Polka w gabinecie medycyny estetycznej – gdzie i jakich informacji szuka o zabiegach i lekarzach?

Najważniejsze są renoma i doświadczenie lekarza

Według badań dla ponad 82% Polek najważniejsze przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej są doświadczenie i renoma lekarza. Po 4% respondentek wskazuje na miły i kompetentny personel oraz na atrakcyjne ceny i promocje. Dla 2% badanych znaczenie ma popularność gabinetu medycyny estetycznej.
Prawie trzy czwarte Polek (72%) traktuje wizytę u lekarza medycyny estetycznej jako szansę na poradę i świadome zaplanowanie zabiegów medycyny estetycznej wspólnie z lekarzem.

 

 

Gdzie Polki szukają informacji na temat medycyny estetycznej?

Dla dwóch Polek na trzy (68%) podstawowym źródłem wiedzy o medycynie estetycznej jest internet. Na drugim miejscu jest wiedza pozyskiwana bezpośrednio u lekarzy i specjalistów – ale taką odpowiedź wskazało jedynie 7% badanych. Prasę ogólną wybrało niecałe 7% ankietowanych, a prasę specjalistyczną 6%. Telewizja została wskazana przez 4% ankietowanych osób, a ulotki w gabinetach przez niecałe 3%.

 

 

O jakich zabiegach Polki chciałyby się dowiedzieć więcej?

Zabiegami budzącymi najbardziej powszechne zainteresowanie są lasery, ich rodzaje i możliwości – aż 39% badanych chciałoby dowiedzieć się na ich temat więcej. Co piata Polka (20%) chciałaby się dowiedzieć więcej na temat wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, a 17% o peelingach medycznych. Fale radiowe budzą zainteresowanie około 9% badanych, a osocze około 8%. Trochę ponad 3% respondentek chciałoby poszerzyć swoją wiedzę o toksynie botulinowej.

 

 

Źródło

Raport z badania ankietowego Polki a nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, ankieta przeprowadzona w 2013 r. na grupie 609 osób.