Polka w gabinecie medycyny estetycznej –  co sądzi o zabiegach i co ją przekonało do medycyny estetycznej, w jakim wieku chce rozpocząć zabiegi?

Dlaczego Polki odwiedzają gabinety medycyny estetycznej?

Z badań wynika, że istnieją dwa główne powody, dla których kobiety odwiedzają gabinety medycyny estetycznej: to tańsze niż chirurgia plastyczna (29%) oraz to modne i popularne i korzystają z tego znani ludzie (28%). 15% badanych uważa, że kobiety korzystają z medycyny estetycznej, bo daje ona spektakularne efekty. Według 12% jest to metoda, do której zachęca fakt, że jest bezpieczna i bezbolesna. Według niektórych respondentek kobiety korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, bo chcą ładnie i młodo wyglądać, a po 2% wskazuje jako przyczynę kompleksy, brak pewności siebie i akceptacji ciała oraz chęć poprawy samopoczucia.

 

 

W jakim wieku, według Polek, należy zdecydować się na pierwsze zabiegi medycyny estetycznej (np. toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, mezoterapia)?

Najlepszy wiek na pierwsze zabiegi medycyny estetycznej to zdaniem Polek 35-45 lat (33%) lub 45-55 lat (34%). Wiek powyżej 55 roku życia wskazuje jako optymalny dla rozpoczęcia zabiegów 11% respondentek, a 6% wskazuje wiek 25-35 lat.

 

 

Co Polki sądzą na temat nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej?

Według 38% badanych zabiegi medycyny estetycznej to świetna alternatywa dla chirurgii plastycznej, a prawie 37% respondentek twierdzi, że zabiegi medycyny estetycznej podobają im się, ale są za drogie. Zabiegi medycyny estetycznej są postrzegane jako szybkie, bezpieczne i skuteczne przez 14% ankietowanych, a 8% twierdzi, że dzięki nim bez obaw myśli o swoim przyszłym wyglądzie.

 

 

Co najbardziej przekonuje Polki do wykonania zabiegu medycyny estetycznej?

Dla 37% Polek najbardziej przekonująca jest rekomendacja koleżanki lub efekty, jakie u niej można zobaczyć, a dla 32% rekomendacja lekarza. Dla co czwartej Polki (24%) decydujące jest uświadomienie sobie, że jej twarz nie jest już taka sama jak kiedyś i nie może tego ukryć pod makijażem.

 

 

Polecane artykuły

  • Polka w gabinecie medycyny estetycznej - co jest najważniejsze przy wyborze gabinetu medycznego?
  • Polka w gabinecie medycyny estetycznej – co sądzi o zabiegach i co ją przekonało do medycyny estetycznej, w jakim wieku chce rozpocząć zabiegi?
  • Polka w gabinecie medycyny estetycznej - gdzie i jakich informacji szuka o zabiegach i lekarzach?
  • Polka w gabinecie medycyny estetycznej - najbardziej popularne zabiegi, jakie części twarzy i ciała chciałaby poprawic?
  • Praktyka lekarza medycyny estetycznej: Dotacje unijne - szansa na dofinansowanie inwestycji

 

 

Źródła

1. Badanie TNS OBOP, przeprowadzone metodą CATI w dniach 13-16 stycznia 2011 r.; na losowej, reprezentatywnej próbie 1000 Polek w wieku 18 lat i więcej.
2. Raport z badania ankietowego Polki a nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, Ankieta przeprowadzona w 2013 na grupie 609 osób.