Wolumetria, botoks, lipoliza, hydroksyapatyt wapnia – zaawansowane szkolenia w Ollie, 24.04.2016

W Centrum Szkoleniowym OLLIE lekarze i stomatolodzy uczą się, jak wykonywać różnego rodzaju zabiegi, aby uzyskać naturalne efekty i zadowolić pacjentów. Coraz większą popularnością cieszą się wśród Polek małoinwazyjne zabiegi z minimalną niedyspozycją estetyczną. Polscy pacjenci mają te same preferencje, co na zachodzie Europy i stawiają na bardzo naturalny, zdrowy i świeży wygląd. Rynek usług z zakresu medycyny estetycznej dynamicznie się rozwija – przybywa gabinetów, pacjentów i oczywiście lekarzy medycyny estetycznej.

 

 

Zaawansowane szkolenia w OLLIE

Sześć kursów, trzech wykładowców, ponad dwudziestu uczestników i blisko dziewięćdziesiąt osób, które zgłosiły się na zabiegi, a to wszystko w ciągu zaledwie dwóch dni – tak wygląda w OLLIE podsumowanie ostatniego weekendu kwietnia. Niedziela, 24 kwietnia br., to kolejny intensywny dzień zarówno dla wykładowców, jak i uczestników szkoleń. Tego dnia większość kursów poprowadziła lek. med. Anita Symonowicz, która specjalizuje się w wypełnianiu i likwidacji zmarszczek, powiększaniu ust, a także mezoterapii i lipolizie iniekcyjnej.

 

 

Szkolenie z wolumetrii – modelowanie i kaniule – poziom zaawansowany

Lek. med. Adam Srebrzyński był wykładowcą podczas szkolenia z wolumetrii (modelowanie i kaniule) na poziomie zaawansowanym. Zostało ono zorganizowane dla 5 uczestników; na zabiegi w Centrum Szkoleniowym OLLIE zgłosiło się 8 pacjentów.

 

 

Modelowanie twarzy nie tylko dla artystów

Zabiegi wolumetrii stają się coraz bardziej popularne, ponieważ stanowią jedną z najbardziej atrakcyjnych alternatyw dla chirurgicznego liftingu twarzy. Wolumetria umożliwia nieoperacyjne wymodelowanie twarzy za pomocą gęstego, plastycznego wypełniacza. Zabiegi mają na celu poprawę owalu twarzy i przywrócenie objętości w tych miejscach, które wraz z upływem czasu zapadły się z powodu zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Wolumetria przywraca młodszy i świeższy wygląd, modelując i łagodząc rysy twarzy.

 

 

Wolumetria - zaawansowane szkolenia w OLLIE

Wolumetria - zaawansowane szkolenia w OLLIE

Kaniula i wypełniacz na ratunek starzejącej się twarzy

Zabiegi wolumetryczne najczęściej wykonywane są kaniulą, czyli tępą igłą. Kaniula do zabiegów estetycznych musi mieć doskonale gładką powierzchnię, aby było możliwe swobodne przesuwanie igły pod skórą w trakcie całego zabiegu. Kaniule umożliwiają swobodne i precyzyjne wprowadzenie preparatu wypełniającego pod skórę w miejscu powstania niedoskonałości i z tego względu świetnie nadają się do zabiegów modelujących twarz.

 

 

Dobrodziejstwa wolumetrii

Ryzyko wystąpienia siniaków jest stosunkowo małe, a sam zabieg jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny, co zachęca pacjentów do korzystania z dobrodziejstw wolumetrii. Uczestnicy szkolenia wykonywali takie zabiegi, jak lifting i modelowanie policzków, wolumetrię kości policzkowych, a także modelowanie nosa i korekcję doliny łez. Za pomocą kaniuli modelowali u modelek usta, bruzdy nosowo-wargowe oraz brodę i skronie.

