Matka i córka w gabinecie medycyny estetycznej

Każda z nas starzeje się nieco inaczej. Aby przewidzieć, z jakimi objawami starzenia będziesz mieć do czynienia w przyszłości, nie musisz bawić się w jasnowidza czy korzystać z usług wróżek. Wystarczy, jeśli przyjrzysz się swojej mamie, a dowiesz się, jak możesz wyglądać za 20–30 lat. Całkiem możliwe, że odziedziczyłaś po niej pełne usta, piękne i wyraziste oczy czy też zgrabny nos. Jednak patrząc na mamę, zorientujesz się, w jaki sposób czas będzie się z tobą obchodził. A wiedząc, co cię czeka, możesz opóźnić lub zapobiec pojawieniu się charakterystycznych w twojej rodzinie oznak starzenia.

 

 

Śladami mamy

W życiu każdej kobiety relacja z matką to najważniejszy związek, który kształtuje nie tylko jej kobiecość, ale także poczucie własnej wartości i obraz świata. Dla córki mama jest pierwszą ikoną stylu. Gdy jesteśmy małymi dziewczynkami, wzorujemy się właśnie na niej – podbieramy jej szpilki i obwieszamy się jej biżuterią, chcąc wyglądać jak ona. Nierzadko zakradamy się do jej kosmetyczki i nieporadnie próbujemy upodobnić się do swojej mamy, tworząc na twarzy raczej tęczę niż makijaż. Gdy już trochę podrośniemy, całkiem świadomie pobieramy od niej pierwsze lekcje dbania o siebie, które okazują się być kluczowe dla naszej urody. Mimo że większość z nas nie dorastała w domu supermodelek, to pamiętamy różne triki i porady, jakie nasze mamy wpoiły nam w okresie dorastania1.

 

 

Walka z czasem

Żyjemy w czasach, gdy dbanie o urodę nigdy nie było łatwiejsze – medycyna estetyczna pozwala opóźnić oznaki starzenia i rozprawić się z „odziedziczonymi” po naszych mamach problemami. Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” sprawdza się również w kontekście pielęgnacji naszej urody. Łatwiej jest utrzymać w dobrej kondycji młodą twarz, niż odwracać później zaawansowane już skutki starzenia. Dzięki takiemu podejściu do siebie i swojej urody uzyskuje się bardzo naturalne efekty. Twarz przez długi czas wygląda młodo, świeżo i promiennie. Podjęcie pewnych działań odpowiednio wcześnie okazuje się być również opłacalne ze względów finansowych. Im wcześniej zaczynamy korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, tym mniej płacimy, ponieważ zużywamy mniejsze ilości preparatów.

 

 

Z miłości do mamy

Niektóre z nas przychodzą do lekarza medycyny estetycznej ze zdjęciem swojej mamy, aby móc zawczasu pracować nad konkretnymi oznakami starzenia i zachować na wiele lat młody, a do tego naturalny wygląd. Ale może zamiast zdjęcia, zabierz swoją mamę na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. Warto to zrobić nie tylko z okazji Dnia Matki czy innego święta obchodzonego przez twoją mamę, np. urodzin, imienin czy rocznicy ślubu. Wspólnie spędzony czas zacieśni wasze więzi – to świetny sposób na pogłębienie lub poprawę waszej relacji.

 

 

Pierwsze kroki razem z mamą

Swoją wspólną przygodę z medycyną estetyczną możecie zacząć od zabiegów pielęgnacyjnych, np. peelingów, które pobudzają skórę do autoodnowy. Dobrze jest najpierw sprawdzić, ile tkwi w niej rezerw, a dopiero później wspomagać ją innymi, bardziej zaawansowanymi procedurami medycznymi (toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, nici liftingujące itp.)2.

 

 

Lustereczko powiedz przecie…

Być może twoja mama nie lubi już przeglądać się w lustrze. Jeśli ma mało wyrazisty owal twarzy, chomiki lub drugi podbródek, to sygnał, że starzejąc się, będziesz miała podobne problemy estetyczne. Można temu zapobiec, wzmacniając skórę, żeby jak najdłużej zachowała odpowiednie napięcie. W tym przypadku doskonale sprawdzi się radiofrekwencja igłowa, jak też zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, które ujędrnią i zagęszczą skórę, odmładzając ją poprzez produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Dzięki jędrnej skórze owal twarzy zachowuje wyrazistość. Zaproponuj swojej mamie, aby na własnej skórze przekonała się o skuteczności tych zabiegów.

