Zabiegi medycyny estetycznej po 30 roku życia

Około 30. roku życia wraz z pojawieniem się pierwszych zmarszczek zaczynamyy zadawać sobie pytanie jak zlikwidować pojawiające się niedoskonałości. Okres po trzydziestym roku życia to czas, kiedy zabiegi medycyny estetycznej mogą przynieść bardzo dobre efekty estetyczne orazprofilaktyczne i zabezpieczyć skórę na przyszłość.

 

 

Zabiegi medycyny estetycznej po 30 roku życia

Utrata kwasu hialuronowego po dwudziestym piątym roku życia powoduje, że na skórze, szczególnie twarzy, coraz bardziej widoczne są oznaki upływającego czasu. W przypadku osób trzydziestoletnich zmiany te nie są jeszcze mocno zaznaczone na twarzy, jednakże pęd życia, stres oraz pośpiech, mogą spowodować, że niektóre osoby będą wyglądały znacznie dojrzalej od swoich rówieśników. Z pomocą mogą przyjść tutaj zabiegi medycyny estetycznej, które nie tylko przyniosą doraźne efekty w postaci lepszego nawilżenia skóry, ale zadziałają profilaktycznie, zapobiegając i spowalaniając powstawanie kolejnych objawów starzenia skóry i pozwolą wyglądać młodziej, niż rówieśnicy.

 

 

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Trzydziestka to doskonały czas, w którym można pokusić się o uzupełnienie tej substancji w skórze. Podawanie preparatów powstałych na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, przeznaczonych do mezoterapii, może pomóc w rewitalizacji skóry, przywróceniu jej odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz pobudzeniu dobroczynnych procesów naprawczych. Wprowadzenie tej substancji ma zatem przede wszystkim charakter zabezpieczający przed rozpoczynającymi się już w tym okresie procesami starzenia.

 

 

Zabiegi z kwasem hialuronowym po 30 roku życia

W tym okresie życia warto też poddać się korekcji bruzd nosowo-wargowych. Te fałdy skóry znajdują się między skrzydełkami nosa i kończą przy ustach. Wraz z wiekiem (powstają około 25 roku życia) stają się coraz bardziej widoczne w wyniku grawitacji. Obecność bruzd nosowo-wargowych sprawia, że twarz wygląda znacznie poważniej niż wykazuje to wiek biologiczny. Podanie w te okolice kwasu hialuronowego spłyci bruzdy.

 

 

Można również pokusić się o wymodelowanie kształtu ust oraz poprawianie ich obojętności za pomocą kwasu hialuronowego. Jest to jeden z bardziej popularnych zabiegów estetycznych, głównie z racji tego, że pozwala na znaczna korektę wyglądu twarzy i daje niemal natychmiastowy efekt.

 

 

Modelowanie policzków

Zaraz po trzydziestce można skorzystać z wolumetrii policzków, czyli modelowania twarzy poprze wypełnienia kwasem hialuronowym. Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego tak, aby zwiększyć objętość tkanki miękkiej lub tłuszczowej w miejscach, w których wydaje się ich zbyt mało. Doskonały efekt uzyskuje się tutaj na przykład w przypadku osób, które cierpią z powodu zapadniętych policzków, które sprawiają, że ich rysy są ostrzejsze, a cała twarzy wygląda smutno i starzej niż wskazuje na to wiek biologiczny.

 

 

Delikatnemu modelowaniu policzków kwasem hialuronowym mogą poddać się wszystkie osoby, które zauważają już obniżenie linii tej części ciała oraz pragną posiadać ją bardziej ujędrnioną.

 

 

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu

Po trzydziestym roku życia można zdecydować się na niektóre metody poprawienia urody za pomocą toksyny botulinowej. Ze względu na jeszcze niewielką ilość zmarszczek na twarzy, korekcji wymagaj jedynie te znajdujące się na czole lub w okolicach oczu. Ze względu na to, że powstałe w tym czasie linie są raczej powierzchowne, do ich zatuszowania wykorzystuje się niewielką ilość preparatu. Dzięki zastosowaniu botoksu, twarz z pewnością będzie wyglądała na świeższą i młodszą.

 

 

Toksyna botulinowa pozwala także na podniesienie brwi. Jest to rozwiązanie dla tych, których opadające brwi nadają im srogi lub smutny wygląd.
Warto również pamiętać, że zabiegi z wykorzystaniem botuliny dają natychmiastowe efekty, które standardowo utrzymują się około 6 miesięcy, ale z biegiem czasu efekt działania preparatu w skórze może się wydłużać. Czas, w trakcie którego efekty zabiegu utrzymują się, zależy od ilości wstrzykniętej substancji.

 

 

Polecamy: