Polka w gabinecie medycyny estetycznej – co jest najważniejsze przy wyborze gabinetu medycznego?

Dlaczego medycyna estetyczna jest w Polsce coraz bardziej popularna

Aż 82% Polek interesuje się sposobami i metodami, które pozwalają zachować młody wygląd lub go poprawić. Warto dodać, że aż 46% pacjentek uważa, że medycyna estetyczna jest bardziej skuteczna niż zabiegi kosmetyczne (przeciwnie uważa 33% osób badanych).

 

 

Kryteria wyboru gabinetu medycyny estetycznej przez Polki

Na podstawie badania przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie 1 000 Polek udało się również ustalić, czym kierują się pacjentki, wybierając gabinet medycyny estetycznej.

 

O wyborze konkretnego gabinetu medycyny estetycznej decydowało przede wszystkim to, czy jest tam zatrudniony doświadczony i sprawdzony lekarz medycyny estetycznej (76%). Co trzecia (31%) klientka takich gabinetów kierowała się nowoczesnym, zaawansowanym sprzętem do zabiegów, a 28% miłym i kompetentnym personelem. Dla co czwartej (25%) pani liczyły się atrakcyjne ceny i promocje na zabiegi, a co piąta (21%) wzięła pod uwagę prestiż i renomę gabinetu.

 

Tylko dla 16% badanych ważna była dogodna, bliska lokalizacja, a dla 10% znane i sprawdzone produkty, których używa lekarz.

 

 

Sprawdzony lekarz medycyny estetycznej

Zdaniem Polek, które z zabiegów medycyny estetycznej jeszcze nie korzystały, ale planują to zrobić w przyszłości, zdecydowanie największą (88%) rolę przy wyborze konkretnego gabinetu odgrywa doświadczony sprawdzony lekarz medycyny estetycznej. Przyszłe klientki gabinetów medycyny estetycznej zamierzają także wziąć pod uwagę atrakcyjne ceny (29%), nowoczesny sprzęt do zabiegów (24%) oraz znane i sprawdzone produkty, jakich używa lekarz (23%). Ten ostatni czynnik ma dla nich większe znaczenie (23% w porównaniu do 10%) niż dla pań, które już poddały się zabiegom w gabinetach medycyny estetycznej.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Źródło:

Badanie TNS OBOP, przeprowadzone metodą CATI w dniach 13-16 stycznia 2011 r. na losowej, reprezentatywnej próbie 1000 Polek w wieku 18 lat i więcej.