Polka w gabinecie medycyny estetycznej – jakich zabiegów się obawia?

Polka w gabinecie medycyny estetycznej – jakich zabiegów się obawia?

Najwięcej Polek, bo aż 38,59% obawia się zabiegów z toksyną botulinową. Czego boją się najczęściej pacjentki? Przede wszystkim: skutków ubocznych, igieł i bólu. Wielu ankietowanym toksyna botulinowa kojarzy się z nienaturalnym wyglądem i tzw. efektem maski oraz pogorszeniem stanu skóry po zaprzestaniu stosowania botoksu.

 

Na drugim miejscu wśród zabiegów budzących wątpliwości aż u 36,12% pacjentek są zabiegi z kwasem hialuronowym na usta. Najczęściej wymieniany czynniki zniechęcające do tego zabiegu to przerysowany wygląd – tzw. efekt kaczki, uzyskanie efektu zbyt dużych ust oraz ból.

 

Dużo mniej niepewności u pacjentek budzą peelingi chemiczne (oparte na kwasach) – tylko u 9,52 pacjentek. Tylko po około 5% pacjentek boi się wypełniania zmarszczek (przy czym tu również pojawia się kwestia bólu i sztucznego wyglądu) i zabiegów laserowych. W przypadku zabiegów laserowych również ból, a także możliwość poparzenia skóry ograniczają chęć wykonywania zabiegów.

 

 

Co może przekonać Polkę do zabiegów medycyny estetycznej?

Najbardziej wartościowa i wiarygodna jest dla statystycznej Polki rekomendacja koleżanki – zaufałoby jej ponad 37% ankietowanych. Dopiero na drugim miejscu jest rekomendacja lekarza, którego sugestia przekonuje 32% badanych. Co 4-ta Polka (24,3% przebadanych osób) przekonuje uświadomienie sobie, że twarz nie jest już taka sama jak wcześniej i nie można tego ukryć pod makijażem.

 

 

Polecamy:

 

 

Źródło:

Raport z badania Polki a nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, 2013, N=609