Mezoterapia igłowa w medycynie estetycznej

Mezoterapia w medycynie estetycznej jest wykorzystywana od lat. Polega na cyklicznym śródskórnym lub podskórnym podawaniu skutecznych dawek środka farmakologicznego (witamin, wyciągów roślinnych) na określonej powierzchni skóry, objętej danym problemem estetycznym. Mezoterapia igłowa może być wykonywana pod oczami, na twarz, szyję jak i na poszczególne obszary ciała. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie. To niechirurgiczny sposób poprawienia wyglądu skóry. Śródskórne iniekcje substancji czynnych zwiększają metabolizm komórek, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Poza tym dzięki mezoterapii igłowej następuje zdecydowana poprawa mikrokrążenia, odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry.

 

 

Mezoterapia igłowa w medycynie estetycznej

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Zabieg przynosi znakomite rezultaty u pacjentów z delikatną, wiotką, odwodnioną a także dojrzałą skórą, która traci jędrność. To znakomita metoda na znaczącą poprawę kondycji skóry bez interwencji chirurgicznej. Zabieg jest przeprowadzany przez lekarza.

 

 

Wskazania do mezoterapii igłowej

 • starzenie się skóry- mezoterapia poprawia jędrność, elastyczność, napięcie i nawilżenie skóry; spłyca drobne zmarszczki, poprawia owal twarzy;
 • cellulit i rozstępy - bardzo dobre efekty w terapii łączonej z masażem lub endermologią; zaleca się wykonanie 6 – 12 zabiegów w okresie 2 miesięcy;
 • wypadanie włosów – w koktajlach leczniczych miesza się preparaty poprawiające mikrokrążenie skóry głowy, stymulujące odrost włosów;
 • spłycanie blizn potrądzikowych.

 

 

Przebieg zabiegu

Lekarz przed przystąpieniem do procedury zbiera wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie indywidualnie do potrzeb pacjenta dobierane są substancje aktywne, które zostaną podane (na ogół jest to 1- 3 składników). Zastrzyki wykonywane są strzykawką o cienkiej igle. Są one niemal bezbolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból stosowane jest znieczulenie w postaci kremu EMLA. Jeżeli igła trafi w naczynie krwionośne, wówczas powstaje mały krwiak, który dość szybko znika. Po całym zabiegu stosuje się delikatny masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzone. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

 

 

Zalecenia po zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej jest zabiegiem bezpiecznym. Efektem ubocznym występującym po zabiegu, są niewielkie ślady po wkuciu igieł, które utrzymują się w zależności od stanu skóry od jednego do trzech dni. Jednak w ciągu kliku dni skóra odzyskuje zdrowy i naturalny wygląd. Zaleceniem pozabiegowym jest stosowanie kremu z zawartością viaminy K lub żelu arnikowego, który znacznie skraca okres rekonwalescencji skóry.

 

 

Rokowania i powtarzalność zabiegów

Mezoterapia igłowa przynosi efekt tylko wtedy , kiedy wykonywana jest w serii zabiegów. Początkowo należy poddać się jednemu zabiegowi co 7-14 dni przez około 2 miesiące. Następnie należy wykonywać 1 zabieg raz na miesiąc dla podtrzymania osiągniętych rezultatów.

 

 

Przeciwwskazania

 • alergia
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • stany zapalne na skórze, opryszczka
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

 

 

Polecamy

Osocze bogatopłytkowe leczy nadmierne wypadanie włosów
Techniki łączone - kwas hialuronowy w połączeniu z toksyną botulinową
Osocze bogatopłytkowe i kwas hialuronowy rewitalizują skórę i opóźniają procesy starzenia
Peelingi medyczne
Toksyna botulinowa
Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej