Kursy z medycyny estetycznej od podstaw

Szkolenia z medycyny estetycznej od podstaw

Jesteś lekarzem lub lekarzem dentystą i zastanawiasz się nad kursami z medycyny estetycznej? Chcesz zapisać się na szkolenie, ale nie wiesz, jakie szkolenie wybrać na początek?

 

Jeśli zastanawiasz się nad odbyciem pierwszego szkolenia z medycyny estetycznej, warto wybrać szkolenie, które pozwoli Ci sprawdzić, czy medycyna estetyczna daje Ci satysfakcję i przyjemność, i czy jest to ta ścieżka medycyny, którą chcesz kroczyć w przyszłości.

 

 

Kursy z medycyny estetycznej od podstaw

Warto świadomie wybrać pierwsze szkolenie, aby nie zniechęcić się na początku, a jednocześnie poznać aspekty różnych typów zabiegów z medycyny estetycznej. Na rynku szkoleń z medycyny estetycznej, większość kursów dotyczy albo toksyny botulinowej, albo wypełniaczy (kwasu hialuronowego) na różnych poziomach zaawansowania. Oznacza to, że nie znając rynku i nie wiedząc, jakie zabiegi są najbardziej popularne wśród pacjentów, powinniśmy wybrać konkretne szkolenie z określonych technik zabiegowych i stopniowo kontynuować szkolenia z danych zabiegów.

 

 

Szkolenie Podstawy medycyny estetycznej

Opierając się na doświadczeniach swoich i uczestników firma OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej przygotowała szkolenie Podstawy Medycyny Estetycznej–jest to pierwsze i jedyne takie szkolenie na rynku w Polsce. Obejmuje ono swoim zakresem zakres trzech kursów: Toksyna botulinowa szkolenie podstawowe, Kwas hialuronowy szkolenie podstawowe i Peelingi medyczne. Szkolenie można odbyć w trybie jedno- i dwudniowym (czyli 8- lub 16-godzinnym).

 

 

Zalety szkolenia Podstawy Medycyny Estetycznej

Zalety szkolenia Podstawy Medycyny Estetycznej to poznanie różnych technik iniekcyjnych, które są odmienne dla toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. To szkolenie daje również możliwość poznania popularności zabiegów medycyny estetycznej i oczekiwań pacjentów w zakresie zabiegów i efektów. Wielu lekarzy w trakcie kursu Podstawy Medycyny Estetycznej „odkrywa” możliwości i potencjał zabiegów z wykorzystaniem peelingów chemicznych.

 

 

Szkolenie dwudniowe

Jeśli szkolenie z medycyny estetycznej ma być pierwszym odbywanym szkoleniem, warto rozważyć udział w szkoleniu dwudniowym. Dzięki niemu jest możliwość odbycia 2-krotnie większej liczby zabiegów, co szczególnie przy dopiero zdobywanym doświadczeniu może oznaczać większą precyzję i łatwość wykonywania zabiegów po zakończeniu szkolenia. Szkolenie dwudniowe to również umiejętność wykonywania zabiegów na większej liczbie okolic, co oznacza bardziej kompleksową usługę w gabinecie medycyny estetycznej.

 

Szkolenie jest prowadzone przez wykładowcę-lekarza medycyny estetycznej z kilkunastoletnim doświadczeniem w wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej i w prowadzeniu własnego gabinetu medycyny estetycznej.

 

 

Szkolenia w OLLIE

Szkolenia w OLLIE odbywają się w weekendy, w kameralnych, 3-7-osobowych grupach. Na grupę przypada minimum 10-15 modelek, co umożliwia każdemu lekarzowi samodzielne przeprowadzenie różnych zabiegów, objętych zakresem szkolenia. W trakcie szkoleń przedstawiana jest specyfika preparatów różnych producentów. Po szkoleniu istnieje możliwość otrzymania kontaktu do producentów, materiałów dodatkowych–np. świadomej zgody pacjenta na zabieg czy informacji pozabiegowej dla pacjenta o przeprowadzonych zabiegach i wykorzystanych preparatach.

 

 

Zakres szkolenia Podstawy Medycyny Estetycznej

Krótki, 15-minutowy moduł marketingowo-biznesowy, mówiący jak wygląda grupa docelowa zabiegów medycyny estetycznej i jakie zabiegi medycyny estetycznej są najbardziej popularne wśród pacjentów;

 

Część teoretyczna, przygotowująca do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej–przypomnienie anatomii twarzy, układu naczyniowego, wskazania i przeciwwskazania do zabiegów z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego i peelingów chemicznych; przygotowanie preparatów do podania; interakcje z lekami; możliwe powikłania, zapobieganie powikłaniom i ich leczenie;

 

Część praktyczna, warsztatowa–zajmuje około 75% czasu szkolenia i obejmuje wykonywanie zabiegów na pacjentach zorganizowanych przez firmę OLLIE. Zabiegi można przeprowadzać również na własnych „modelkach”, co daje możliwość późniejszego obserwowania efektów wykonanych zabiegów.

 

 

Szkolenie Podstawy medycyny estetycznej

Szkolenie medyczne Podstawy Medycyny Estetycznej–okolice twarzy i zabiegi objęte programem szkolenia-również w trybie 2-dniowym obejmują okolice najbardziej popularne, nawet u pacjentów poniżej 30 roku życia:

 

Kurs dzień 1: Podstawy z medycyny estetycznej (zakres 3 szkoleń: Toksyna botulinowa szkolenie podstawowe, Kwas hialuronowy szkolenie podstawowe, Peelingi medyczne) – toksyna botulinowa: gładzizna czoła, kurze łapki, lwia zmarszczka, wypełniacze (kwas hialuronowy): bruzdy nosowo-wargowe i linie marionetki, ok. 4-6 typów peelingów chemicznych – m.in. migdałowy, salicylowy, pirogronowy, JR, TCA, glikolowy, pod oczy, do dłoni;
Kurs 1 dzień 2: Kwas hialuronowy poziom średniozaawansowany: powiększanie ust, zmiana kształtu, nadawanie konturu, podnoszenie kącików, korekcja zmarszczek palacza;
Kurs 2 dzień 2: Toksyna botulinowa poziom średniozaawansowany: podnoszenie brwi i otwarcie oka - powieki dolnej, korekcja zmarszczek przy skrzydełkach nosa, na brodzie, zmarszczek palacza;

 

 

Polecane

Jak wyglądają szkolenia i kursy z medycyny estetycznej w OLLIE?
Umiejętności nabywane podczas szkoleń w OLLIE
Szkolenia i kursy z toksyny botulinowej (botoksu) i kwasu hialuronowego w OLLIE na różnych poziomach zaawansowania
Jak wybrać szkolenie z medycyny estetycznej?