terapeutyczny zabiegów medycyny estetycznej

Nadrzędną zasadą lekarzy medycyny estetycznej jest umiar i dążenie do uzyskania naturalnego efektu odświeżenia, bez uzyskiwania sztucznego „efektu maski”. Zabiegi służące odmłodzeniu muszą uwzględniać wiek i indywidualne cechy aktualnego wyglądu. Zabiegi medycyny estetycznej zawsze dobierane są indywidualnie. Zależą m.in. od stanu napięcia i nawilżenia skóry, jej grubości oraz mimiki twarzy, budowy układu kostnego twarzy. Dlatego m.in. decydując się na zabiegi medycyny estetycznej, warto wykonać je u lekarza, a nie kosmetyczki – lekarz zna anatomię twarzy. Lekarz medycyny estetycznej pomoże wydobyć i podkreślić naturalne piękno, skorygować niedoskonałości oraz uwidocznić atuty. Współczesne techniki stosowane w medycynie estetycznej pozwalają opóźnić proces starzenia, a stosowane z wyczuciem, skutecznie zatrzymują młody naturalny wygląd na długo.

 

 

Wybór odpowiedniego momentu na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej warto planować z wyprzedzeniem. Dotyczy to szczególnie zabiegów wykonywanych przed ważnymi uroczystościami – pełne efekty niektórych zabiegów pojawiają się z opóźnieniem (ostateczny efekt toksyny botulinowej uzyskuje się po około 2 tygodniach), a po wykonaniu niektórych przez 24-48 godzin może utrzymywać się obrzęk. Należy też pamiętać, że zabiegów medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej i wypełniaczy nie należy wykonywać w czasie ciąży i karmienia piersią. Przeciwskazaniem do tych zabiegów są również ciężkie przewlekłe choroby, szczególnie neurologiczne i autoimmunologiczne, jakiekolwiek stany zapalne i zakażenia w obszarach, które chcemy korygować (także opryszczka), zaburzenia krzepnięcia krwi oraz niektóre przyjmowane leki.

 

 

Umiar i regularność

Umiar i regulaność to podstawa rutyny pielęgnacyjnej skóry. Dzięki temu skóra dłużej będzie świeża i pełna blasku, a efekty zabiegów będą długotrwałe i naturalne.

 

 

Polecane artykuły:

*Źródło: Raport z badania: Polki a nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej