Zabiegi medycyny estetycznej po 50 roku życia

Po pięćdziesiątym roku życia warto szczególnie zadbać o skórę twarzy, aby móc cieszyć się piękną i jędrną cera jeszcze przez wiele lat. Ze względu na to, że wraz z wiekiem następuje obniżenie napięcia skóry, osoby ze skórą dojrzałą powinny szczególnie skupić się na pielęgnacji, która pozwoli na regularne nawilżanie skóry. Oprócz codziennego stosowania kremów przeciwzmarszczkowych, warto jest zastanowić się nad regularnym korzystaniem z zaletmedycyny estetycznej. Zabiegi medycyny estetycznej po 50 roku życia mają przede wszystkim spłycić zmarszczki, mieć efekt liftingujący i poprawić jędrność skóry.

 

 

Modelowanie (wolumetria) twarzy kwasem hialuronowym

Wraz z wiekiem zmienia się napięcie skóry, ponieważ zanika w niej tkanka tłuszczowa. Z tego powodu, aby powstrzymać niechciane zmiany w wyglądzie, dobrze jest zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegów modelowania twarzy kwasem hialuronowym, który wstrzykiwany we wskazane do poprawy części twarzy pozwoli na ich wymodelowanie, uzupełnienie tkanki tłuszczowej skóry oraz zniweluje głębokie zmarszczki.

 

W przypadku pacjentów po pięćdziesiątym roku życia najczęściej modelowaną częścią ciała są policzki, stają się bardziej płaskie i mają tendencję do opuszczania się. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego można uzyskać naturalny efekt wypełnienia okolicy kości jarzmowej i podniesienia dzięki temu owalu twarzy, co stanowi jeden z najczęstszych powodów stosowania kwasu hialuronowego podczas zabiegów modelujących. Wypełnianie dolnej części twarzy – okolic ust, linii marionetek również znacząco poprawia wygląd skóry.

 

Efekty zabiegów utrzymują się przeważnie do 12 do 24 miesięcy.

 

 

Nici PDO liftingujące (z haczykami)

Nici PDO liftingujące to silne włókna syntetyczne, które dzięki haczykom mocowanym na całej długości nici przyczepiają się do tkanki podskórnej, poprawiając jej napięcie. Obecnie te wchłaniane nici stosowane są w medycynie estetycznej jako jeden ze środków pozwalających na lifting skóry bez skalpela.

 

Dodatkowo polidioksanon (PDO) silnie stymuluje fibroblasty znajdujące się w skórze do wzrostu. To z kolei sprawia, że poprawia się produkcja kolagenu, odpowiadającego za jędrność skóry. Jednocześnie dochodzi do syntezy włókien elastynowych, dzięki czemu poprawia się elastyczność skóry. Efektem zabiegu jest wzmocnienie „rusztowania” skóry i poprawa jej napięcia.

 

Nici PDO liftingujące mają szerokie zastosowanie. Można używać ich do poprawy wyglądu skóry twarzy, kiedy poprawia się między innymi: pionowe i poziome zmarszczki czoła, bruzdy nosowo-wargowe, wiotkość dolnej powieki, opadające policzki. W przypadku zastosowania w innych częściach ciała można skupić się na poprawieniu: fałd i zmarszczek na dekolcie i szyi, zwiotczenie piersi (można je wtedy również kształtować), wiotczenie tkanek, rozstępów na brzuchu, ramionach, pośladkach czy udach, wiotkość skóry po liposukcji oraz łysienie. Warto pamietać, że zabieg nie dodaje objętości twarzy, jednak aby uzyskać optymalny efekt warto wykozrystać minimum 3-4 nici na wybraną okolicę.

 

Efekty zabiegu utrzymują się około 2 lat.

 

 

Toksyna botulinowa i korekcja zmarszczek

Toksyna botulinowa, tzw. botoks, jest jednym ze środków stosowanych w skutecznej walce z efektami starzenia się skóry. Korekcja zmarszczek toksyną botulinową w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej daje ogromne możliwości zapanowania nad oznakami upływającego czasu.
Botoks najczęściej stosuje się do wypełniania głębokich zmarszczek znajdujących się na twarzy: zmarszczki poziome czoła, zmarszczki pionowe czoła, kurze łapki, zmarszczki wokół nosa, zmarszczki powiek dolnych, zmarszczki na szyi i dekolcie oraz zmarszczki wokół ust. Dzięki zabiegowi można uzyskać efekt rozpogodzenia i zrelaksowania twarzy.

 

Efekty zabiegu utrzymują się około 6 miesięcy, jednak u wielu osób wydłużają się po kolejnych aplikacjach.

 

 

Zabiegi ujędrniające skórę

Jedynym z ważniejszych elementów walki ze zmianami zachodzącymi w skórze dojrzałej jest zapewnienie odpowiedniego napięcia skóry. Metodą, która pozwala na zachowanie skóry w dobrej kondycji jest zastosowanie trójwymiarowego frakcyjnego ujędrniania skóry RF INFINI. Jest to nowoczesny sposób odmładzania, który łączy w sobie zarówno odmłodzenie, jak i lifting. Pozwala on na przestrzenne ujędrnienie skóry twarzy i ciała, wyraźną poprawę napięcia i jędrności skóry i jej odmłodzenie. RF INFINI stanowi bezoperacyjny ekwiwalent liftingu twarzy i ciała.

 

Zabiegi z wykorzystaniem RF INFINI polegają na poddawaniu wybranego fragmentu skóry działaniu fal radiowych, emitowanych w głąb skóry na różnych jej głębokościach. Skóra już po jednym zabiegu potrafi się obkurczyć, co jest szczególnie widoczne w przypadku skór dojrzałych.

 

Efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat, warto jest go jednak utrwalać, wykonując 2-3 zabiegi w ciągu roku.

 

 

Polecamy

Toksyna botulinowa
Zabiegi ujędrniające - RF INFINI