Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks – sierpniowe kursy od podstaw i zaawansowane

W ciągu dwóch dni przeprowadzono 7 różnych szkoleń, a zabiegom poddało się około stu modelek. Oznacza to, że każdy z lekarzy-uczestników szkoleń OLLIE miał możliwość wykonania od kilku do kilkunastu procedur zabiegowych.

 

 

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks

Bez względu na temat, elementem każdego szkolenia zabiegowego są krótkie, 15-minutowe moduły biznesowo-marketingowe, część teoretyczna dotycząca wykonywanych zabiegów oraz część praktyczna, zajmująca około 75% czasu każdego szkolenia. Wykonanie każdego zabiegu poprzedza konsultacja medyczna, a wiele modelek korzysta z możliwości przedyskutowania indywidualnego planu terapeutycznego, czyli propozycji zabiegów dobranych indywidualnie i możliwych do wykonania w dłuższej, około rocznej perspektywie czasowej. Daje to lekarzom-uczestnikom kursów możliwość szerszego spojrzenia na zabiegi medycyny estetycznej i potrzeby pacjentek, niż wynikałoby to z zakresu programu szkolenia.

 

Szkolenia organizowane przez OLLIE cieszą się renomą również poza granicami Polski. Jeden z uczestników na szkolenie na temat osocza bogatopłytkowego i mezoterapii przyleciał aż z Londynu. Wielu lekarzy zapisało się na kolejne, jesienne szkolenia bezpośrednio po zakończeniu sierpniowych kursów.

 

 

Podstawy medycyny estetycznej

Kurs ten to jeden z najczęściej wybieranych szkoleń w OLLIE. W kursie prowadzonym przez lek. med. Adama Srebrzyńskiego wzięło udział 5 lekarzy. Do zabiegów zakwalifikowano 25 modelek, u których wykonano m.in. zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej w górnej części twarzy (zmarszczki poziome czoła, kurze łapki, lwia zmarszczka) i kwasu hialuronowego w dolnej części twarzy (korekcja bruzd nosowo-wargowych i linii marionetek). U wielu modelek wykonano więcej niż jedną procedurę zabiegową. Zabiegi wykonywane są preparatami Stylage i Azzalure.

 

 

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - Podstawy medycyny estetycznej

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - Podstawy medycyny estetycznej

 

 

Kwas hialuronowy – poziom średnio zaawansowany

Szkolenie dla 4 uczestników poprowadził lek. med. Adam Srebrzyński, chirurg ogólny. Głównym tematem kursu były procedury zabiegowe dotyczące modelowania ust - m.in. powiększenie, podniesienie kącików, korekcja konturu ust i łuku kupidyna, zmiana kształtu oraz korekta zmarszczek palacza. Około 12 modelek poddało się zabiegom modelowania ust. Zabiegii wykonywali lekarze-uczestnicy szkoleń (z pomocą lekarza - wykładowcy).

 

 

Toksyna botulinowa – poziom średnio zaawansowany

Lekarze-uczestnicy szkoleń wykonywali z pomocą wykładowcy, lek. med. Adama Srebrzyńskiego zabiegi, takie jak: korekcja zmarszczek ust, zmarszczek na brodzie i zmarszczek króliczych nosa, likwidacja zmarszczek pod oczami, podnoszenie brwi, optyczne powiększenie oczu (tzw. efekt otwartego oka) i poprawa napięcia powieki górnej. Do tego szkolenia kwalifikowane są modelki ze skórą dojrzałą, trudniejsze przypadki lub mężczyźni.

 

 

Osocze bogatopłytkowe + mezoterapia

Szkolenie poprowadziła lek. med. Barbara Parda-Głomska. W kursie wzięło udział 4 lekarzy, a zabiegi wykonano u 13 modelek – u niektórych z nich zabiegom zostało poddanych kilka okolic. Uczestnicy kursu nauczyli się, jak samodzielnie wykonać mezoterapię oraz pełen protokół zabiegowy z osoczem bogatopłytkowym. Jednym z elementów szkolenia jest również pobieranie krwi. Lekarze wykonywali zabiegi na różnych okolicach: twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach i owłosionej skórze głowy. Przeważnie na 1 modelce lekarz wykonuje od 100 do 300 wkłuć, co ułatwia wykonywanie wszystkich innych zabiegów iniekcyjnych - np. z toksyną botulinową lub kwasem hialuronowym.

 

 

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - kurs osocze i mezoterapia

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - kurs osocze i mezoterapia

 

 

Nici liftingujące PDO

Wykładowcą na szkoleniu z nici PDO była lek. med. Barbara Parda-Głomska, która jest międzynarodowym trenerem z nici PDO i prowadzi takie szkolenia również w Londynie. Do części zabiegów wykorzystano autorską technikę opracowaną przez dr Pardę – polega ona na połączeniu zabiegu nićmi rewitalizującymi (prostymi) z mezoterapią. Trzech lekarzy-uczestników szkolenia wykonało zabiegi na 7 modelkach. Były to zarówno zabiegi liftingu bez skalpela (podciągnięcie policzków, korekta bruzd nosowo-wargowych, korekta chomików), jak i zabiegi rewitalizacji okolic oczu.

 

 

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - szkolenie Nici PDO

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - szkolenie Nici PDO

 

 

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to jeden z najchętniej wybieranych przez Polki zabiegów. Cieszy się on zainteresowaniem przez cały rok. Z zabiegów podczas szkoleń w OLLIE korzysta przeważnie około 8-10 modelek. Kurs z lipolizy został poprowadzony przez lekarza – chirurga plastyka, który uczył, jak wykonywać zabiegi na różnych częściach ciała. Wykonane zostały m.in.: redukcja tkanki tłuszczowej w okolicy ud, brzucha, boczków, karku, podbródka i kolan.

 

 

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - lipoliza iniekcyjna

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - lipoliza iniekcyjna

 

 

Wolumetria, modelowanie i kaniule

Wykładowcą był dr n. med. Michał Rogowski-Tylman, dermatolog, mający ogromne doświadczenie w medycynie estetyczne i przeciwstarzeniowej. W szkoleniu wzięło udział 3 lekarzy i 9 modelek. W trakcie kursu wykonywano również zabiegi modelowania policzków różnymi technikami (w tym np. nici hialuronowych), modelowania żuchwy, dłoni, skroni, doliny łez.

 

 

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - szkolenie: Wolumetria, modelowanie i kaniuleOsocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - szkolenie: Wolumetria, modelowanie i kaniule

Osocze, nici, lipoliza, wolumetria, botoks - szkolenie: Wolumetria, modelowanie i kaniule

 

 

Polecane artykuły

 

 

Zapraszamy na szkolenia w OLLIE