Medycyna estetyczna przed ślubem

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać wyjątkowo pięknie i olśniewać nie tylko suknią, makijażem i fryzurą, ale także gładką skórą i zgrabną figurą. Coraz częściej współczesna narzeczona przygotowuje się do ceremonii razem ze swoim ukochanym. Sprawdźcie, jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej możecie wykonać, aby jak najlepiej wypaść w najważniejszym dniu waszego wspólnego życia.

 

 

Przygotowania do nowej drogi życia

W dzisiejszych czasach przygotowania do ślubu zabierają coraz więcej czasu, często zaczynamy je na co najmniej na rok przed planowaną datą. Małżeństwo to duża zmiana – rozpoczynamy nowe życie, życie we dwoje, życie ze swoim ukochanym na dobre i na złe. Przygotowując się do ślubu, z wielkim zaangażowaniem dbamy o kondycję skóry i sylwetkę, aby jak najlepiej zaprezentować się na ślubnym kobiercu. Okazuje się, że zbliżający się termin ślubu działa na nas motywująco – jako przyszłe panny młode sumiennie wykonujemy zalecenia lekarza medycyny estetycznej, regularnie pojawiamy się w gabinecie i jesteśmy niezwykle zdyscyplinowane1.

 

 

A co z narzeczonym?

Dla twojego narzeczonego ślub jest równie przełomowym wydarzeniem co dla ciebie. Twój przyszły mąż stanie się głową rodziny, którą założy razem z tobą, a na jego barkach spocznie większa niż do tej pory odpowiedzialność. W dniu ślubu będzie postacią tak samo ważną, jak ty, więc i on powinien zadbać o swój wizerunek2. Warto wiedzieć, że mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej i przygotowują się do tego ważnego wydarzenia, korzystając z różnych zabiegów. Możesz zatem liczyć na to, że twój narzeczony wybierze się tam razem z tobą.

 

 

Dobry plan zabiegowy to podstawa

Najlepiej będzie, jeśli zgłosicie się do lekarza medycyny estetycznej na co najmniej pół roku przed planowanym ślubem. To ważne, żebyście razem z nim ustalili optymalny dla was plan zabiegowy. Wybranie przez lekarza najlepszych metod zależy nie tylko od waszego wieku, rodzaju cery i problemów estetycznych, ale również od tego, ile czasu i pieniędzy możecie poświęcić na terapię. Niektórych zabiegów nie można wykonać na tydzień czy dwa przed ślubem ze względu na długi proces gojenia i konieczność odczekania kilku-kilkunastu tygodni, zanim pojawią się ostateczne efekty (np. laseroterapia, nici liftingujące, lipoliza iniekcyjna).
Czasami trzeba sięgnąć po bardziej intensywne środki, zwłaszcza gdy któreś z was boryka się z poważnym defektem skórnym, nadmiarem tkanki tłuszczowej, bliznami czy przebarwieniami. Z kolei z zabiegów stricte upiększających możecie skorzystać nawet na dwa lub trzy tygodnie przed ślubem. Metody te nie tylko dają bardzo dobre efekty, ale wiążą się również z niewielkim ryzykiem wystąpienia powikłań. Ponadto, co jest ważne, najczęściej nie są czasochłonne i nie wymagają długiej rekonwalescencji3.

 

 

Zabiegi upiększające

Mezoterapia kwasem hialuronowym nawilży, a osoczem bogatopłytkowym odżywi i zregeneruje skórę. Podanie toksyny botulinowej zniweluje zmarszczki, nada świeżości spojrzeniu i odmłodzi twarz. To skuteczne i bezpieczne zabiegi zarówno dla ciebie, jak i twojego narzeczonego, dzięki którym w najważniejszym dla was dniu będzie wyglądać na wypoczętych i zrelaksowanych. Nie wpadajcie w panikę, że narzeczony nagle zniewieścieje – z procedur tych korzysta coraz więcej mężczyzn i bardzo je sobie chwalą.
Aby odświeżyć cerę, wyrównać koloryt i poprawić wygląd skóry, obydwoje możecie wykonać w gabinecie medycyny estetycznej peelingi złuszczające starych naskórek. Gdy ty będziesz poprawiać i modelować kształt ust za pomocą kwasu hialuronowego, w tym samym czasie twój narzeczony równie szybko usunie drobne naczynka lub włókniaki, korzystając z laseroterapii.

 

 

Leczenie defektów skórnych

Leczenie defektów skórnych, np. blizn, przebarwień lub trądziku, wymaga czasu i wielu wizyt u lekarza medycyny estetycznej. Przy tego typu niedoskonałościach musicie uzbroić się w cierpliwość. Lekarz postawi dokładną diagnozę i rozpocznie leczenie, dobierając te zabiegi, które są adekwatne do problemu i jego przyczyn. Może zaproponować wam terapie skojarzone łączące ze sobą różne metody (np. laser frakcyjny i mezoterapię) lub po pewnym czasie zmienić zabiegi na inne, a to wszystko po to, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Pamiętajcie, że przez miesiąc nie da się usunąć dużych blizn czy przebarwień.

