Zmień swój profil nie tylko na Facebooku

Nie śpisz po nocach, wciąż się zamartwiasz, a lustro stało się twoim wrogiem. Kiedy robią ci zdjęcia, zasłaniasz się lub uciekasz, gdzie pieprz rośnie. Dbasz o to, żeby do sieci nie wyciekło zdjęcie twojej twarzy z profilu. Od dawna wiesz, że już starożytni stwierdzili, iż piękno to doskonała struktura wynikająca z odpowiednich proporcji i harmonijnego układu. A twoja twarz wcale nie jest piękna, bo ani ona harmonijna, ani proporcjonalna – przecież nos nie ten, a i broda nie taka, jak trzeba.

 

 

Piękny nos

Niektórzy uważają, że piękna nie można wyrażać w cyfrach, ponieważ o jego postrzeganiu decydują indywidualne odczucia i gust. Ale zdaniem zespołu naukowców z uniwersytetu w Nowym Jorku pod kierunkiem profesora Omara Ahmeda jest inaczej. Z ich obliczeń wynika, że idealny kobiecy nos powinien tworzyć kąt 106 stopni. Aby sprawdzić, czy spełnia się ten warunek, należy wykonać pomiar pomiędzy linią biegnącą równolegle od nasady nosa do jego końca a linią, która łączy koniec nosa z wargami1.

 

 

Brzydka broda

Przyczyny zaburzonych proporcji twarzy mogą być różne, np. anatomiczne, takie jak np. mała, krótka, cofnięta lub zlewająca się z szyją broda. Zmiana proporcji twarzy jest również wynikiem procesów starzenia się. Z wiekiem w obrębie czaszki dochodzi do opadania tkanek i zmian kostnych, również w układzie mięśni i tkanki tłuszczowej. Broda cofa się i zawija, skracając tym samym odległość od ust, zaś linia żuchwy staje się nieregularna2.

 

 

Żuchwa a trójkąt młodości

Linia i kształt żuchwy stanowią ważny fundament twarzy, wpływając na szybką, ale mimo wszystko trafną ocenę wieku. Wąska broda, od której wysoko ku górze unoszą się symetrycznie linie żuchwy, jest cechą charakterystyczną dla tzw. trójkąta młodości. Jego podstawę stanowią wypukłe kości policzkowe oraz zarysowane brwi i oczy. Z czasem trójkąt młodości zanika, owal twarzy poszerza się, a rysy zaczynają tworzyć inny kształt – piramidę starości. Jej wierzchołkiem stają się opadające tkanki w okolicach kości policzkowych, a podstawą zaburzony przebieg linii żuchwy3.

 

 

Sposób na niedoskonałości

Dzięki współczesnej medycynie estetycznej można nie tylko usunąć zmarszczki, ale również skorygować niedoskonałości różnych części twarzy, w tym nosa i brody, korzystając z mało inwazyjnych metod. Do korekcji drobnych defektów nosa lub brody wykorzystuje się kwas hialuronowy i toksynę botulinową, uzyskując niemal natychmiastowe rezultaty. Efekty nie są trwałe, w zależności od użytego preparatu i właściwości skóry pacjenta utrzymują się zazwyczaj przez 12-24 miesięcy4 w przypadku kwasu hialuronowego i około pół roku w przypadku toksyny botulinowej.

 

 

Zmień swój profil nie tylko na facebooku - korekta nosa

Zmień swój profil nie tylko na facebooku - korekta nosa

 

 

Korekcja nosa

Korekcja nosa kwasem hialuronowym ma na celu redukcję zmarszczek w tej okolicy, tzw. zmarszczek króliczych, a także wymodelowanie nosa w taki sposób, aby przybrał kształt zgodny z oczekiwaniami pacjenta. Zabieg polega na zwiększeniu objętości zmarszczki nasady nosa, wyrównaniu jego grzbietu i zlikwidowaniu garbka. U osób, które noszą okulary, wypełnienia się również odciski po nanosku5.

