7 sposobów na doskonały wygląd twarzy

Każda z nas chciałaby mieć piękną, wręcz doskonałą twarz. Próbujemy na różne sposoby uzyskać idealny wygląd – stosujemy coraz to droższe kremy, od czasu do czasu wpadamy do kosmetyczki lub codziennie nakładamy makijaż, który ma podkreślić naszą urodę i zamaskować niedoskonałości. Tylko niektóre z nas chodzą do lekarza medycyny estetycznej. Czy i ty chcesz poddać się zabiegom, które pomogą ci uzyskać wymarzony wygląd?

 

 

Domowa pielęgnacja to za mało

Jeśli marzysz o świetnym wyglądzie, powinnaś oddać się w ręce wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Codzienna pielęgnacja we własnym zakresie jest bardzo ważna, ale żadne kosmetyki, które są przeznaczone do domowego użytku, nie wnikną w głębsze warstwy skóry twarzy i nie zastąpią specjalistycznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dopiero profesjonalne procedury zabiegowe na twarz w połączeniu z pielęgnacją w domu przynoszą pożądane rezultaty . Zabiegi medycyny estetycznej trzeba stosować, zachowując zdrowy rozsądek – chodzi tutaj o to samo co w makijażu. Powinnaś usłyszeć, że świetnie wyglądasz, a nie, że masz doskonały makijaż .

 

 

Modelowanie owalu twarzy

Dzięki wypełniaczom z kwasem hialuronowym można poprawić niedoskonałości owalu twarzy w postaci opadających policzków i chomików. Zabieg pozwala odtworzyć młodzieńcze rysy, zaakcentować kości policzkowe, a także spłycić bruzdy nosowo-wargowe i linie marionetki. Nowoczesne techniki podania z użyciem innowacyjnej techniki, która wykorzystuje miękkie kaniule, umożliwiają poprawę owalu twarzy za pomocą 2-4 nakłuć skóry. Ponieważ kaniula jest tępo zakończona, nie uszkadza i nie przecina tkanek tak jak igła. Zabieg jest bezbolesny, a ryzyko wystąpienia siniaków praktycznie nie istnieje. Efekty zabiegów z kwasem hialuronowym utrzymują się od roku do dwóch lat . Przy niewielkich zmianach rysów znakomite efekty daje podanie kwasu hialuronowego w środkowej części twarzy. Przy większej „wędrówce” rysów twarzy zalecane jest połączenie metody wypełniania ubytków objętości, czyli wolumetrii, z nićmi liftingującymi .

 

 

Wypełnienie ubytków na skroniach

Gdy się starzejemy, doły skroniowe pogłębiają się na skutek ubytku tkanki kostnej i zaniku podściółki tkanki tłuszczowej. Często w warunkach słabego oświetlenia twarz wygląda bardzo ostro, ponieważ zaakcentowane są kości, a nie owal twarzy. Wypełnienie dołów skroniowych wypełniaczem unosi tkanki miękkie ku górze, dzięki czemu twarz dobrze wygląda w każdych warunkach, zwłaszcza gdy oświetlenie jest słabe. Nie powstają wówczas cienie w okolicy skroni i twarz zachowuje młodzieńczy wyraz.

 

 

Bez cieni pod oczami

Na skutek utraty podpory kostnej okolicy oczodołów z biegiem czasu poszerzają się oczodoły i zanika tkanka tłuszczowa w okolicy oka. Powstają wtedy zagłębienia poniżej gałki ocznej. U młodych osób skóra na policzku płynnie przechodzi w dolną powiekę, a poniżej gałki ocznej nie ma zagłębień – pojawiają się one dopiero z upływem lat. Korekcja doliny łez i zagłębień poniżej dolnej powieki pozwala odtworzyć młodzieńcze proporcje twarzy. Stosowane przez lekarzy medycyny estetycznej preparaty zawierają specjalny zestaw składników, które rewitalizują i regenerują skórę w okolicy oczu, powodując jej rozjaśnienie.

 

 

Uniesienie brwi

Opadające powieki górne to problem nie tylko dla wielu kobiet, ale i wielu mężczyzn. Powodują zmęczenie oczu, szczególnie pod koniec dnia, a także przyczyniają się do powstania głębokich zmarszczek na czole z powodu mimowolnego, ale silnego marszczenia czoła w celu podciągnięcia powiek do góry. Przyczyną opadania górnych powiek są zaniki wypukłych wałów nadoczodołowych i uszkodzenia posłoneczne skóry czoła. Z wiekiem skóra czoła obciąża powieki górne, a powstające na nich fałdy powodują ich opadanie. Dzięki medycynie estetycznej można odtworzyć wały nadoczodołowe i unieść górne powieki. Podanie kwasu hialuronowego kaniulą wzdłuż brwi i nad nią unosi brew, niwelując objaw zmęczonych oczu pod koniec dnia. Również ostrzyknięcie czoła niewielką dawką toksyny botulinowej powoduje uniesienie brwi i efekt tzw. otwartego oka.