 

 

Szczupłe i zgrabne ciało

Wielu parom zależy na tym, aby w dniu ślubu prezentować się jak najlepiej i mieć szczupłą, zgrabną sylwetkę. Aby osiągnąć ten cel, warto wspomóc tradycyjne formy odchudzania, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki lipolizie iniekcyjnej, która powoduje niszczenie komórek tłuszczowych i uwolnienie tłuszczu do krwiobiegu, możecie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej nagromadzonej np. na brzuchu lub na biodrach4. Po zabiegi wyszczuplające i modelujące najlepiej sięgnąć już na rok przed ślubem. Ponieważ należy wykonywać je w serii, musicie zaplanować je odpowiednio wcześnie i poświęcić na nie trochę więcej czasu.

 

 

Dokuczliwe problemy

Nadpotliwość to jeden z problemów, który może dokuczać wam w dniu ślubu, a którego zapewne wolelibyście uniknąć. Na ogół większość ceremonii odbywa się latem, kiedy panują upały, a do tego towarzyszą wam ogromne emocje i silny stres związane z tak ważnym dla was dniem. A jeśli jeszcze nadpotliwość dokucza wam na co dzień, to recepta na katastrofę w dniu ślubu jest gotowa. Na szczęście istnieje prosty sposób, który szybko pozwala zapomnieć o wstydliwym problemie – wystarczy zastosować toksynę botulinową w miejscach, w których najczęściej występuje nadmierna potliwość (np. pachy i dłonie). Pamiętajcie, że botoks blokuje pracę gruczołów potowych na około pół roku.

 

 

Sposób na piękne włosy

W obecnych czasach wypadanie włosów i łysienie to problemy, które dotykają nie tylko starszych mężczyzn, ale nawet i tych młodszych, dwudziestokilkuletnich. Dlatego też często włosy lub ich brak to kolejny newralgiczny punkt na liście spraw do załatwienia przez przyszłych nowożeńców. Tobie zależy na ich usuwaniu, oczywiście w tych miejscach, gdzie są zbędne (pachy, nogi, okolice bikini), a twojemu narzeczonemu na ich wzmocnieniu i ewentualnym leczeniu łysienia. W rozwiązaniu tego problemu pomocna będzie mezoterapia owłosionej skóry głowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które pobudza cebulki włosów do bardziej wydajnej pracy. Zalecane jest wykonanie serii trzech zabiegów w odstępach dwumiesięcznych. Nowe włosy są mocniejsze i bardziej gęste, ale na ostateczne efekty trzeba poczekać – proces odrostu trwa kilka miesięcy. Powinniście wiedzieć, że terapia osoczem nie jest skuteczna u osób, u których doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych5.

 

 

Medycyna estetyczna przed ślubem

Zabiegi medycyny estetycznej to idealna propozycja dla ciebie i twojego narzeczonego. Dzięki nim w dniu swojego ślubu będziecie błyszczeć i olśniewać innych swoim pięknem. A im wcześniej rozpoczniecie przygotowania do tego wielkiego i wyjątkowego dnia, tym lepiej. Najlepsze efekty osiągniecie, korzystając ze zindywidualizowanej oferty – pamiętajcie, że każda para jest inna, więc nie korzystajcie z zabiegów na siłę, tylko dlatego, że wasi znajomi z nich korzystali. Nie odrzucajcie pomocy specjalistów i niech przygotowania do ślubu idą pełną parą. Za kilkanaście lat będziecie mieli co wspominać – patrząc na swoje zdjęcia, będziecie wzdychać z sentymentem „Ach, co to był za ślub!”6.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.

 

 

Źródła:

  • 1https://www.beauty-forum.com.pl/pl/akademia/web-tv/single/news/detail/oferta-przedslubna/, dostęp w dn. 12.02.2017 r.
  • 2http://www.gotoginger.com.pl/panna-mloda-krakow.html, dostęp w dn. 12.02.2017 r.
  • 3http://slubneprezenty.pl/jakie-zabiegi-wybrac-przed-slubem/, dostęp w dn. 12.02.2017 r.
  • 4 http://www.marekwasiluk.pl/narzeczeni-w-gabinecie-medycyny-estetycznej/, dostęp w dn. 07.02.2017 r.
  • 5https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/terapia-osoczem-bogatoplytkowym-w-leczenie-lysienia/, dostęp w dn. 18.02.2017 r.
  • 6https://www.beauty-forum.com.pl/pl/akademia/web-tv/single/news/detail/oferta-przedslubna/, dostęp w dn. 12.02.2017 r.