 

 

Optymalizacja efektów

Kwas hialuronowy niweluje zagłębienia, wygładza ostre kąty lub zmienia kąt wierzchołka nosa, przywracając w ten sposób symetrię i harmonię twarzy. Nos sprawia wrażenie mniejszego i jest bardziej atrakcyjny. Zabieg rozwiązuje szereg problemów, takich jak garbki na nosie, opadające wierzchołki i zakrzywione nosy. Optymalne efekty pozwala osiągnąć połączenie dwóch zabiegów – kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Wypełniacz aplikuje się w okolicach grzbietu lub skrzydełek nosa, a botoks wykorzystuje się do podniesienia jego wierzchołka6.

 

 

Korekcja brody

Kwas hialuronowy pozwala na wymodelowanie linii żuchwy i konturu brody przy jednoczesnym zachowaniu symetrii poszczególnych elementów twarzy. Delikatnie wydłużając brodę, można uzyskać efekt wysmuklenia twarzy i przywrócić jej właściwe proporcje. Zabieg ten jest wskazany w przypadku osób, które mają zaburzone proporcje twarzy, krótką i cofniętą brodę, jak też nieregularną linię żuchwy7.

 

 

Dwa w jednym

Podobnie jak w przypadku korekcji nosa, najlepsze efekty można osiągnąć, łącząc dwa różne zabiegi. Do powiększenia i wymodelowania brody należy zastosować kwas hialuronowy, a do wygładzenia skóry na brodzie – toksynę botulinową8.

 

 

Zmień swój profil nie tylko na facebooku - trójkąt młodości

Zmień swój profil nie tylko na facebooku - trójkąt młodości

 

 

Linia szczęki

Toksyna botulinowa stosowana w leczeniu bruksizmu działa rozluźniająco na mięśnie żwacza, które z czasem obkurczają się, dzięki czemu pacjent przestaje zgrzytać zębami. Zabieg powoduje również wizualne wysmuklenie twarzy, która z kwadratowej staje się bardziej owalna9. Z kolei podanie kwasu hialuronowego w okolicach szczęki poprawia napięcie owalu twarzy10.

 

 

Zmień swój profil nie tylko na Facebooku

Jeśli jesteś niezadowolona ze swojego nosa czy brody, już nie musisz się ukrywać i cierpieć z powodu swoich kompleksów. Zadbaj o swój komfort psychiczny i przestań się zamartwiać – kwas hialuronowy i toksyna botulinowa rozwiążą twoje problemy. Zmień swój profil, nie tylko na Facebooku, i ciesz się nowym i wymarzonym wyglądem!

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.

 

 

Źródła:

  • 1http://gazetabaltycka.pl/promowane/uroda-zyskala-wymiar-liczbowy-czyli-jaki-powinien-byc-idealny-nos-i-wlasciwe-proporcje-twarzy-kobiety, dostęp w dn. 10.11.2016 r.
  • 2http://www.medycyna-estetyczna.biz/-broda-nadanie-odpowiednich-proporcji-twarzy,258.html, dostęp w dn. 09.11.2016 r.
  • 3http://www.unidentunion.pl/medycyna-estetyczna/zabiegi-iniekcyje/niechirurgiczna-korekta-linii-zuchwy-kwasem-hialuronowym, dostęp w dn. 22.11.2016 r.
  • 4https://portal.abczdrowie.pl/niechirurgiczne-korekty-ksztaltu-policzkow-ust-nosa-brody, dostęp w dn. 09.11.2016 r.
  • 5http://zaufanekliniki.pl/korekcja-nosa-kwasem-hialuronowym/warszawa, dostęp w dn. 10.11.2016 r.
  • 6http://holisticclinic.pl/category/medycyna-estetyczna-twarz/niechirurgiczna-korekcja-nosa/, dostęp w dn. 09.11.2016 r.
  • 7http://www.medycyna-estetyczna.biz/-broda-nadanie-odpowiednich-proporcji-twarzy,258.html, dostęp w dn. 09.11.2016 r.
  • 8http://holisticclinic.pl/category/medycyna-estetyczna-twarz/niechirurgiczna-korekcja-brody/, dostęp w dn. 09.11.2016 r.
  • 9http://beautyicon.pl/leczenie-bruksizmu-botoks-wyszczuplanie-twarzy/, dostęp w dn. 22.11.2016 r.
  • 10http://www.unidentunion.pl/medycyna-estetyczna/zabiegi-iniekcyje/niechirurgiczna-korekta-linii-zuchwy-kwasem-hialuronowym, dostęp w dn. 22.11.2016 r.