 

 

Korekcja kształtu nosa

Mimo że operacyjne korygowanie kształtu nosa to domena chirurgów plastycznych, zwłaszcza w przypadku problemów z drożnością przewodów nosowych, medycyna estetyczna przychodzi na ratunek tym osobom, które chcą skorygować kształt nosa w niewielkim stopniu. Kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia pozwalają na wyeliminowanie garbików na nosie i podniesienie jego opadającego czubka. Do zalet zabiegu należy zaliczyć jego prostotę, krótki czas trwania, brak siniaków i możliwość uczestniczenia w życiu towarzyskim już następnego dnia po dokonaniu korekcji. Efekty zabiegu utrzymują się od roku do kilku lat, co zależy od rodzaju użytego preparatu i noszenia (lub nieużywania) okularów.

 

 

Modelowanie brody i okolicy ust

Chętnie modelujemy i powiększamy sobie usta, ale rzadko zwracamy uwagę na to, co dzieje się ze skórą w okolicach ust. W tym rejonie twarzy najszybciej powstają fałdy i zagłębienia. Utrata objętości skóry i tkanki podskórnej zaczyna się już przed 30 rokiem życia. Z początku zmiany te są widoczne jedynie przy aktywnej mimice – kiedy mówimy i szeroko się uśmiechamy – pojawiają się półokrągłe zmarszczki, które biegną do tyłu począwszy od kącików ust. Z czasem fałdy zaczynające się w kącikach ust i biegnące w kierunku linii żuchwy pogłębiają się, tworząc linie marionetki. Możemy skutecznie zrewitalizować skórę okolicy ust i zapobiec pogłębianiu się problemu, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Zastosowanie kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia usztywnia i zagęszcza skórę w okolicy ust, co zapobiega powstawaniu zmarszczek podczas mówienia i uśmiechania się.

 

 

Odtwarzanie młodzieńczej linii żuchwy

Z upływem lat tkanka kostna żuchwy traci swoją objętość, do czego przyczyniają się również błędy żywieniowe (niska podaż wapnia i witaminy D w diecie) i braki w uzębieniu. U kobiet po 50 roku życia tkanka kostna zanika z powodu zmniejszającej się ilości hormonów płciowych. Zanik tkanki żuchwy jest przyczyną utraty podpory dla skóry i tkanki podskórnej, powodując obwisanie skóry poniżej linii żuchwy w postaci chomików. Drugi podbródek staje się bardziej wyeksponowany, ponieważ skóra twarzy spycha tkankę tłuszczową poniżej linii żuchwy. Medycyna estetyczna pozwala odtworzyć ciągłą linię żuchwy (bez chomików i załamań linii żuchwy) dzięki podaniu gęstych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia.

 

 

Doskonały wygląd twarzy

Poświęcamy dużo czasu na pielęgnację naszej cery, ale nie zawsze robimy to właściwie. Często używamy zbyt ciężkich kremów anti-aging i pogłębiamy problemy trądzikowe, kiedy jesteśmy już dojrzałymi osobami. Bywa, że do zabiegów medycyny estetycznej podchodzimy z dystansem, uważając, że jest jeszcze za wcześnie na takie metody. Tymczasem im wcześniej zaczniemy, tym dłużej będziemy cieszyć się wymarzoną, zadbaną i piękną twarzą. Najlepsze i najbardziej naturalne efekty daje kombinacja rozmaitych zabiegów, ponieważ skóra nie starzeje się wybiórczo, ale na różnych poziomach.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.

 

 

Źródła:

  • 1https://wirtualnaklinika.pl/plan-idealna-cere/, dostęp w dn. 14.02.2017 r.
  • 2http://www.elle.pl/uroda/artykul/bezpieczne-piekno, dostęp w dn. 14.02.2017 r.
  • 3https://www.znanylekarz.pl/blog/7-sposobow-na-poprawienie-wygladu-twarzy/, dostęp w dn. 08.02.2017 r.
  • 4https://wirtualnaklinika.pl/najlepsze-zabiegi-anti-aging/, dostęp w dn. 14.02.2017 r.