Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia

Wygląd skóry wpływa na dobre samopoczucie osób dorosłych i nastolatków. Wraz z upływem czasu jej kondycja pogarsza się ujawniając urodowe grzeszki popełnione w przeszłości. Warto sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej, aby poprawić ujędrnienie i nawilżenie skóry.

 

 

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia

Gładka i sprężysta skóra jest marzeniem wszystkich kobiet w różnym wieku. Niewłaściwy tryb życia, przemęczenie stres, a także źle dobrana dieta wpływają znacznie na wygląd. Warto postawić na zabiegi medycyny estetycznej, które nie tylko poprawią kondycję skóry, czyli jej napięcie i ujędrnienie, ale pozwolą cieszyć się młodym wyglądem jeszcze przez długie lata.

 

 

Nawilżenie skóry po 40 roku życia

Nawilżenie skóry jest jednym z ważniejszych elementów codziennej pielęgnacji i stanowi o tym, kiedy pojawią się zmarszczki. Dobrze nawilżona skóra to nie tylko większa sprężystość, ale również promienny wygląd i, co za tym idzie, lepsze samopoczucie.

 

Aby zwiększyć nawilżenie warto jest skorzystać z mezoterapii. Zabieg ten polega na wprowadzeniu w głąb skóry odpowiednio dobranych preparatów za pomocą specjalnej cienkiej igły. Składniki podanych w ten sposób ampułek, rozpadają się w ciągu kilku dni od iniekcji i doraźnie nawilżają skórę. Mezoterapię stosuje się przede wszystkim w przypadkach, kiedy pacjentom zależy na ogromnym nawilżeniu skóry, profilaktyce przeciwzmarszczkowej (u osób młodszych) oraz jako metodę zapobiegającą łysieniu. Jest ona metodą naturalną, niewykorzystującą ingerencji chirurgicznej, dającą niemal natychmiastowe rezultaty takie, jak: wzrost elastyczności i jędrności, rozświetlenie skóry. Dla osiągniecia spektakularnych efektów, wymagana jest regularność zabiegów.

 

Innym sposobem na nawilżenie jest skorzystanie z zabiegów, wykorzystujących osocze bogatopłytkowe. Mają one za zadanie odmłodzić i zregenerować skórę w naturalny sposób. Osocze bogatopłytkowe poprawia kondycję skóry dzięki skoncentrowanej zawartości czynników wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu oraz naczyń krwionośnych, a jednocześnie przyśpieszają regenerację . Rezultatem takich zabiegów jest zatem przywrócenie elastyczności, gęstości oraz napięcia skóry, a także spłycenie fałd i zmarszczek.

 

Zabieg jest wykonywany przy pomocy pobranej uprzednio od pacjenta krwi, z której przy pomocy specjalnej wirówki oddziela się płytki krwi od pozostałych składników i tak powstały koncentrat podaje bezpośrednio w wybrane wcześniej miejsca.

 

 

Korekcja zmarszczek botoksem

Wraz z przekroczeniem dwudziestego piątego roku życia, w skórze powstaje coraz mniej kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego między innymi za przebieg procesów naprawczych w skórze, których rezultatem jest chociażby powstawanie zmarszczek. Obecność poziomych i pionowych linii na twarzy sprawia, że wyglądamy starzej, ale też surowiej.

 

Dla złagodzenia wyrazu twarzy warto skorzystać z możliwości korekcji zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej, czyli tak zwanego botoksu. Korekcja zmarszczek botoksem niweluje efekty starzenia skóry twarzy oraz ciała. W przypadku górnej części twarzy istnieje zatem możliwość poprawienia przede wszystkim: zmarszczek poziomych czoła, zmarszczek pionowych czoła - tak zwanej gładziny - oraz zmarszczek wokół oczu zwanych potocznie kurzymi łapkami. W środkowej części twarzy korekcji poddaje się takie obszary, jak: zmarszczki powiek dolnych, zmarszczki nosa, czyli zmarszczki królicze oraz niekontrolowane rozszerzanie nozdrzy. Z kolei zmarszczki dolnej części twarzy, które można korygować botoksem to: zmarszczki w okolicach ust – inaczej zwane zmarszczkami palacza, zmarszczki na szyi oraz dekolcie.

 

 

Zabiegi wypełniania zmarszczek i modelowania twarzy kwasem hialuronowym

Jedną z części twarzy, której wygląd znacznie pogarsza się po 40 roku życia, są usta. Stają się one coraz cieńsze głównie z powodu zaniku tkanki tłuszczowej w skórze. Na szczęście można przywrócić ich poprzedni wygląd poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego. Substancja wprowadzona w czerwień wargową pozwala na poprawienie ich kształtu, ujędrnienie oraz uniesienie kącików.

 

Warto pamiętać, że kwasem hialuronowym można również wypełnić zmarszczki, na przykład: bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetek oraz poprawić wygląd tak zwanej doliny łez czy wymodelować policzki.

 

 

Polecamy