Trudne przypadki i powikłania w medycynie estetycznej oraz inne szkolenia w OLLIE

Od marca 2017 roku oferta Centrum Szkoleniowego OLLIE wzbogaciła się o nowe autorskie szkolenie poświęcone trudnym przypadkom i powikłaniom po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. To kolejny, po lipotransferze, kurs wprowadzony w tym roku przez OLLIE. Specjalistyczne, autorskie szkolenia doskonale uzupełniają stałą ofertę podstawowych szkoleń z zakresu medycyny estetycznej w OLLIE.

 

 

Trudne przypadki i powikłania w medycynie estetycznej: profilaktyka, leczenie i dokumentacja medyczna – NOWOŚĆ

Szkolenie dotyczące trudnych przypadków i powikłań w medycynie estetycznej to jedyne tego typu szkolenie w Polsce. Zostało przygotowane z myślą o lekarzach wszystkich specjalizacji zajmujących się medycyną estetyczną. Dostępne jest na różnych poziomach zaawansowania – pierwszy z nich obejmuje jedynie teorię, drugi zaś uwzględnia również praktyczną część warsztatową. Podczas kursu uczestnicy uczą się, jak zapobiegać, rozpoznawać i leczyć powikłania w medycynie estetycznej, a także w jaki sposób prawidłowo prowadzić i wykorzystywać dokumentację medyczną. Ukończenie szkolenia i zdobycie cennej wiedzy z zakresu trudnych przypadków i powikłań ułatwia lekarzom bezpieczne wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej o podwyższonym ryzyku.

 

 

Trudne przypadki i powikłania – pierwsze szkolenie w OLLIE

Po raz pierwszy kurs poświęcony trudnym przypadkom i powikłaniom poprowadziła w dn. 5 marca lek. med. Marzena Urbańska, absolwentka Wydziału Lekarskiego na Akademii Medycznej w Łodzi. Podczas szkolenia zostały omówione takie zagadnienia, jak anatomia, bezpieczeństwo wykonywania zabiegów, profilaktyka powikłań, zdarzenia niepożądane, a także powikłania po zabiegach medycyny estetycznej i leczenie powikłań pozabiegowych. Ponadto lek. med. Marzena Urbańska przedstawiła zasady dotyczące sporządzania dokumentacji medycznej, fotografii i pracy z pacjentem.

 

 

Najchętniej wybierane szkolenia z medycyny estetycznej w OLLIE

Warto wspomnieć, że w każdym miesiącu odbywają się w OLLIE takie szkolenia, jak:

  • Podstawy medycyny estetycznej (toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, peelingi)
  • Kompleksowe szkolenie z osocza bogatopłytkowego, mezoterapii i mezorollera
  • Lipoliza iniekcyjna
  • Toksyna botulinowa – poziom średniozaawansowany – zabiegi do skóry dojrzałej i powikłania pod toksynie botulinowej
  • Nici PDO - liftingujące i rewitalizujące
  • Kwas hialuronowy – usta i okolice ust
  • Wolumetria, modelowanie i kaniule
  • Kompleksowe szkolenie z laseroterapii (plasma, Er:YAG, ND:YAG, radiofrekwencja igłowa, Thermavein).

Najbardziej popularne z nich to szkolenie z podstaw medycyny estetycznej, toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego.

 

 

Podstawy medycyny estetycznej

To jedno z najchętniej wybieranych szkoleń w OLLIE – szkolenie to cieszy się niesłabnącą popularnością. W trakcie kursu lekarze-uczestnicy wykonują kilkadziesiąt zabiegów z toksyną botulinową i kwasem hialuronowym. Mają także okazję przećwiczyć wykonywanie peelingów medycznych.

 

 

Trudne przypadki i powikłania w medycynie estetycznej oraz inne szkolenia w OLLIE

Trudne przypadki i powikłania w medycynie estetycznej oraz inne szkolenia w OLLIE

 

 

Toksyna botulinowa

Podczas szkoleń z toksyny botulinowej na różnych poziomach zaawansowania uczestnicy wykonują u modelek szereg różnych zabiegów, począwszy od korekcji zmarszczek czoła, zmarszczek wokół ust i na brodzie aż po zmarszczki królicze nosa. Lekarze poznają i ćwiczą również procedury mające na celu likwidację zmarszczek pod oczami, podnoszenie brwi, optyczne powiększenie oczu i poprawę napięcia powieki górnej.

 

 

Kwas hialuronowy

Uczestnicy szkoleń z kwasu hialuronowego wykonują takie zabiegi, jak modelowanie ust (powiększenie, podniesienie kącików, korekcja konturu ust), likwidowanie zmarszczek palacza, korekcja doliny łez i wolumetria policzków.

 

 

Najszersza oferta szkoleń z medycyny estetycznej w Polsce

Centrum Szkoleniowe OLLIE regularnie wzbogaca portfolio kursów z zakresu medycyny estetycznej o nowe, aktualne tematy. Dzięki uczestnictwie w różnych sympozjach, zjazdach czy kongresach medycyny estetycznej i anti aging możemy zaproponować lekarzom wszystkich specjalizacji najbardziej aktualną wiedzę, a dzięki bieżącej współpracy z najlepszymi specjalistami w Polsce oferujemy szkolenia z metod i technik najpopularniejszych wśród pacjentek gabinetów medycyny estetycznej w Polsce.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na kolejne szkolenia i zabiegi w OLLIE