Efekt od zaraz – zabiegi medycyny estetycznej

Każda z nas to zna – czekanie na coś. Wtedy czas potrafi ciągnąć się w nieskończoność, wystawiając na próbę nasze, często zszargane, nerwy. Nie lubimy czekać. Wolimy, gdy od razu widzimy efekty, czy to naszej pracy, naszego lub cudzego działania czy też diety odchudzającej. Oczekiwanie natychmiastowych rezultatów to chyba znak naszych czasów. Niektóre zabiegi medycyny estetycznej odpowiadają na tę potrzebę.

 

 

Czas na wagę złota

Medycyna estetyczna oferuje rozwiązania nie tylko dla niecierpliwych, ale też i dla tych, którzy potrzebują natychmiastowych efektów z innych powodów. Często nasza praca zawodowa wymaga zadbanego i młodzieńczego wyglądu, tym bardziej gdy wypada nam niezaplanowane wcześniej ważne spotkanie biznesowe, od którego wiele zależy. Czasami w ostatniej chwili otrzymujemy zaproszenie na uroczystość rodzinną, która nie może odbyć się bez naszej obecności. A może czeka cię spotkanie po latach z koleżankami z podstawówki czy liceum. W takich sytuacjach możemy skorzystać z kilku sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym osiągniemy natychmiastowe efekty, czyli poprawę i odświeżenie naszego wyglądu.

 

 

Lifting na zawołanie

Można pokusić się o stwierdzenie, że zabieg z użyciem nici liftingujących to lifting na zawołanie. Bezpośrednio po zabiegu zauważysz u siebie gładszą cerę, płytsze zmarszczki i podniesiony owal twarzy. W ciągu godziny odejmiesz sobie co najmniej kilka lat. Kiedy zależy ci na natychmiastowym efekcie to dla ciebie idealne rozwiązanie. Nie musisz poddawać się chirurgicznemu liftingowi i czekać przez kilka czy nawet kilkanaście tygodni na wygojenie ran i ostateczne rezultaty. Zabieg jest bardzo prosty – polega na wszczepieniu pod skórę rozpuszczalnych nici, które stopniowo rozpuszczając się, stymulują syntezę kolagenu. Z czasem obwisłe tkanki coraz bardziej się wzmacniają, dodatkowo potęgując efekty liftingu skóry1. Ale ten pierwszy i spektakularny – widzisz od razu.

 

 

Nowa twarz od zaraz

Wolumetria, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy, to zabieg, który ma na celu skorygowanie lub przywrócenie właściwego kształtu twarzy i nadanie jej młodszego wyglądu. Do zabiegu używa się hydroksyapatytu wapnia lub specjalnej odmiany usieciowanego kwasu hialuronowego, która jest gęstsza od typowych wypełniaczy. Specjalny nośnik żelowy zawarty w tych preparatach umożliwia natychmiastowe wypełnianie zmarszczek i bruzd na twarzy. Dzięki wolumetrii można błyskawicznie wyrównać kontur i skorygować profil, podnieść owal twarzy, a także powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości. Zabieg pozwala wypełnić zapadnięte policzki i skronie oraz okolice żuchwy czy podbródka. Dodatkowo kwas hialuronowy wstrzykiwany w głębokie warstwy skóry przywraca z czasem jej odpowiedni poziom nawilżenia i pomaga spłycić zmarszczki. Ale wyraźne efekty zabiegu są widoczne bezpośrednio po jego wykonaniu2.

 

 

Większe usta w okamgnieniu

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są stosowane również do powiększania i modelowania ust w przypadku ich asymetrii lub wtedy, gdy wargi są zbyt wąskie3. Po wstrzyknięciu żelu w kontur lub czerwień ust preparat wiąże wodę i powiększa objętość warg. Po zabiegu usta powinny wyglądać jak najbardziej naturalnie. Efekty prawidłowo wykonanego zabiegu są widoczne od razu po implantacji preparatu. Ostateczny rezultat można ocenić już po upływie kilku dnia od zabiegu, kiedy kwas hialuronowy w pełni zwiąże się z tkanką i zniknie opuchlizna4. Jednak zaraz po samym zabiegu będziesz mogła powiedzieć tylko jedno – wow!

 

 

Zabiegi medycyny estetycznej

Na zmiany w twoim wyglądzie wcale nie musisz długo czekać, tym bardziej, jeśli zależy od nich twoja kariera zawodowa lub stosunki w rodzinie. Możesz cieszyć się rezultatami niektórych zabiegów zaraz po ich wykonaniu. Wybierz jeden z nich – nici liftingujące, wolumetrię lub modelowanie ust – i ciesz się swoim nowym wyglądem. Pracuj, osiągaj sukcesy, pogłębiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi. Korzystaj z życia pełną parą – piękna i młoda. Od zaraz.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.

 

 

Źródła:

  • 1http://www.klinikaambroziak.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/nici-liftingujace-pdo/, dostęp 18.08.2017;
  • 2http://www.dermedika.pl/voluma/, dostęp 18.08.2017;
  • 3http://www.kosmedica.pl/3_169/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy-.aspx, dostęp 18.08.2017;
  • 4http://www.klinikawiatroszak.pl/oferta/usta/powiekszanie-modelowanie-ust/kwas-hialuronowy/, dostęp 18.08.2017.