TOP 5 – najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej

Każda z nas marzy o pięknym, zdrowym i młodym wyglądzie. Często poświęcamy wiele czasu, energii i pieniędzy, aby wyglądać jak najlepiej – chcemy nie tylko przyciągać uwagę mężczyzn, ale przede wszystkim zależy nam na tym, aby podobać się samym sobie. Ilość dostępnych na rynku różnych metod upiększania i ulepszania zarówno twarzy, jak i ciała, może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, przeczytaj nasz artykuł i poznaj 5 najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej.

 

 

Toksyna botulinowa królową medycyny estetycznej

Zabiegi z toksyną botulinową od wielu lat cieszą się największą popularnością. Substancja ta wręcz zawojowała rynek medycyny estetyczny – nie przeszkodziły jej w tym ani zła prasa, ani portale plotkarskie. Botoks zawdzięcza swój sukces głównie skuteczności i bezpieczeństwie, a także stosunkowo niedużym kosztom w porównaniu do innych zabiegów1.

 

 

Szybkie lekarstwo na urodę

Dzięki toksynie botulinowej możesz szybko i skutecznie poprawić i podkreślić swoją urodę, pozbywając się zmarszczek górnej części twarzy, czyli kurzych łapek, lwiej bruzdy lub pionowych zmarszczek na czole. W dodatku zabieg nie wymaga rekonwalescencji i w żaden sposób nie ogranicza twojej normalnej aktywności. Umiejętnie podany toksyna jest po pierwsze bezpieczna, a po drugie niewidoczna – preparat podaje się w taki sposób, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt2.

 

 

Zalety i możliwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, która odpowiada za jej jędrność i sprężystość. Jej najważniejszą cechą jest wiązanie cząsteczek wody. Z wiekiem ilość kwasu coraz bardziej maleje, a skóra zaczyna wiotczeć. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego pomagają uzupełnić ubytki i przywrócić skórze jędrność.

 

 

Nie tylko usta

Najczęściej kwas hialuronowy jest stosowany do powiększenia i modelowania ust, podniesienia ich opadających kącików, a także odpowiedniego nawilżenia i wyrównania kształtu warg. Wykorzystuje się go również do poprawienia owalu twarzy, spłaszczenia bruzd i zmarszczek zarówno na twarzy, jak też na szyi i dekolcie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a kwas hialuronowy jest wprowadzany w skórę za pomocą iniekcji. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się od kilku miesięcy do nawet do dwóch lat3.

 

 

Nici liftingujące, czyli szybki lifting

W ostatnich latach nici liftingujące robią zawrotną karierę – uniesione rysy twarzy, wysmuklony podbródek i lifting twarzy to efekt ich zastosowania, a jednocześnie świetna alternatywa dla operacji chirurgicznej. Nici są używane do zagęszczenia skóry i poprawy jej struktury; doskonale nadają się do uniesienia opadających fałdów skóry i modelowania rysów twarzy. Efektem zabieg jest poprawa owalu twarzy, zniwelowanie chomików i podniesienie brwi. Na rynku dostępne są również nici przeznaczone do modelowania i ujędrniania ciała, a nawet liftingu krocza. Zabiegi nie powodują powstania blizn i nie wymagają długiej rekonwalescencji4.

 

 

Przebój na rynku – hydroksyapatyt wapnia

W niektórych przypadkach hydroksyapatyt wapnia niemal całkowicie zastąpił zabiegi z kwasem hialuronowym – preparat jest z powodzeniem stosowany przy modelowaniu kości policzkowych, poprawianiu konturu twarzy i korekcji nosa, a także zmniejszaniu wiotkości i poprawie jędrności skóry. Hydroksyapatyt wapnia to stymulator produkcji własnego kolagenu, dzięki któremu można zlikwidować zmarszczki i ubytki objętości, które objawiają się w postaci zapadniętej twarzy. Efekty wypełnienia utrzymują się przez około dwa lata5.

 

 

Im wcześniej, tym lepiej

Zapobiegniesz opadaniu kącików ust, jeśli odpowiednio wcześnie zaczniesz terapię hydroksyapatytem wapnia. W przypadku gdy masz już bruzdy nosowo-wargowe, zostanę one wypełnione, a zwisająca skóra policzków nie będzie wystawać poza owal twarzy i tworzyć tzw. chomików6. Twoja twarz nie przybierze smutnego wyrazu, tak typowego dla starszych osób, które nie korzystają z żadnych zabiegów medycyny estetycznej.

