Zabiegi medycyny estetycznej po 20 roku życia

U większości dwudziestolatek skóra jest dobrze napięta, a ewentualne problemy skórne na ogół mają związek z cyklem miesiączkowym. W tak młodym wieku zabiegi redukujące zmarszczki czy bruzdy nie są jeszcze potrzebne, ale to nie znaczy, że można całkowicie odpuścić pielęgnację przeciwstarzeniową. Wszystkie czynności mające na celu dbałość o skórę zaprocentują w przyszłości, dlatego zdecydowanie warto korzystać z zabiegów spowalniających procesy starzenia już po ukończeniu 20-25 roku życia.

 

 

Niekorzystne czynniki wpływające na stan skóry

Systematycznie obniża się wiek Polek szukających pomocy u lekarzy medycyny estetycznej. Szacuje się, że obecnie co piątą klientką gabinetów medycyny estetycznej i salonów kosmetycznych jest dwudziestolatka1. Skóra młodych kobiet jest stale narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, do których można zaliczyć między innymi: nadmierne opalanie, palenie papierosów, nieprzespane noce, a także diety odchudzające i stres. Na stan skóry wpływ mają także nieużywanie lub używanie niewłaściwych kosmetyków: kremów, maseczek czy nawet mydła.

 

 

Pielęgnacja młodej skóry

Już około 25 roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a skóra powoli zaczyna tracić jędrność. Pielęgnacja u osób w tym wieku powinna opierać się na oczyszczaniu skóry, odpowiednim nawilżaniu, zamykaniu popękanych naczynek krwionośnych i ochronie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych2.

 

 

Peelingi chemiczne

Zabiegi, które złuszczają naskórek, pobudzają tkankę skórną do wytwarzania nowych komórek oraz stymulują syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Peelingi regenerują skórę, rozjaśniają ją, wygładzają i nawilżają. Ponadto redukują przebarwienia i drobne blizny po trądziku lub ospie. Działają również antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo oraz zapobiegają powstawaniu wolnych rodników3.

 

 

Mezoterapia i osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia koktajlami witaminowymi i kwasem hialuronowym ma działanie liftingująco-odmładzające – już po jednym zabiegu skóra jest bardziej dotleniona i zaczyna się regenerować. Dzięki mezoterapii można odpowiednio odżywić i nawilżyć skórę, nadając jej blask i świeży wygląd4.

 

Terapia za pomocą osocza bogatopłytkowegowykorzystuje zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, które pobudzają procesy naprawy tkanek i odżywiają skórę. Stymulują fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, a także aktywują komórki macierzyste5.

 

 

Laseroterapia

Zabiegi laserowe (np. laser CO2) pomagają uporać się z przebarwieniami, nierównym kolorytem skóry oraz rozszerzonymi naczynkami i porami. Wpływają na poprawę napięcia skóry, pomagają w walce z bliznami, rozstępami czy cellulitem. Ponadto zabiegi laserowe pobudzają skórę do produkcji kolagenu6.

 

 

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg polegający na naświetlaniu skóry światłem lasera o określonej długości fali, dzięki któremu można skutecznie zmniejszyć lub całkiem zlikwidować pajączki, czyli rozszerzone naczynka krwionośne, rumień lub naczyniaki. Zabieg jest bezpieczny i nie pozostawia blizn, bezpośrednio po nim wraca się do swoich codziennych obowiązków i zajęć7.

 

Wszystkie pajączki, nawet te drobne, wymagają troski i bardzo uważnej pielęgnacji, ponieważ z wiekiem problem narasta, co może prowadzić do powstawania trądziku różowatego, schorzenia bardzo trudnego w terapii. Utrzymanie skóry w dobrej kondycji przez wiele lat zapewnia wczesna obserwacja zmian w połączeniu z profilaktyką laserowym zamykaniem popękanych naczynek krwionośnych8.

 

 

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Dla młodych kobiet, którym nie podobają się ich zbyt wąskie lub niesymetryczne wargi, modelowanie ust kwasem hialuronowym stanowi doskonałe rozwiązanie. Dzięki temu zabiegowi można nie tylko powiększyć usta, ale również podkreślić ich kontur, wyrównać niedoskonałości, a przede wszystkim odpowiednio je nawilżyć9.

 

 

Zabiegi medycyny estetycznej po 20 roku życia

Mimo że skóra młodych kobiet wchodzących w dorosłe życie jest zazwyczaj w znakomitej kondycji, to jednak warto możliwie jak najwcześniej podjąć działania profilaktyczne w zakresie starzenia się skóry. Dwudziestolatki mogą bez przeszkód korzystać z nieinwazyjnych zabiegów, które nawilżają skórę i opóźniają powstawanie zmarszczek. Poważne podejście do tematu pielęgnacji skóry już na tym etapie, będzie w przyszłości skutkować łatwiejszym utrzymaniem jej dobrego stanu i kondycji.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.

 

 

Źródła:

  • 1http://kobietamag.pl/96507/, dostęp w dn. 2.11.2016 r.
  • 2http://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/zabiegi-ktore-pokocha-20-latka/, dostęp w dn. 2.11.2016 r.
  • 3http://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/zabiegi-ktore-pokocha-20-latka/, dostęp w dn. 02.11.2016 r.
  • 4http://www.medspace.info.pl/index.php?modul=podstrony&id_podstrony=6, dostęp w dn. 02.11.2016 r.
  • 5http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/wampirzy-lifting-czyli-terapia-osoczem-bogatoplytkowym_41607.html, dostęp w dn. 03.11.2016 r.
  • 6http://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/zabiegi-ktore-pokocha-20-latka/, dostęp w dn. 02.11.2016 r.
  • 7http://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/zabiegi-ktore-pokocha-20-latka/, dostęp w dn. 02.11.2016 r.
  • 8http://www.medspace.info.pl/index.php?modul=podstrony&id_podstrony=6, dostęp w dn. 02.11.2016 r.
  • 9http://www.medspace.info.pl/index.php?modul=podstrony&id_podstrony=6, dostęp w dn. 02.11.2016 r.