Baby botoks, czyli prosty sposób na wyrażanie emocji

W medycynie estetycznej toksyna botulinowa jest wykorzystywana w celu rozluźnienia mięśni mimicznych twarzy, które powodują powstawanie zmarszczek. Jednak źle wykonany zabieg może doprowadzić do powstania efektu maski na twarzy, czyli wyłączenia mimiki pacjenta. Z pomocą przychodzi baby botoksBaby botoks to jeden z najnowszych trendów w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu stosuje się bardzo małe ilości toksyny botulinowej, którą czasami dodatkowo się rozrzedza, a sam preparat jest podawany w... – to specjalna technika podawania toksyny botulinowej, dzięki której twarz po zabiegu może wyrażać różne emocje.

 

 

Hollywood rządzi się swoimi prawami

Historia baby botoksu zaczęła się od amerykańskich reżyserów,którzy skarżyli się na hollywoodzkie aktorki. Po zabiegach z toksyny botulinowej nie były w stanie wyrażać emocji – nie mogły zmarszczyć brwi, zezłościć się, a nawet szeroko uśmiechnąć – ze szkodą dla odtwarzanych przez siebie ról filmowych. Ale w pewnym momencie gwiazdy zrozumiały, że jednak lepiej wyglądać naturalnie niż dziwnie1.

 

 

Baby botoks nie dla dzieci

Termin „baby botoksBaby botoks to jeden z najnowszych trendów w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu stosuje się bardzo małe ilości toksyny botulinowej, którą czasami dodatkowo się rozrzedza, a sam preparat jest podawany w...” został ukuty przez amerykańskiego reżysera Martina Scorsese. Wbrew swojej nazwie nie jest to zabieg, który można wykonywać u dzieci. Baby botoksBaby botoks to jeden z najnowszych trendów w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu stosuje się bardzo małe ilości toksyny botulinowej, którą czasami dodatkowo się rozrzedza, a sam preparat jest podawany w... oznacza, że lekarz używa mniej toksyny botulinowej i podaje ją w inny sposób. Preparat wstrzykuje się za pomocą drobnych iniekcji w wielu różnych miejscach twarzy. Ten sposób podania sprawia, że mimika twarzy nie zanika, a zmarszczki zostają skorygowane w bardzo naturalny sposób2.

 

 

Komu zabieg, komu?

Baby botoksBaby botoks to jeden z najnowszych trendów w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu stosuje się bardzo małe ilości toksyny botulinowej, którą czasami dodatkowo się rozrzedza, a sam preparat jest podawany w... to idealny zabieg dla osób, które w swojej pracy wykorzystują w dużym stopniu mimikę twarzy (np. aktorzy lub prezenterzy telewizyjni). Świetnie sprawdza się również u młodszych pacjentek chcących działać prewencyjnie i wszystkich kobiet, którym zależy przede wszystkim na naturalności3.

 

 

Zalety zabiegu

Główną zaletą zabiegu jest brak ryzyka związanego z paraliżem mięśni twarzy, dlatego po baby botoksie możesz wyrażać twarzą pełną gamę odczuwanych przez siebie emocji. Zabieg przeciwdziała powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i wygładza te już istniejące. Zastosowanie bardzo małych ilości toksyny botulinowej daje niezwykle naturalny efekt estetyczny i znacząco obniża koszty zabiegu4.

 

 

Przebieg zabiegu

Lekarz wykonuje zabieg w celu korekcji zmarszczek na czole, opadających kącików ust lub kurzych łapek wokół oczu. Toksynę botulinową można dodatkowo lekko rozrzedzić, jeśli chcesz zachować bardziej wyrazistą mimikę twarzy5.
Botoks podaje się w wielu miejscach, wykonując szereg drobnych iniekcji. Zabieg trwa około 15 minut i nie powinien dawać żadnych niepożądanych efektów pozabiegowych. Czasami (na szczęście rzadko) zdarza się, że w miejscu ukłucia powstanie niewielki siniak, który możesz łatwo zamaskować fluidem6.

 

 

Zalecenia po zabiegu

Przez około 4 godziny od zabiegu nie wolno pochylać głowy i leżeć w jednej pozycji (zwłaszcza na brzuchu). Przez 7 dni unikaj sauny i solarium; nie możesz również wykonywać innych zabiegów estetycznych. Nie masuj miejsc wokół iniekcji, ponieważ masaż może wywołać niekontrolowane przesunięcie preparatu7.

 

 

Czas działania

Po baby botoksie efekty utrzymują się przez około 2-3 miesiące, czyli krócej niż w przypadku tradycyjnej procedury z toksyną botulinową. Kolejne zabiegi mogą wydłużyć czas działania preparatu. Substancja ulega stopniowej dezaktywacji, a zatem nie obawiaj się nagłej zmiany rysów twarzy8.

 

 

Liczy się naturalny efekt

Obecnie lekarze medycyny estetycznej coraz częściej proponują subtelną terapię toksyną botulinową z użyciem niewielkich dawek preparatu. Po baby botoksie bardzo głębokie zmarszczki mogą zostać nie całkiem wygładzone. Jednak dzięki tej technice masz większą możliwość wyboru. Możesz świadomie decydować o tym, czy zależy ci na uzyskaniu naturalnego efektu, czy też wolisz zastosować klasyczne, większe dawki, które wygładzają także głębsze zmarszczki nawet przez okres pół roku lub dłużej.

 

 

Baby botoks - zapraszamy do OLLIE:)

Pamiętaj, że efekty terapii z użyciem mniejszych dawek szybciej przemijają, dlatego wymagają częstszych powtórzeń, wprawnej ręki i dużego doświadczenia lekarza medycyny estetycznej. Baby botoksBaby botoks to jeden z najnowszych trendów w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu stosuje się bardzo małe ilości toksyny botulinowej, którą czasami dodatkowo się rozrzedza, a sam preparat jest podawany w... to rozsądne i ekonomiczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcesz zachować pełną ekspresją twarzy, a przy tym nie wzbudzać u innych podejrzeń, że korzystasz z zabiegów medycyny estetycznej9.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.

 

 

Źródła:

  • 1http://mowimyjak.se.pl/styl-zycia/moda-i-uroda/czym-jest-baby-botoks,14_74580.html, dostęp w dn. 06.02.2017 r.
  • 2https://www.znanylekarz.pl/blog/baby-botox-nowy-trend-w-medycynie-estetycznej/, dostęp w dn. 06.02.2017 r.
  • 3http://mowimyjak.se.pl/styl-zycia/moda-i-uroda/czym-jest-baby-botoks,14_74580.html, dostęp w dn. 06.02.2017 r.
  • 4https://www.znanylekarz.pl/blog/baby-botox-nowy-trend-w-medycynie-estetycznej/, dostęp w dn. 06.02.2017 r.
  • 5http://mowimyjak.se.pl/styl-zycia/moda-i-uroda/czym-jest-baby-botoks,14_74580.html, dostęp w dn. 06.02.2017 r.
  • 6https://wellderm.pl/oferta/zabiegi-od-a-do-z/baby-botoks/, dostęp w dn. 06.02.2017 r.
  • 7https://wellderm.pl/oferta/zabiegi-od-a-do-z/baby-botoks/, dostęp w dn. 06.02.2017 r.
  • 8https://wellderm.pl/oferta/zabiegi-od-a-do-z/baby-botoks/, dostęp w dn. 06.02.2017 r.
  • 9https://www.znanylekarz.pl/blog/baby-botox-nowy-trend-w-medycynie-estetycznej/, dostęp w dn. 06.02.2017 r.