 

 

Ginekologia estetyczna w centrum uwagi

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są wykonywane już od dawna, ale wcześniej po prostu rzadko się o nich mówiło. Ponieważ teraz śmielej rozmawiamy o problemach związanych z okolicami intymnymi, zrobiło się głośniej również o ginekologii estetycznej7.
Dzięki tej dziedzinie medycyny estetycznej możesz w szybki i praktycznie bezinwazyjny sposób poradzić sobie z takimi problemami, jak: luźność pochwy, przerośnięte wargi sromowe mniejsze, rozjaśnianie okolic intymnych, a nawet modelowanie wzgórka łonowego. Ginekologia estetyczna pozwala również odmłodzić strefy intymne, skorygować ich wady lub defekty estetyczne, a także znacząco poprawić jakość życia seksualnego8.

 

 

Lepsze doznania, lepszy seks

Wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym ma na celu przywrócenie ich dawnych kształtów i jędrności. Rewitalizacja za pomocą lasera frakcyjnego odmładza i pogrubia śluzówkę pochwy, co z kolei powoduje jej lepsze nawilżenie i zacieśnienie. Po zabiegach poprawia się wygląd i funkcjonowanie narządów płciowych, co wpływa także na komfort i jakość życia seksualnego obojga partnerów. Zredukowane zostaje również ryzyko pojawiania się infekcji dróg rodnych9. Ponadto ginekologia estetyczna oferuje kobietom proste zabiegi, których jedynym celem jest spotęgowanie doznań seksualnych. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym punktu G powoduje jego powiększenie, co ułatwia później jego stymulację i wzmaga doznania seksualne10.

 

 

Najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej

Często stajemy przed problemem, który zabieg będzie dla nas najlepszy, a jednocześnie bezpieczny i długotrwały. Jeśli do tej pory nie korzystałaś z medycyny estetycznej, to każdy z opisanych w artykule zabiegów może być świetnym sposobem na rozpoczęcie twojej przygody z tą dziedziną medycyny. Jeśli masz wątpliwości, porozmawiaj z koleżankami, które korzystają z różnych metod i procedur zabiegowych, poczytaj inne artykuły dostępne na www.OLLIE.pl. Poszukaj lekarza medycyny estetycznej, do którego będziesz miała zaufanie i który rozwieje twoje wątpliwości, wykonując zabiegi w profesjonalny i bezpieczny sposób. I czerp z życia pełnymi garściami, ciesząc się swoim młodym i zdrowym wyglądem.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.

 

 

Źródła:

  • 1https://urodaizdrowie.pl/top-5-upiekszajacych-zabiegow-medycyny-estetycznej, dostęp w dn. 09.02.2017 r.
  • 2https://urodaizdrowie.pl/top-5-upiekszajacych-zabiegow-medycyny-estetycznej, dostęp w dn. 09.02.2017 r.
  • 3http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/zabiegi-na-twarz-5-najpopularniejszych-zabiegow-medycyny-estetycznej_44078.html, dostęp w dn. 03.02.2017 r.
  • 4https://urodaizdrowie.pl/top-5-upiekszajacych-zabiegow-medycyny-estetycznej, dostęp w dn. 09.02.2017 r.
  • 5http://www.rynekestetyczny.pl/swiatowa-nowosc-hydroksyapatyt-wapnia-crystalys-stezenie-557/, dostęp w dn. 09.02.2017 r.
  • 6https://urodaizdrowie.pl/top-5-upiekszajacych-zabiegow-medycyny-estetycznej, dostęp w dn. 09.02.2017 r.
  • 7http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/454606,ginekologia-estetyczna-fanaberia-czy-znak-czasow.html, dostęp w dn. 09.02.2017 r.
  • 8http://www.pkik24.pl/warto-wiedziec/ginekologia-estetyczna-coraz-bardziej-popularna, dostęp w dn. 09.02.2017 r.
  • 9http://www.pkik24.pl/warto-wiedziec/ginekologia-estetyczna-coraz-bardziej-popularna, dostęp w dn. 09.02.2017 r.
  • 10http://www.pkik24.pl/warto-wiedziec/ginekologia-estetyczna-coraz-bardziej-popularna, dostęp w dn. 09.02.2017 r.