Polka w gabinecie medycyny estetycznej – najbardziej popularne zabiegi

Coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową

Dzięki postępowi w medycynie, świadomości i dbałości o zdrowie większość z nas żyje coraz dłużej. Przeciętny Polak żyje obecnie 72,4 lata, przeciętna Polka około 81 lat. To trzy lata dłużej niż w 2000 roku i około 6 lat dłużej niż 20 lat temu. Różnicę w długości życia widać szczególnie w porównaniu z latami 60-tymi XX wieku. Wg danych GUS w 1960 roku mężczyźni żyli średnio o 8 lat krócej, a kobiety o 10 lat. Jednak wydłużeniu czasu życia towarzyszy nieustannie proces starzenia. Co to oznacza dla lekarzy medycyny estetycznej? Wraz z rozwojem świadomości, coraz więcej Polek zaczyna stosować profilaktykę przeciwstarzeniową. Rośnie liczba osób stosujących coś więcej niż tylko kremy przeciwzmarszczkowe.

 

 

Polka w gabinecie medycyny estetycznej

Z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że z nowości, jaką na polskim rynku są zabiegi medycyny estetycznej skorzystało już 6% Polek, a 35% nie wyklucza ich wykonania w przyszłości. Z przeprowadzonych badań wynika też, że zabiegi medycyny estetycznej są najbardziej popularne wśród kobiet między 30-tym a 50-tym rokiem życia.

 

 

Najbardziej popularne zabiegi

Jakie zabiegi są wśród Polek najbardziej popularne? Ponad połowa, bo aż 52% Polek wykonywało w przeszłości peelingi. Wśród zabiegów, które kobiety w Polsce planują wykonywać, najpopularniejsze to: peelingi (planuje je wykonać 45% kobiet), botoks i zabiegi likwidujące przebarwienia (po 23%) oraz wypełnianie kwasem hialuronowym i mezoterapia (po 14%).

 

 

Polki chcą poprawić kondycję skóry

Warto dodać, że z przeprowadzonych badań wynika, że aż 66% kobiet, pytanych, co chciałoby poprawić w swojej twarzy odpowiada, że stan i kondycję swojej skóry. Najmłodsze respondentki (18-29 lat) nieco częściej od pozostałych chciałyby poprawić nie wygląd i kondycję skóry, ale nos (14%) i usta (6%). Tylko co czwarta (23%) respondentka nie chciałaby nic zmienić w swojej twarzy.

 

 

Najlepszy wiek na zabiegi medycyny estetycznej

Kto najczęściej korzysta z zabiegów medycyny estetycznej? Najczęściej są to trzydziestolatki (11%) oraz czterdziestolatki (8%). Rzadziej natomiast poddawały się takim zabiegom 18-29-latki (4%), 50-59-latki (6%) oraz kobiety w wieku i więcej lat (4%). Najlepszy wiek na pierwsze zabiegi medycyny estetycznej to zdaniem Polek 35-45 lat (33%) lub 45-55 lat (34%).

 

 

Dlaczego Polki odwiedzają gabinety medycyny estetycznej?

Z badań wynikają dwa główne powody: to tańsze niż chirurgia plastyczna (29%) oraz to modne i popularne (28%). 15% badanych uważa, że kobiety korzystają z medycyny estetycznej, bo daje ona spektakularne efekty. Według 12% jest to metoda, do której zachęca fakt, że jest bezpieczna i bezbolesna.

 

 

Polecane artykuły

Polka w gabinecie medycyny estetycznej - najbardziej popularne zabiegi, jakie części twarzy i ciała chciałaby poprawić?
Polka w gabinecie medycyny estetycznej - gdzie i jakich informacji szuka o zabiegach i lekarzach?
Polka w gabinecie medycyny estetycznej – co sądzi o zabiegach i co ją przekonało do medycyny estetycznej, w jakim wieku chce rozpocząć zabiegi?
Polka w gabinecie medycyny estetycznej-jakich zabiegów się obawia?
Popularność zabiegów medycyny estetycznej w 2013 roku na świecie
Indywidualny plan terapeutyczny czyli podstawy medycyny estetycznej - lek. med. Marta Tazbir

 

 

Źródło

Badanie TNS OBOP na reprezentatywnej grupie 1000 kobiet, 2011 r.