Medycyna estetyczna – szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania (17-18 i 24-25.09)

Jeśli się szkolić, to tylko w OLLIE – pracują tutaj eksperci chętnie dzielący się swoim doświadczeniem i wiedzą, a do tego dochodzi duża liczba zabiegów na modelkach. To wymarzone warunki do nauki i nabrania wprawy tak niezbędnej w medycynie estetycznej.

 

 

Doświadczenie to podstawa: medycyna estetyczna - szkolenia

Dwa wrześniowe weekendy w OLLIE to 10 przeprowadzonych szkoleń, ponad 100 modelek i wiele wykonanych zabiegów. Niektórzy lekarze zapisują się ponownie na ten sam kurs prowadzony przez drugiego trenera, chcąc poszerzyć swoją wiedzę o jego doświadczenie i praktykę. Podpatrywanie przy pracy różnych wykładowców owocuje większą pewnością siebie i szybszym wprowadzaniem kolejnych zabiegów przez lekarzy biorących udział w szkoleniach.

 

 

Podstawy medycyny estetycznej w dwóch grupach

Szkolenie z podstaw medycyny estetycznej jest chętnie wybierane przez lekarzy stawiających swoje pierwsze kroki w medycynie estetycznej. Trafiają do OLLIE dzięki rekomendacjom znajomych, którzy już wcześniej brali udział w tym kursie. Dla lepszego efektu praktycznego i komfortu lekarzy – uczestników szkoleń oraz modelek, szkolenie Podstawy medycyn estetycznej zostało przeprowadzone w dwóch grupach. Jeden z kursów poprowadził dr n. med. Łukasz Drozd, chirurg plastyk. Jak mówi dr Drozd „Nigdzie nie spotyka się tak dużej liczby tak dobrze dobranych modelek do zabiegów jak w OLLIE”. W szkoleniu wzięło udział 5 lekarzy, którzy przeprowadzili zabiegi u 19 modelek. W ciągu 8 godzin lekarze-uczestnicy wykonali 54 zabiegi z toksyną botulinową, kwasem hialuronowym i peelingami.

 

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Podstawy medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Podstawy medycyny estetycznej

 

Ze względu na dużą popularność kursu w ten sam weekend odbyło się równoległe drugie szkolenie, które poprowadziła lek. stom. Anita Symonowicz - Samulak. Do zabiegów przeprowadzanych w grupie dr Symonowicz – Samulak zakwalifikowano 23 modelki. Również u nich wykonano zabiegi z toksyną botulinową i kwasem hialuronowym objęte programem szkolenia. Program szkolenia z podstaw medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów toksyną botulinową (korekcja zmarszczek poziomych czoła, kurzych łapek, lwiej zmarszczki), kwasem hialuronowym (korekcja bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek) i peelingi chemiczne (m. in.: TCA, pirogronowy, salicylowy, migdałowy, JR).

 

 

 

 

Kompleksowe szkolenie z laseroterapii

Szkolenie poprowadził dr n. med. Michał Rogowski-Tylman, dermatolog. Lekarze-uczestnicy wykonali wiele procedur zabiegowych u 26 modelek i modeli. Na liście wykonanych zabiegów znalazły się m. in: zamykanie naczynek laserem ThermaVein® (5 osób), spłycanie zmarszczek, zagęszczanie skóry i poprawa jej napięcia dzięki zastosowaniu radiofrekwencji igłowej, a laserem eC02 leczono przebarwienia, poszerzone pory, blizny po cięciach oraz rozstępy. U kilku osób terapia laserowa miała na celu zagęszczanie skóry i działanie przeciwzmarszczkowe, a także usunięcie włókniaków. Zabiegi były wykonywane sprzętem firm Lutronic i Infinita.

 

 

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Laseroterapia

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Laseroterapia

 

 

Kwas hialuronowy – poziom średniozaawansowany

Wykładowcą podczas szkolenia była lek. stom. Anita Symonowicz - Samulak. Omówione i przećwiczone zostały takie zabiegi, jak modelowanie ust (m.in. powiększenie, podniesienie kącików, korekcja konturu ust i łuku Kupidyna), a także likwidowanie zmarszczek palacza. Ponadto lekarze-uczestnicy mieli możliwość wykonać zabiegi wykraczające poza program szkolenia, tj. korektę doliny łez i wolumetrię policzków.

