Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym – co warto wiedzieć

Żyjesz zbyt intensywnie i nie masz czasu na częste wizyty w gabinecie medycyny estetycznej? Twoja skóra jest wiotka i cienka? Zauważasz już pierwsze zmiany w wyglądzie swojej twarzy? Masz rozstępy? A może wypadają Ci włosy?... Czy też jesteś alergikiem lub poszukujesz sprawdzonych i skutecznych zabiegów opartych na produktach naturalnych? Skorzystaj z zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego. Już po pierwszym takim zabiegu uzyskasz rewelacyjne efekty odmłodzenia i odbudowy skóry. Zabiegi tego typu można wykonywać na dowolnych częściach twarzy i ciała, w tym na owłosionej skórze głowy.

 

 

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

W ostatnim czasie znacznie wzrosła popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego - PRP. Zabiegi te polegają na pobraniu niewielkiej ilości krwi od pacjenta, odseparowaniu z niej osocza bogatopłytkowego i śródskórnemu jego podaniu. W czasie rzeczywistym, „na oczach” pacjenta przygotowywany jest preparat, który posiada indywidualnie dobrany, skuteczny klinicznie poziom stężenia płytek krwi wraz z zawartymi w nim czynnikami wzrostu. Ze względu na autologiczną naturę (własna krew pacjenta) PRP nie tworzy reakcji immunologicznych i jego podanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Procedury podania PRP nie są bolesne, a Pacjenci mogą wznowić aktywność bezpośrednio po zabiegu.

 

 

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z wykorzystaniem PRP?

Zabieg jest rodzajem mezoterapii igłowej, w której wykorzystywana jest własna krew pacjenta. Właśnie dlatego nie powoduje on reakcji alergicznych i jest rekomendowany alergikom. Zabieg przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, których skóra wymaga odnowy (starzenie się skóry, przewlekła ekspozycja na UV), jest szara (skóra palaczy), zmęczona, odwodniona. Osoczem bogatopłytkowym najczęściej ostrzykiwane są obszary skóry twarzy, szyi i dekoltu, ale także dłoni czy tułowia (rozstępy, wiotka skóra na brzuchu czy ramionach). Osocze bogatopłytkowe jest również wykorzystywane, aby poprawić gęstość włosów oraz zahamować procesy łysienia.

 

 

Jakiego efektu można oczekiwać?

Osocze bogatopłytkowe stymuluje w skórze naturalne procesy bioodbudowy. Spektrum jego zastosowania jest bardzo szerokie, od ogólnego odmłodzenia, ujędrnienia skóry, poprawy kolorytu, wypełnienia bruzd i zmarszczek oraz leczenia blizn potrądzikowych czy rozstępów po leczenie niektórych postaci łysienia, łojotoku czy osłabienia włosów. Dzięki tej innowacyjnej metodzie można uzyskać efekt długotrwałej rewitalizacji oraz zadziałać prewencyjnie przeciwstarzeniowo dzięki wykorzystaniu własnych komórek. Efekty zabiegu postępują stopniowo wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Skóra już po 1-2 tygodniach jest bardziej napięta i wygładzona. Cera ma ładniejszy koloryt, jest odświeżona, promienna, poprawia się także w widoczny sposób tekstura skóry.

 

 

Jak często się wykonuje zabiegi z osoczem bogatopłytkowym?

Wśród lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną popularnych jest kilka różnych systemów przeznaczonych do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego - PRP. Każdy z producentów ma określone procedury i możliwości ich zastosowania. W tych proponowanych przez Nas, dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie od jednego do maksymalnie trzech zabiegów w ciągu roku, w odstępach 3-4 miesięcznych, w zależności od szybkości naturalnych procesów starzenia się skóry. Rekomendujemy je przede wszystkim z powodu ich sprawdzonej skuteczności i wydajności, ponieważ podczas jednego zabiegu uzyskujemy wystarczającą ilość PRP do podania w kilka wybranych okolic. Nie bez znaczenia są dla nas również kwestie bezpieczeństwa związane ze stosowaniem certyfikowanych sprzętów i zestawów medycznych, dedykownych stricte medycynie estetycznej.

 

 

Kto może wykonywać zabiegi?

Zabiegi mezoterapii z użyciem PRP są wykonywane przy użyciu bardzo cienkiej igły, dlatego bardzo ważne jest aby były one wykonywane tylko przez odpowiednio przeszkolonych lekarzy.

 

 

Jaka jest procedura przeprowadzenia zabiegu?

Zabieg trwa około 60 - 120 minut. Dla pacjentów z niskim progiem bólu stosuje się znieczulenie poprzez aplikację kremu znieczulającego na około 30 - 40 min. przed zabiegiem. W czasie trwania znieczulenia lekarz pobiera niewielką ilość krwi żylnej od pacjenta. Następnie jest ona odwirowywana w wysokospecjalistycznej wirówce a specjalny separator odesparowuje jej poszczególne składniki. Powstały w ten sposób koncentrat leukocytarno - bogatopłytkowy PRP, w którym następuje aż 10-krotna koncentracja płytek krwi i zawartych w nich czynników wzrostu, możemy wykorzystać do zabiegów mezoterapii w dowolnym obszarze naszego ciała. Po przeprowadzonym zabiegu nakłada się specjalną maseczkę, przygotowaną z osocza bogatopłytkowego pacjenta, która łagodzi objawy związane z zabiegiem i przyspiesza procesy gojenia.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.