Tajemnice gwiazd, czyli jak korzystać z medycyny estetycznej

Jednym z najważniejszych aspektów życia gwiazd stało się dbanie o wygląd. Ponieważ znane osoby – aktorki, prezenterki telewizyjne czy piosenkarki – pracują głównie twarzą, wygląd ma dla nich dużo większe znaczenie niż dla zwykłych kobiet. Jest to dla nich istotne zarówno ze względów zawodowych, jak i towarzyskich – od ich wyglądu zależy rozwój kariery, popularność i wysokość zarobków.

 

 

Gwiazdy przerywają milczenie

Gwiazdy prowadzą bardzo intensywny i nieregularny tryb życia, narażając się na to, że stres, przepracowanie i przemęczenie, jak też częste imprezy, odcisną się na ich wyglądzie. Agresywny makijaż, utrudniając skórze oddychanie przez wiele godzin, również nie sprzyja urodzie. A każdej gwieździe zależy na tym, aby jak najdłużej wyglądać jak najlepiej. Coraz więcej z nich otwarcie przyznaje się do tego, że korzysta z bogatych możliwości oferowanych przez medycynę estetyczną i przestaje ukrywać ten fakt przed opinią publiczną.

 

 

Mniejsze i większe cuda

Medycyna estetyczna pozwala zdziałać cuda, jednak wymaga to zarówno sporej liczby różnorodnych zabiegów, jak i czasu, który trzeba na nie poświęcić. Do tego potrzebna jest także systematyczność, ciągłość terapii i pieniądze. Z każdej pacjentki, która spełni wszystkie te wymogi, można zrobić gwiazdę. Jednak większość z nas chętniej korzysta z optymalnej, a nie wyjątkowo drogiej terapii, która także pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty. Tego typu terapia jest dostępna cenowo i nie stanowi dużego obciążenia ze względu na częstotliwość wizyt.

 

 

Terapie łączone

Często gwiazdy korzystają z terapii łączących ze sobą różne procedury zabiegowe. Dają one dużo lepsze efekty niż wtedy, gdy są one wykonywane osobno. Jednak zabiegi muszą być łączone w odpowiedni sposób – ich właściwa kolejność jest bardzo ważna. Na optymalną terapię łączoną dla każdej z nas (a nie tylko gwiazd z pierwszych stron gazet), mogą składać się m.in. takie zabiegi, jak osocze bogatopłytkowe i laser frakcyjny.

 

 

Kolejność ma znaczenie

Laser frakcyjny i osocze bogatopłytkowe to procedury, które idealnie do siebie pasują, a ich efekt jest jeszcze lepszy, jeśli przeprowadza się jedną bezpośrednio po drugiej. Pierwsza z nich odświeża i pobudza skórę, a druga dodatkowo stymuluje komórki do pracy. Aby uzyskać spektakularne rezultaty, najpierw trzeba wykonać laseroterapię, a następnie podać osocze, które nie tylko wzmacnia efekt działania lasera, ale też przyspiesza gojenie się skóry po zabiegu. Jeśli lekarz najpierw poda osocze, to co prawda płytki krwi zdążą uwolnić czynniki wzrostu wpływające na pobudzenie skóry, ale kilkanaście minut później zostaną zniszczone przez laser, który doprowadzi do ich odparowania.

 

 

Przykładowa terapia łączona

Aby osiągnąć spektakularne efekty, możemy z tych samych zabiegów skorzystać w takiej oto kolejności: osocze bogatopłytkowe na 3 tygodnie przed właściwym zabiegiem, osocze na dzień przed właściwym zabiegiem, właściwy zabieg (laser frakcyjny + osocze), osocze dwa tygodnie po właściwym zabiegu. Dzięki takiej serii już na 3 tygodnie przed zabiegiem laserowym nasza skóra zacznie być do niego odpowiednio przygotowywana, co wzmocni końcowy efekt terapii.

 

 

Sposoby gwiazd na idealny wygląd

Większość z nas decyduje się na zabieg czy nawet serię zabiegów, ale potem robi kilkumiesięczną przerwę. Gdy poczujemy, że znów wyglądamy gorzej, dopiero wtedy zapisujemy się na kolejną wizytę do lekarza medycyny estetycznej. Jeśli chciałybyśmy wyglądać idealnie, to musiałybyśmy poddawać się różnym zabiegom właściwie przez cały czas. W przypadku gwiazd zabiegi podtrzymujące, wykonywane raz w miesiącu, są niezbędne – skóra starzeje się każdego dnia i trzeba stale ją pobudzać. Nasza skóra reaguje tak samo, ale czasem brakuje nam funduszy, aby równie często korzystać z drogich zabiegów.

