Jak wyglądają szkolenia i kursy z medycyny estetycznej w OLLIE?

OLLIE - Praktyczne szkolenia z medycyny estetycznej

Szkolenia i kursy z medycyny estetycznej w OLLIE są szkoleniami o charakterze praktycznym, warsztatowym, z zabiegami wykonywanymi na pacjentach, tzw. modelach. Szkolenia są wpisane do rejestru szkoleń Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i objęte punktami edukacyjnymi. Firma OLLIE jest wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych Urzędu Pracy w Warszawie.

 

 

Szkolenia dla lekarzy i stomatologów

W szkoleniach OLLIE mogą uczestniczyć jedynie lekarze i lekarze dentyści, podsiadający czynne prawo wykonywania zawodu lekarza. Nie szkolimy kosmetyczek ani kosmetologów.

 

 

Weekendowe kursy o charakterze modułowym

Szkolenia OLLIE odbywają się w weekendy, w gabinecie medycznym w Warszawie, na Saskiej Kępie, przy ul. Zakopiańskiej 5. Są to szkolenia modułowe, powtarzane cyklicznie, co mniej więcej 4-8 tygodni. Prowadzone są przed wykładowcę – lekarza medycyny estetycznej, który ma nie tylko kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie wykonywania zabiegów, lecz także w zakresie samodzielnego prowadzenia gabinetu medycyny estetycznej.

 

 

Jak wyglądają szkolenia?

 

 

Część teoretyczna

Szkolenie rozpoczyna się częścią teoretyczną, która trwa około 20-25% czasu szkolenia:

 

 • krótki 15-minutowy, za każdym razem inny moduł biznesowo-marketingowy, dotyczący medycyny estetycznej – popularności poszczególnych zabiegów; tworzenia indywidualnych programów terapeutycznych dla pacjentów; wprowadzenia usługi medycyny estetycznej do inaczej sprofilowanego gabinetu (np. stomatologicznego); promocji i reklamy gabinetu medycyny estetycznej i marki lekarza; e-marketingu gabinetu medycyny estetycznej;
 • wykład teoretyczny dotyczący zabiegów medycyny estetycznej; wskazania i przeciwwskazania do zabiegów; zapobieganie i leczenie powikłań; techniki zabiegowe; porównanie preparatów dostępnych na rynku;

 

Część praktyczna

Część praktyczna, zabiegowa obejmuje około 75% czasu szkolenia:

 

 • część demonstracyjna – pokaz i wskazówki lekarza wykładowcy na pierwszym pacjencie;
 • część warsztatowa – lekarze – uczestnicy szkolenia samodzielnie wykonują zabiegi pod nadzorem i przy pomocy lekarza wykładowcy.

 

 

Szkolenia w kameralnych grupach, z dużą ilością modelek i zabiegów

Szkolenia odbywają się w kameralnych 3-7 osobowych grupach, dla których firma OLLIE organizuje pacjentów (minimum 10-15 osób). Lekarze nie muszą przyjeżdżać z własnymi modelami. Często zdarza się, że na jednym pacjencie wykonywane są zabiegi na więcej niż jednej okolicy. Lekarze oprócz inwestycji w szkolenie nie ponoszą dodatkowych kosztów, np. kosztów preparatów, ponieważ koszty preparatów są pokrywane przez pacjentów – modeli. Istnieje też możliwość praktyki z własną modelką – wystarczy zgłosić wcześniej taką chęć przed szkoleniem.

 

 

Wsparcie po zakończeniu szkoleń

Po szkoleniu gwarantujemy wsparcie w zakresie przekazania kontaktów do dystrybutorów preparatów (toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, peelingów medycznych, nici PDO, osocza bogatopłytkowego, mezoterapii). Osobom zainteresowanym udostępniamy świadome zgody pacjentów na zabieg, informacje pozabiegowe dla pacjentów. Udzielamy wsparcia w przypadku trudniejszych przypadków oraz w zakresie rozwijania usług medycyny estetycznej w gabinecie.

 

 

Certyfikaty i zaświadczenia

Odbycie szkolenia potwierdzone jest certyfikatami w językach polskim i angielskim oraz zaświadczeniem o punktach edukacyjnych.

 

 

W trakcie szkolenia zapewniamy lunch oraz przerwę na kawę.

 

 

Przykładowe opinie uczestników szkoleń w OLLIE

 • "Uczestniczyłam w szkoleniu Podstawy medycyny estetycznej. Szkolenie prowadzone przez Lekarza Medycyny Estetycznej w sposób bardzo obrazowy, przystępny i bardzo konkretnie. Prowadzący szkolenie wyjaśniał metody działania, stosowania i dawkowania preparatów (z porównywaniem różnych). Organizacja przez firmę OLLIE świetna, z zapewnieniem możliwości wykonywania samodzielnie zabiegów, bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez uczestnika, co nie zawsze ma miejsce na szkoleniach organizowanych w innych miejscach. Polecam.
  Lek. med. Ewa Jastrzębska-Szyszko, 12.04.2015"

   

 • "Szkolenie przeprowadzone rewelacyjnie. Dobrze opracowany plan szkolenia, wyczerpująco przedstawiona część teoretyczna, zostały również poruszone tematy poboczne – z zakresu wolumetrii twarzy, modelowania kształtu ust, co bardzo wzbogaciło szkolenie o rozpatrywanie estetyki twarzy pacjenta holistycznie, całościowo. Bardzo jestem z tego faktu zadowolona. Część praktyczna przeprowadzona sprawnie i fachowo – każdy pacjent był traktowany bardzo indywidualnie – pełen profesjonalizm. Gratuluję i polecam.
  Lek. stom. Karolina Marzena Skibicka, 23.03.2014"

   

 • "Fantastyczne szkolenie, bardzo dobrze zorganizowane, przyjemna, niestresująca atmosfera. Doktor Pawlikowski (trener) był bardzo pomocny i wiedzą przekazywaną wykraczał znacznie poza zakres szkolenia, za co bardzo dziękuję!
  Lek. stom. Katarzyna Siembida, 23.03.2014"

 

 

Polecane:

Kursy z medycyny estetycznej od podstaw
Umiejętności nabywane podczas szkoleń w OLLIE
Opinie lekarzy – uczestników szkoleń OLLIE