Indywidualny plan terapeutyczny – podstawy medycyny estetycznej

Coraz większa liczba lekarzy zaczyna się interesować medycyną estetyczną. Rynek medycyny estetycznej w Polsce już w 2010 r. był szacowany na 5 mld USD rocznie, a dynamika jego wzrostu na 20%. Potencjał tego rynku jest ogromny i stąd rosnące zapotrzebowanie na lekarzy wykonujących zabiegi medycyny estetycznej.
 
 

Wiedza i oczekiwania pacjentów

Pacjenci są coraz lepiej wyedukowani i świadomi swoich potrzeb, wiedzą także... że należy wybierać polecane, profesjonalne gabinety medycyny estetycznej i korzystać z usług sprawdzonych, znanych w środowisku lekarzy. Lekarzy cieszących się dobrą opinią, ugruntowaną wiedzą i umiejętnościami z zakresu medycyny estetycznej. A także lekarzy, którzy profesjonalnie i z należytym zaangażowaniem podchodzą do pacjenta.
 
 

Indywidualny plan terapeutyczny

Obecnie pacjenci oczekują od lekarza medycyny estetycznej znacznie więcej niż tylko "wstrzyknięcia botoksu". Wizyta u prawidłowo przygotowanego lekarza medycyny estetycznej powinna dostarczyć pacjentowi wszelkich informacji na temat stanu jego skóry i jej potrzeb, oczywiście z punktu widzenia lekarza medycyny estetycznej i anti-aging. Pacjent powinien dowiedzieć się jakie zabiegi i procedury są mu zalecane i dlaczego, oraz powinien otrzymać konkretne zalecenia i wytyczne w całorocznym kompleksowym planie. Zatem dobrze przygotowany lekarz to taki, który chce i potrafi zaoferować swoim pacjentom pełen wachlarz prawidłowo wykonanych usług z zakresu medycyny estetycznej. A więc od czego zacząć?
 
 

Najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej

Jeszcze 10 lat temu zabiegi z medycyny estetycznej były luksusem zarezerwowanym dla najbogatszych. Dziś każdemu pacjentowi możemy dobrać dostosowany do jego portfela odpowiedni plan zabiegów. Aby dobrze to zrobić i nawiązać długoterminową (i owocną) współpracę warto skorzystać z profesjonalnych szkoleń i kursów przygotowujących lekarzy do pracy w gabinecie medycyny estetycznej. Dowiemy się tam również o najczęściej wykonywanych zabiegach medycyny estetycznej.
 
Obecna Lista "TOP 3" to: toksyna botulinowa, wypełniacze i peelingi chemiczne. Dbamy o pierwsze zmarszczki mimiczne górnej części twarzy, głębsze zmarszczki i bruzdy oraz o odpowiedni koloryt i wygląd skóry. Podchodząc całościowo do pacjenta i jego potrzeb podczas pierwszej wizyty proponujemy mu "pakiet TOP 3" w pigułce: toksynę botulinową, kwas hialuronowy i peelingi chemiczne (zobacz zakładka: Podstawy medycyny estetycznej. Jest to kompleksowe szkolenie z podstaw stosowania toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz peelingów chemicznych skierowane do lekarzy, którzy chcieliby poznać pełen zakres zabiegów medycyny estetycznej zanim zdecydują się na pogłębienie wiedzy na temat poszczególnych zabiegów. Podczas szkolenia lekarz zdobędzie wiedzę i umiejętności praktyczne umożliwiające wykonywanie podstawowych zabiegów z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz zabiegów z użyciem peelingów chemicznych.)
 
 

Toksyna botulinowa - botox

Polki najchętniej i najczęściej poddają się zabiegom poprawiającym wygląd ich twarzy, sprawiającym, że wyglądają młodziej. Toksyna botulinowa pomaga wygładzić marsowe, nieprzyjazne oblicze "ponurej" twarzy. Zmarszczki mimiczne na czole, między brwiami i wokół oczu wygładzają się. Lekko uniesione brwi i "otwarte oko" powodują, że twarz nabiera atrakcyjnego, przyjaznego wyglądu. Skóra w ostrzykniętej okolicy wygładza się i rozjaśnia – promienieje.
 
 

Wypełniacze - kwas hialuronowy

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są polecane równie często. Tak ogromna popularność wypełniaczy wynika z faktu, że kwas hialuronowy jest naturalną, łatwo przyswajalną i w 100% bezpieczną i skuteczną substancją. Efekty zabiegów z jego użyciem są bardzo naturalne i dają zadowalające i widoczne efekty odmładzające już po pierwszym użyciu. Zaleca się go do wypełnienia pierwszych zmarszczek czy głębszych bruzd, wymodelowania policzków czy ust. Możemy wypełnić nielubiane przez pacjentów widoczne bruzdy nosowo-wargowe czy tzw. linie marionetki nadające twarzy smutny wygląd. Możemy również podnieść opadające kąciki ust, przywrócić ustom dawny kształt i jędrność czy bardziej je uwydatnić.
 
 

Peelingi chemiczne

Dopełnieniem całości są peelingi chemiczne. Są to substancje chemiczne zawierające tzw. kwasy owocowe w różnych stężeniach przygotowywane do konkretnych problemów skórnych. Zapobiegną one starzeniu się naszej skóry, ale także pomogą usunąć niechciane przebarwienia, drobne blizenki, zmarszczki, rozszerzone pory czy inne niedoskonałości skóry. Dzięki nim możemy również działać prewencyjnie przeciwstarzeniowo oraz leczyć, np. trądzik czy łojotok.
 
 

Zadowolony Pacjent

Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu (oprócz wiedzy, umiejętności i doświadczenia) jest umiar i wyczucie estetyki, a przede wszystkim zadowolenie naszych pacjentów... Wbrew powszechnej opinii medycyna estetyczna to nie tylko zabiegi upiększające ale także profilaktyka i zapobieganie starzeniu się naszej skóry. Co powinien zrobić lekarz, aby efekty jego zabiegów medycyny estetycznej były lepsze? Przyjdź, sprawdź i dowiedz się w OLLIE...

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na kolejne szkolenia i zabiegi w OLLIE