 

 

Zwycięstwo nad grawitacją

Aby zapobiec opadaniu dolnych partii twarzy i tworzeniu się chomików, zacznij już po trzydziestce pracować nad… policzkami. Podanie preparatu z kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia w okolicę kości policzkowych stworzy podporę dla skóry i uchroni ją przed opadaniem. Dodatkowo raz na 2–3 lata możesz poddać się zabiegowi z nićmi liftingującymi, które stworzą pod skórą wewnętrzne rusztowanie skutecznie zapobiegające jej opadaniu. Z drugim podbródkiem uporasz się, wykonując raz na kilka lat lipolizę iniekcyjną – zabieg ten polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych roztworem fosfatydylocholiny. Te same rady dotyczą również twojej mamy.

 

 

Pożegnanie zmarszczek

Załóżmy, że twoja mama zachowała piękny i wyrazisty owal twarzy, ale jej cerę pokrywa siateczka drobnych zmarszczek. Dla ciebie to znak, że powinnaś zwrócić szczególną uwagę na kondycjonowanie skóry i zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia, o które możesz zadbać, poddając się regularnym zabiegom mezoterapii z kwasem hialuronowym. Świetne efekty uzyskasz, stosując również zabiegi osoczem bogatopłytkowym odwirowanym z twojej własnej krwi. Zawiera ono wiele cennych czynników wzrostu, dzięki czemu skutecznie pobudza wszelkie procesy naprawcze w skórze, która zaczyna wtedy sama pracować na swoją młodość. Toksyna botulinowa i radiofrekwencja igłowa to kolejne sprawdzone zabiegi mające na celu odmładzanie i wygładzanie skóry – skutecznie zapobiegają powstawaniu zmarszczek i niwelują te już istniejące. Dlaczego miałybyście nie skorzystać z nich razem?

 

 

Czy te oczy mogą kłamać?

Patrząc mamie głęboko w oczy, widzisz, że choć ma spojrzenie pełne miłości i dojrzałej mądrości, to jednak szpecą ją zmarszczki na dolnych powiekach, kurze łapki, sińce czy też obrzęki. Na zmarszczki w okolicach oczu, czyli kurze łapki, a także lwią bruzdę między brwiami jest jeden sposób – toksyna botulinowa, która spełnia jednocześnie funkcję profilaktyczną, ponieważ czasowo unieruchamia mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Z tego zabiegu możecie obie bezpiecznie korzystać tak często, jak będziecie tego potrzebować.

 

 

Oczu blask

Jeśli u twojej mamy występują zasinienia w okolicach oczu, to raczej pewne, że po latach pojawią się również u ciebie. Regularnie wykonywana mezoterapia przy użyciu specjalnych preparatów rozjaśniających (np. z ruszczykiem) wzmocni delikatną okolicę oczu, zapobiegając powstawaniu nieestetycznych sińców. Z kolei twoja mama powinna skorzystać z mezoterapii kwasem hialuronowym – dzięki tym zabiegom zlikwidowane zostaną cienie pod oczami. W przypadku obrzęków główną przyczyną ich powstawania jest wiotkość skóry dolnych powiek. Receptą na ten problem jest zabieg wykorzystujący fale radiowe. Podgrzanie głębokich warstw skóry sprawia, że rozciągnięte włókna kolagenu obkurczają się do swojej pierwotnej długości, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie młodsza i bardziej jędrna3.

 

 

Razem w gabinecie medycyny estetycznej

Pamiętaj, że twoja mama nie może i nie powinna wyglądać jak ty i być po zabiegach twoją kopią. Obecnie w medycynie estetycznej kładzie się nacisk na to, aby wyglądać świeżo i naturalnie, nie odmładzając się na siłę i za wszelką cenę. Unika się przesady; rezultaty zabiegów powinny być właściwie niewidoczne. Bardzo dużo zależy od wieku – u córek można trochę poszaleć, np. powiększając im usta, ale u mam, czyli dojrzalszych i mocno dojrzałych kobiet, trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Podobnie jest z innymi zabiegami odmładzającymi i upiększającymi4.
Zabierz swoją mamę do lekarza medycyny estetycznej nawet bez specjalnej okazji i poznaj uroki wspólnego dbania o swoją urodę.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.

 

 

Źródła:

  • 1http://klinikaambroziak.wp.pl/title,Matka-corka-pierwsza-szkola-pieknosci,wid,18407717,porada.html?ticaid=118ec6, dostęp w dn. 06.04.2017
  • 2http://www.polskatimes.pl/artykul/11148,dr-lorkowskaprecht-matka-nie-moze-wygladac-jak-corka,id,t.html, dostęp w dn. 06.04.2017
  • 3http://vumag.pl/uroda/mama-i-corka-mama-to-ty-za-pare-lat/k6jmyp, dostęp w dn. 06.04.2017
  • 4http://www.polskatimes.pl/artykul/11148,dr-lorkowskaprecht-matka-nie-moze-wygladac-jak-corka,id,t.html, dostęp w dn. 06.04.2017