 

 

Terapia dopasowana do możliwości

Nie każdą z nas stać na to, aby często korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, dlatego też planem minimum byłoby wykonanie raz w roku zabiegu laserowego. Inny, bogatszy w zabiegi wariant, może wyglądać następująco: laser co 4 miesiące, osocze bogatopłytkowe co miesiąc, a do tego w razie potrzeby toksyna botulinowa kwas hialuronowy w celu uzupełnienia ubytków. Jeśli zastosujemy taką terapię, nasza skóra odwdzięczy się nam zdrowym i pięknym wyglądem.

 

 

Częstotliwość kluczem do sukcesu

Większa częstotliwość zabiegów regularnie pobudza i odświeża skórę, która starzeje się wtedy dużo wolniej. Częstsze i bardziej regularne wykonywanie zabiegów wiąże się też z podawaniem mniejszych ilości preparatów. Zabiegi są wówczas mniej agresywne i inwazyjne, a ryzyko powikłań jest dużo mniejsze. Te z nas, które często odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, zachowują naturalną mimikę twarzy i wyglądają bardziej naturalnie, nie wzbudzając niezdrowej ciekawości ze strony otoczenia.

 

 

Co ważniejsze?

Zabiegi, których celem jest korekcja kształtu twarzy, wykonuje się rzadziej niż zabiegi służące poprawie jakości i kondycji skóry. Wynika to z faktu, że warstwa rogowa naskórka regularnie się złuszcza – w ciągu całego życia odpada aż 70 kilogramów naskórka. Jego martwa część wygląda równie nieatrakcyjnie jak zrogowaciałe i wysuszone pięty. Poddając się regularnie nawet tak prostemu zabiegowi jak peeling, naskórek jest cały czas złuszczany, dzięki czemu skóra zostaje odświeżona, wyglądając młodziej i bardziej promieniście.

 

 

Lekarz tylko z doświadczeniem

Osiągnięcie perfekcyjnego wyglądu przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej jest możliwe wtedy, gdy korzysta się z usług doświadczonego lekarza, który posiada odpowiednie umiejętności i dysponuje doskonałym sprzętem. Zabiegi wykonywane przy użyciu sprzętu i materiałów słabej jakości lub gdy odbywają się w niewłaściwej kolejności, bez opracowania odpowiedniego planu, nie gwarantują osiągnięcia satysfakcjonujących nas efektów.

 

 

Jak korzystać z medycyny estetycznej?

Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej, z których tak chętnie korzystają gwiazdy, pamiętaj o tym, aby oddziaływać zarówno na jakość skóry, jak i kształt twarzy. Niektóre z nas pomimo młodo wyglądającego kształtu twarzy mają starą i zmęczoną cerę, u innych zaś bywa odwrotnie.
Zabiegi stosowane przez gwiazdy to najszybsza, najbardziej skuteczna, a jednocześnie najmniej inwazyjna droga do osiągnięcia gładkiej skóry i wymarzonej sylwetki. Dzięki bogatej ofercie i szerokiemu wachlarzowi dostępnych terapii każda z nas może poprawić swój wygląd niezależnie od wieku, partii ciała czy też indywidualnych preferencji.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na zabiegi podczas szkoleń dla lekarzy w OLLIE.

 

 

Źródła: artykuł opracowano na podstawie:

  • 1. http://www.marekwasiluk.pl/zabiegi-gwiazd/, dostęp w dn. 02.01.2017 r.
  • 2. http://vesuna.pl/blog/medycyna-estetyczna/zabiegi-medycyny-estetycznej-ktore-kochaja-gwiazdy/, dostęp w dn. 02.01.2017 r.
  • 3. http://kobieta.dziennik.pl/piekna-i-zdrowa/artykuly/521222,zabiegi-kosmetyczne-gwiazd.html, dostęp w dn. 04.02.2017 r.
  • 4. http://kobieta.dziennik.pl/piekna-i-zdrowa/artykuly/420484,zabiegi-upiekszajace-gwiazd-jakim-zabiegom-poddaja-sie-gwiazdy.html, dostęp w dn. 04.02.2017 r.
  • 5. https://wirtualnaklinika.pl/gwiazdy-je-kochaja/, dostęp w dn. 04.02.2017 r.
  • 6. http://plejada.pl/wywiady/kalina-ben-sira-o-zabiegach-medycyny-estetycznej-gwiazd/1lmyfd, dostęp w dn. 04.02.2017 r.