Osocze bogatopłytkowe i kwas hialuronowy rewitalizują skórę i opóźniają procesy starzenia

Starzenie się skóry to naturalny proces. Objawia się on zmniejszeniem biologicznej aktywności komórek organizmu i wolniejszą regeneracją. Skóra staje się mniej sprężysta, cieńsza, bardziej sucha. Zwiększa się liczba i głębokość zmarszczek na skórze. Aby spowolnić procesy starzenia się skóry, lekarze medycyny estetycznej coraz częściej wybierają zabiegi oparte na zdolnościach regeneracyjnych ludzkiego organizmu. Dzięki nim łatwiej jest utrzymać pożądany efekt naturalności i odświeżenia twarzy. Osocze bogatopłytkowe i kwas hialuronowy rewitalizują skórę i opóźniają procesy starzenia

 

 

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Jednym z takich zabiegów jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Polega on na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu i odseparowaniu z krwi osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu, witaminy i hormony, które pobudzają skórę do intensywnej regeneracji. Dodatkową zaletą osocza bogatopłytkowego jest jego autogenność – dzięki temu ryzyko reakcji immunologicznych, takich jak alergie czy uczulenia praktycznie nie istnieje.

 

 

Efekty zabiegów z osoczem bogatopłytkowym

Jakie efekty można uzyskać, stosując zabiegi z osoczem bogatopłytkowym w medycynie estetycznej?

Stosując osocze bogatopłytkowe PRP z czynnikami wzrostu w medycynie estetycznej poprzez zabieg mezoterapii skóry uzyskujemy:

 • ogólną rewitalizację skóry
 • wyraźne odmłodzenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry;
 • wygładzenie zmarszczek;
 • zmniejszenie nierówności skóry;
 • powstrzymanie wypadania włosów i stymulacja cebulek włosowych do produkcji nowych włosów;
 • spektakularne rezultaty uzyskano również przy zastosowaniu osocza bogatopłytkowego PRP w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet
  przyspiesza gojenie ran i blizn.

 

 

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Jakie inne zabiegi rewitalizujące skórę cieszą się rosnącą popularnością wśród pacjentów?

Preparatem, który cieszy się zaufaniem i popularnością w medycynie estetycznej jest kwas hialuronowy. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystywany jest do ujędrniania, wypełniania i nawilżania skóry. Można nim powiększyć i nawilżyć usta, wymodelować zbyt cienką i suchą skórę, wymodelować policzki.

 

 

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim ciele. Ma właściwości higroskopijne, czyli zdolność przyciągania wody, dzięki czemu silnie nawilża. Ponadto zwalcza wolne rodniki oraz chroni skórę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie spada, dlatego warto go uzupełniać w gabinecie lekarza medycyny estetycznej.

 

 

Efekty zabiegów z kwasem hialuronowym

Jakie efekty można uzyskać stosując zabiegi z kwasem hialuronowym?

 • wygładzanie linii w okolicy ust i nosa,
 • powiększanie i poprawę kształtu ust,
 • redukcję kurzych łapek,
 • redukcję bruzd nosowo-wargowych,
 • modelowanie policzków.

 

 

Okres utrzymywania się efektów zabiegów z kwasem hialuronowym

Jak długo utrzymują się efekty stosowania kwasu hialuronowego?

Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 9-12 miesięcy. Poprawiając metabolizm tkanek i stymulując naturalne procesy regeneracyjne i naprawcze poszczególnych komórek naskórka i skóry właściwej można uzyskać efekt rewitalizacji skóry. Można je przeprowadzać bardzo skutecznie za pomocą własnego osocza bogatopłytkowego oraz kwasu hialuronowego. Obie wspomniane metody to naturalny sposób rewitalizacji skóry, służący przywróceniu skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia i przywrócenia młodszego wyglądu sprzed kilku lat. To zabiegi małoinwazyjne, możliwe do zastosowania na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach oraz całym ciele.

 

 

Polecamy

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego w połączeniu z toksyną botulinową
Osocze bogatopłytkowe leczy nadmierne wypadanie włosów
Peelingi medyczne