Wiosenna rewitalizacja podczas szkolenia dla lekarzy w OLLIE

W kwietniu odbyły się w OLLIE szkolenia z zakresu medycyny estetycznej. Powodzenie w branży i zadowolenie pacjentów w dużej mierze zależy od jakości kształcenia lekarzy. Niezbędna jest nie tylko wiedza, ale również wszechstronne doświadczenie.

 

 

OLLIE – pierwszy krok do sukcesu

Organizatorzy szkoleń w OLLIE zapewniają potężną dawkę praktyki, która jest niezbędna do zdobycia doświadczenia i pracy w zawodzie lekarza medycyny estetycznej. Z pomocą doświadczonych lekarzy-praktyków uczestnicy kursów uczą się wykonywania najbardziej popularnych i najbardziej poszukiwanych przez pacjentów zabiegów. Programy szkoleń są usystematyzowane zgodnie ze stopniem trudności i popularności zabiegów. Cele szkoleniowe obejmują naukę prawidłowej kwalifikacji do zabiegu, dobór techniki zabiegowej i przygotowanie preparatów (lub sprzętu) do zabiegu.

 

 

Szkolenia dla lekarzy w OLLIE

Udział w szkoleniach OLLIE to dla lekarza olbrzymia dawka wiedzy poparta praktyką, a dla pacjentki gwarancja dobrego wyglądu i samopoczucia. W dn. 22 kwietnia odbyły się trzy szkolenia:

  • podstawy medycyny estetycznej, prowadzący lek. med. Adam Srebrzyński;
  • osocze i mezoterapia, wykładowca dr Barbara Parda Głomska;
  • lipoliza iniekcyjna, wykładowca dr Barbara Parda Głomska.

 

 

Dobry początek

Podczas trwającego 9 godzin szkolenia 25 pacjentek zakwalifikowanych zostało do zabiegów z toksyną botulinową i kwasem hialuronowym. Botoks stosowano w celu likwidacji zmarszczek na czole, lwiej bruzdy i kurzych łapek. Kwas hialuronowy służył do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych i linii marionetek. U kilku pacjentek zostały wykonane peelingi chemiczne.

 

 

Iniekcje młodości

U prawie 20 pacjentek wykonano zabiegi poprawiające kondycję skóry – osocze bogatopłytkowe i mezoterapię. Okolice zabiegowe to przede wszystkim twarz, szyja, dekolt i dłonie. U kilku osób wykonano również zabiegi na owłosionej skórze głowy. Jedna z modelek poddała się również rewitalizacji piersi kwasem hialuronowym.

 

 

Szczupła na wiosnę

Z zabiegów lipolizy iniekcyjnej mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej skorzystało 8 pacjentek. Okolice poddane zabiegom to: brzuch, boczki, biodra, uda i podbródek.

 

 

Kwiecień pod znakiem młodości

W dn. 23 kwietnia odbyły się szkolenia z kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej na poziomie średniozaawansowanym (prowadząca: lek. med. Marzena Urbańska), nici liftingujących, wolumetrii, modelowania i kaniul (wykładowca: dr Barbara Parda Głomska) oraz laseroterapii (prowadzący: dr n. med. Michał Rogowski Tylman).

 

 

O 10 lat mniej w 5 minut

Podczas szkoleń z kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej u 10 pacjentek wykonywano zabiegi mające na celu powiększenie, korekcję kształtu i asymetrii oraz podniesienie kącików ust. Wykonana została także korekcja konturu i łuku kupidyna oraz redukcja zmarszczek palacza.

 

 

Tajemnice toksyny botulinowej

Szkolenie na poziomie średniozaawansowanym dotyczyło wykonywania takich zabiegów, jak podnoszenie brwi (tzw. efekt otwartego oka), korekcja zmarszczek pod oczami, na brodzie, przy skrzydełkach nosa i dookoła ust. Szkolenie to zostało poszerzone o dodatkowe zagadnienia – baby botoksBaby botoks to jeden z najnowszych trendów w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu stosuje się bardzo małe ilości toksyny botulinowej, którą czasami dodatkowo się rozrzedza, a sam preparat jest podawany w... i leczenie lekkich powikłań po toksynie botulinowej. Prowadząca kurs lek. med. Marzena Urbańska omówiła również wykonywanie zabiegów u mężczyzn i osób dojrzałych. Z zabiegów skorzystało 10 pacjentek.

 

 

Jak wygrać z grawitacją

Nici liftingujące zostały zastosowane u 8 pacjentek. Wykonane zabiegi to: lifting policzków, redukcja chomików oraz poprawa konturu i owalu twarzy. Zabiegi z użyciem nici pozwalają również na zagęszczanie skóry, np. pod oczami i na podbródku.

 

 

Przywracanie objętości

Dzięki wolumetrii i modelowaniu przy użyciu kaniul można przywrócić utraconą objętość tkanek. U 9 pacjentek wykonano zabiegi, takie jak: odbudowa policzków, korekcja doliny łez, modelowanie nosa i brody, a także wypełnianie dłoni.

 

 

Uniwersalna laseroterapia

Laseroterapia obejmuje szereg różnych zabiegów terapeutycznych z zakresu medycyny estetycznej. Laser znajduje zastosowanie w leczeniu coraz większej ilości schorzeń, problemów i defektów skórnych. Podczas szkolenia z laseroterapii u blisko 40 pacjentek wykonano rozmaite zabiegi, wykorzystując w tym celu kilka różnych laserów.

 

 

Laser laserowi nierówny

Laser ER:YAG posłużył do zagęszczania i resurfacingu skóry, a także leczenia przebarwień, blizn potrądzikowych i pooperacyjnych. Za pomocą lasera ND:YAG uczestnicy szkolenia uczyli się, jak leczyć rumień i zamykać popękane naczynka krwionośne na ciele, np. na nogach. Przy pomocy urządzenia Thermavein zamykali małe naczynka na twarzy, a laserem Qswitch usuwali makijaż permanentny i tatuaż. Urządzenie Plasma IQ wykorzystali do likwidacji włókniaków i blefaroplastyki, czyli redukcji wiotkości powiek górnych i dolnych. Radiofrekwencja igłowa (Surgen) została zastosowana u pacjentek wymagających zagęszczenia i poprawy napięcia skóry. Zabieg ten można wykonywać przez cały rok, niezależnie od intensywnej ekspozycji na słońce.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na kolejne szkolenia i zabiegi w OLLIE