 

 

Szkolenie z hydroksyapatytu wapnia

Również i to szkolenie poprowadził lek. med. Adam Srebrzyński. Miało ono indywidualny charakter – w kursie wziął udział 1 uczestnik, a z zabiegów z hydroksyapatytem wapnia skorzystało 5 modeli w różnym wieku i różnej płci.

 

 

Hydroksyapatyt wapnia – coraz bardziej popularny wypełniacz

Już od kilku lat można zaobserwować rosnącą popularność hydroksyapatytu wapnia, który w niektórych przypadkach niemal całkowicie zastąpił wypełniacze bazujące na kwasie hialuronowym. Preparat ten jest stosowany do modelowania kości policzkowych, poprawiania konturu twarzy, korekcji nosa czy usuwania wiotkości skóry. Podanie hydroksyapatytu wapnia likwiduje zmarszczki i ubytki objętości oraz ujędrnia skórę. Efekt wypełnienia utrzymuje się przez około 12 miesięcy. To może tłumaczyć popularność hydroksyapatytu wapnia wśród pacjentów, co przekłada się na zainteresowanie lekarzy medycyny estetycznej szkoleniami na temat zabiegów z wykorzystaniem tego wypełniacza.

 

 

Hydroksyapatyt wapnia - zaawansowane szkolenia w OLLIE

Hydroksyapatyt wapnia - zaawansowane szkolenia w OLLIE

Gęstsza skóra bez dodania objętości

Szkolenie z hydroksyapatytu wapnia organizowane przez Centrum Szkoleniowe OLLIE adresowane jest do lekarzy, którzy wykonują zabiegi wolumetrii i modelowania z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, ale jednocześnie chcą zaproponować swoim pacjentom zabiegi wypełniania i zagęszczania skóry bez dodawania objętości (np. dla kobiet o owalnych lub okrągłych twarzach). To kurs dla lekarzy chcących zaoferować swoim pacjentom nowoczesne techniki zabiegowe często niedostępne w innych gabinetach medycyny estetycznej.

 

 

Bogaty program szkoleniowy w OLLIE

W programie szkolenia uwzględniono takie zagadnienia, jak: wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, mechanizm działania wypełniacza, miejsca aplikacji i techniki zabiegowe, kwalifikacja pacjentów do zabiegów, a także postępowanie przed- i pozabiegowe oraz powikłania i efekty niepożądane (unikanie ich i leczenie). Podczas kursu został porównany kwas hialuronowy z hydroskyapatytem wapnia – omówiono podobieństwa i różnice występujące pomiędzy tymi dwoma wypełniaczami.

 

 

Praktyka czyni mistrza

Część praktyczna obejmowała samodzielne wykonywanie zabiegów na wybranych częściach twarzy, skorygowano m.in. zapadnięte policzki, okolicę jarzmową i kontur twarzy, a ponadto bruzdy nosowo-wargowe i linie marionetki. Uczestnik kursu uczył się różnych technik wykonywania zabiegów z hydroskyapatytem wapnia, koncentrując się zwłaszcza na technice wektorowej. Jej zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści – zabiegi wykorzystujące tę metodę wpływają korzystnie na poprawę owalu twarzy, napięcia skóry policzków i czoła, uniesienie brwi i zewnętrznego kącika oka oraz odbudowę skóry dolnej powieki.

 

 

Z wektorami za pan brat

Zabiegi z hydroksyapatytem wapnia były wykonywane techniką wektorową wektorów krótkich i długich – technikę wektorów krótkich wykorzystano u osób z dojrzałą skórą, które wcześniej miały podane nici PDO. U osób ze skórą młodszą, bez zaaplikowanych nici, zastosowano technikę wektorów długich.

 

 

Hydroksyapatyt wapnia z wektorami- zaawansowane szkolenia w OLLIE

Hydroksyapatyt wapnia z wektorami- zaawansowane szkolenia w OLLIE

 

 

Szkolenie z toksyny botulinowej – poziom zaawansowany

Indywidualny kurs z toksyny botulinowej na poziomie zaawansowanym poprowadziła w Centrum Szkoleniowym OLLIE lek. med. Anita Symonowicz. Osiem modelek z różnymi problemami estetycznymi skorzystało z zabiegów mających na celu poprawę ich wyglądu i samopoczucia.

 

 

Jak zjeść zęby na botoksie

Szkolenie z toksyny botulinowej na poziomie zaawansowanym przygotowane przez OLLIE jest skierowane do lekarzy, którzy już zdobyły doświadczenie z tym preparatem, ale chcą doskonalić swoje umiejętności i poznać zabiegi medycyny estetycznej o najwyższym stopniu trudności. Po ukończeniu szkolenia z toksyny botulinowej w OLLIE lekarz może pracować w tych obszarach, które nie są uważane za klasyczne, np. lecząc bruksizm lub nadpotliwość miejscową (pod pachami, na czole).

 

 

Toksyna botulinowa - zaawansowane szkolenia w OLLIE

Toksyna botulinowa - zaawansowane szkolenia - w OLLIE

Botoks dla wtajemniczonych

Iniekcje z toksyny botulinowej w dalszym ciągu pozostają jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej pozwalającym na błyskawiczne wygładzenie i redukcję zmarszczek, nawet o 80%. Wstrzykiwanie małych dawek preparatu w precyzyjnie wybrane miejsca na skórze pozwala skutecznie niwelować wszelkiego rodzaju zmarszczki mimiczne. Jednak to nie jedyne zastosowanie toksyny botulinowej. Lekarz-kursant samodzielnie zaaplikował botoks modelkom mającym problem z bruksizmem i nadpotliwością, a także wykonał inne zabiegi w obrębie twarzy oraz korekcję zmarszczek na szyi i uśmiechu dziąsłowego (ang. gummy smile).

 

 

Szkolenie z lipolizy iniekcyjnej

Anita Symonowicz, lek. med. i stomatolog, poprowadziła w dn. 24.04.2016 r. całodniowe szkolenie z lipolizy iniekcyjnej. Wzięło w nim udział 5 uczestników oraz 10 modelek i modeli. Kurs ten jest dedykowany lekarzom, którzy chcą zaoferować swoim pacjentom zabiegi na ciało i którym zależy na tym, aby bezpiecznie i profesjonalnie wykonywać redukcję tkanki tłuszczowej.

 

 

W walce z tłuszczykiem

Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia) to sprawdzona i bezpieczna metoda nieoperacyjnego usuwania miejscowych otłuszczeń ciała. W 1995 r. dr Patricia Rittes jako pierwsza na świecie zastosowała fosfatydylcholinę w celu eliminacji tkanki tłuszczowej u swojej pacjentki. Technikę tę na początku XXI w. rozpowszechnił wśród europejskich lekarzy austriacki lekarz, dr Franz Haseggschwandtner.

 

 

Pogromca tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna pozwala na usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, które są oporne na dietę czy aktywność fizyczną. To doskonała propozycja dla pacjentów chcących wymodelować sylwetkę i nadać jej pożądane kształty. W trakcie szkolenia lek. med. Anita Symonowicz omówiła szereg różnych zagadnień, takich jak: typy otyłości, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, kwalifikacja pacjentów do zabiegu. W programie kursu znalazły się również tematy związane z przygotowaniem preparatu do podania, dawkowaniem oraz unikaniem i leczeniem powikłań; ponadto zostały porównane różne techniki redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej.

 

 

Lipoliza - zaawansowane szkolenia w OLLIE

Lipoliza - zaawansowane szkolenia w OLLIE

Kursanci kontra tkanka tłuszczowa

Uczestnicy szkolenia mieli możliwość samodzielnego wykonania zabiegów na różnych częściach ciała – modelki i modele poddali się, w zależności od swoich potrzeb, m.in. korekcji podbródka, modelowaniu szyi, redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu i boczkach, a także wysmukleniu bawolego karku (szyja + plecy).

 

 

Polecane artykuły

 

 

Zapraszamy na szkolenia w OLLIE