 

 

Efekt zaaplikowania 1 ampułki preparatu Stylage

Efekt zaaplikowania 1 ampułki preparatu Stylage

 

 

Toksyna botulinowa – poziom średniozaawansowany

Również to szkolenie poprowadziła lek. stom. Anita Symonowicz - Samulak. Zabiegi wykonano u 21 modelek. Podczas kursu skupiono się na korekcji zmarszczek ust, zmarszczek na brodzie i zmarszczek króliczych nosa. Temat szkolenia obejmował również procedury dotyczące likwidacji zmarszczek pod oczami, podnoszenia brwi, optycznego powiększenia oczu i poprawy napięcia powieki górnej.

 

 

Osocze bogatopłytkowe + mezoterapia

Szkolenie poprowadził lek. med. Adam Srebrzyński, chirurg ogólny. W kursie wzięło udział 3 lekarzy, a z zabiegów skorzystało 10 modelek. Okolice poddane zabiegom to przede wszystkim twarz, szyja i dekolt, ale także owłosiona skóra głowy – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Uczestnicy kursu zostali przeszkoleni w zakresie mezoterapii i wypełniania zmarszczek z wykorzystaniem różnych technik, jak też pełnego protokołu zabiegowego z osoczem bogatopłytkowym. Do zabiegów z mezoterapii zostały użyte takie preparaty, jak Regeneris i Cytocare 532. Przeciętnie każdy lekarz wykonuje podczas szkolenia od 100 do 300 wkłuć na jednym pacjencie, a w przypadku zabiegu osocza bogatopłytkowego ma możliwość samodzielnego pobrania krwi pacjentom i jej odwirowania w specjalnej wirówce.

 

 

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Osocze bogatopłytkowe

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Osocze bogatopłytkowe

 

 

Nici liftingujące PDO

Lek. med. Adam Srebrzyński był wykładowcą również na kursie z nici PDO. Zabiegom poddało się 7 modelek, u których założono łącznie kilkadziesiąt nici. Zostały one wykorzystane do liftingu policzków, korekty chomików i linii marionetek, podniesienia kącików ust oraz rewitalizacji okolic oczu. Z zabiegu skorzystali również niektórzy lekarze-uczestnicy.

 

 

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Nici PDO

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Nici PDO

 

 

Wolumetria + toksyna botulinowa – poziom zaawansowany

Wykładowcą podczas szkolenia był dr n. med. Michał Rogowski-Tylman, dermatolog. U 10 modelek lekarze przeprowadzili takie zabiegi, jak korekta doliny łez oraz modelowanie kości jarzmowych techniką bolusa i nićmi hialuronowymi, modelowanie nosa, skroni i dłoni. Szkolenie to jest szkoleniem dla lekarzy chcących m. in nabrać doświadczenia w zabiegach wykonywanych kaniulami.

 

 

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Botoks

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Botoks

 

 

Hydroksyapatyt wapnia, elementy wolumetrii i kolagen Linerase

Szkolenie z hydroksyapatytu wapnia prowadzone przez lek. med. Adama Srebrzyńskiego, chirurga ogólnego, zostało poszerzone o elementy wolumetrii i kolagen Linerase®. Dwóch lekarzy-uczestników miało możliwość wykonania kilku różnych zabiegów u 8 modelek. Przeprowadzone procedury to: hydroksyapatyt wapnia w celu zagęszczenia i ujędrnienia skóry twarzy i dłoni, zabiegi wolumetryczne, wykonywane kwasem hialuronowym m. in. w okolicach kości jarzmowych, skroni i dłoni, dolina łez oraz zagęszczenie kolagenem Linerase® skóry twarzy i szyi, a także dekoltu, dłoni i kolan.

 

 

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Hydroksyapatyt wapnia, wolumetria i kolagen

Medycyna estetyczna - szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania: Hydroksyapatyt wapnia, wolumetria i kolagen

 

 

Polecane artykuły

 

 

Zapraszamy na zabiegi i szkolenia w OLLIE