Umiejętności nabywane podczas szkoleń w OLLIE

Umiejętności nabywane w trakcie szkoleń OLLIE

 

Szkolenia z medycyny estetycznej w OLLIE są przeznaczone wyłącznie dla lekarzy i lekarzy dentystów, którzy pragną zdobyć lub poszerzyć wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu dynamicznie rozwijającej się i stosunkowo młodej gałęzi medycyny i poszerzyć portfolio oferowanych przez siebie usług medycznych.

Absolwenci kursów w OLLIE mają szansę zostać wiodącymi lekarzami medycyny estetycznej, ponieważ podczas szkoleń zdobywają nie tylko umiejętności zabiegowe, lecz również wiedzę z zakresu marketingowo-biznesowego wdrażania usług medycyny estetycznej do gabinetu medycznego. Co ważne – szkolenia są prowadzone przez lekarzy medycyny estetycznej z dużą praktyką w wykonywaniu zabiegów różnymi preparatami oraz z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia własnego gabinetu medycyny estetycznej.

Szkolenia w OLLIE to program intensywnych modułowych szkoleń praktycznych, zorientowanych na samodzielne przeprowadzenie dużej liczby zabiegów (2-4 modelki na lekarza-uczestnika) w kameralnej3 - 7 osobowej grupie kursantów. Szkolenia są oparte na rozwijaniu umiejętności wykonywania zabiegów medycyny estetycznej, wspólnym ustaleniu z pacjentem jego potrzeb i oczekiwań. Kursanci są zachęcani do kompleksowego podejścia do pacjenta oraz współtworzenia z nim indywidualnego planu terapeutycznego.

Cele szkoleń OLLIE to rozwój umiejętności wykorzystywania najnowszych osiągnięć w zakresie medycyny estetycznej i profilaktyki przeciwstarzeniowej w oparciu o wiedzę kliniczną, umiejętności praktyczne i wyczucie estetyczne w zakresie nieinwazyjnych i małoinwazyjnych zabiegów odmładzania skóry twarzy.

Unikalne cechy szkoleń w OLLIE:

  • koncentracja na pacjencie – co pozwala kursantom na intensywny rozwój w zakresie teoretycznych i praktycznych aspektów praktyki w zakresie medycyny estetycznej
  • każdy uczestnik szkolenia otrzyma bezpośrednie wsparcie lekarza wykładowcy podczas szkolenia prowadzonego w kameralnej 3-7 osobowej grupie
  • wpisane do rejestru szkoleń Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie oraz punkty edukacyjne za szkolenia (1 godzina szkolenia to 1 punkt edukacyjny)
  • w szkoleniach mogą uczestniczyć wyłącznie lekarze i lekarze dentyści – nie przyjmujemy kosmetyczek ani kosmetologów.

Program szkoleń w OLLIE jest tak zaplanowany, aby zmaksymalizować praktyczne aspekty zabiegów medycyny estetycznej w oparciu o różne moduły szkoleniowe. Pozwala to stopniowo rozwijać umiejętności w zakresie wykonywanych zabiegów, zaczynając od tych najłatwiejszych (i zarazem najbardziej popularnych wśród pacjentów) i stopniowo przechodzić do bardziej zaawansowanych, o wyższym stopniu trudności.

Praktyczny charakter szkoleń, skoncentrowanych na wykonywaniu zabiegów umożliwia absolwentom kursów przeprowadzanie zabiegów już po pierwszym ukończonym szkoleniu (w zakresie zabiegów z odbytego szkolenia) i zapewnia wysoką ich wysoką jakość.

Po ukończeniu serii szkoleń z medycyny estetycznej w OLLIE lekarz będzie posiadać następujące umiejętności i kompetencje:

  • zastosowanie wiedzy w zakresie anatomii twarzy w medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej
  • umiejętność oceny oczekiwań pacjentów i jej wykorzystania w procedurach medycyny estetycznej
  • stosowanie świadomych zgód pacjenta na zabiegi w ramach etycznej praktyki medycznej
  • wykonywanie nieinwazyjnych i małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, obejmujących techniki odmładzania twarzy toksyną botulinową, kwasem hialuronowym, nićmi PDO, osoczem bogatopłytkowym, mezoterapią i peelingami chemicznymi
  • zapobieganie i leczenie powikłań zabiegów medycyny estetycznej.

Po każdym module szkoleniowym uczestnik otrzymuje certyfikat jego ukończeia w języckach polskim i angielskim oraz zaświadczenie o otrzymanych punktach edukacyjnych.