Szkolenia z kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej poziom średnio zaawansowany – 17.04.2016

Szkolenia z kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, poziom średnio zaawansowany poprowadził w Centrum Szkoleniowym OLLIE lekarz medycyny estetycznej i chirurg plastyczny, dr n. med. Łukasz Drozd.

 

 

Pozytywne opinie uczestników szkoleń

Zdaniem uczestników szkolenia dr n. med. Łukasz Drozd ma ogromną wiedzę, którą przekazuje w przystępny i zrozumiały sposób. Jego doświadczenie w chirurgii plastycznej pozwala mu na profesjonalne planowanie i trafne przewidywanie efektów zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Lekarz zajmujący się medycyną estetyczną powinien – tak jak chirurg plastyczny – być niejako wizjonerem umiejącym przewidzieć, czy efekty zabiegu usatysfakcjonują pacjenta i spełnią jego oczekiwania.
 
 

Praktyka czyni mistrza

Zgodnie ze standardami obowiązującymi w Centrum Szkoleniowym OLLIE część teoretyczna zajęła 25% czasu trwania kursu, a praktyka aż 75%. Ćwiczenie praktycznych umiejętności stanowi istotę każdego szkolenia organizowanego przez OLLIE, ponieważ jest to najlepszy sposób na profesjonalne przygotowanie uczestników kursu do przyszłej pracy i samodzielnego wykonywania zabiegów w ich gabinetach.

 

 

Szkolenie z kwasu hialuronowego – poziom średnio zaawansowany: usta i okolice

Kameralne szkolenie z dużą liczbą modelek i zabiegów z zakresu kwasu hialuronowego podawanego w okolicy ust poprowadził dr n. med. Łukasz Drozd. W szkoleniu wzięło udział 6 lekarzy różnych specjalizacji oraz 12 modelek.

 

 

Zabiegi wykonywane przez lekarzy – uczestników szkolenia

Szkolenie na poziomie średnio zaawansowanym adresowane jest do lekarzy, którym zależy na podnoszeniu swoich kwalifikacji i poznaniu technik dotyczących wykonywania zabiegów medycyny estetycznej z kwasem hialuronowy o wysokim poziomie trudności. Uczestnicy niedzielnego kursu mieli możliwość wykonania różnego rodzaju zabiegów w dolnych okolicach twarzy, takich jak modelowanie, powiększenie warg, podnoszenie kącików ust, korekcja konturu czy też niwelowanie zmarszczek palacza.Każdy lekarz wykonał samodzielnie co najmniej kilka różnych zabiegów.
 
Podczas szkolenia uczestnicy kursu korzystali z preparatów marki Stylage i Azzalure - uznanych i cenionych na rynku polskim i światowym. Kursanci uzyskali certyfikaty w języku polskim i angielskim, a także otrzymali punkty edukacyjne Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

 

 

Szkolenie z toksyny botulinowej – poziom średnio zaawansowany

Drugie szkolenie, jakie w niedzielę poprowadził dr n. med. Łukasz Drozd to szkolenie z toksyny botulinowej na poziomie średnio zaawansowanym. Kurs ten powstał z myślą o lekarzach medycyny i lekarzach dentystach, chcących dowiedzieć się więcej na temat zabiegów z wykorzystaniem botoksu w dolnej i środkowej części twarzy. W szkoleniu uczestniczyło 5 lekarzy i 10 modelek.
 
Nauka w kameralnych warunkach przychodzi łatwiej niż w przypadku dużych grup szkoleniowych, a nawiązanie kontaktu z wykładowcą odbywa się zdecydowanie szybciej. Czynniki te mają wpływ na jakość kształcenia i efektywność szkoleń organizowanych przez Centrum Szkoleniowe OLLIE.
 
Wykład omawiający podstawy teoretyczne poprzedził indywidualną pracę z pacjentami. Uczestnicy kursu otrzymali wiele praktycznych wskazówek merytorycznych i samodzielnie wykonywali zabiegi z toksyną botulinową pod okiem wykładowcy, dr. n. med. Łukasza Drozda.

 

 

Praktyczna część szkolenia: zabiegi w okolicy ust i oczu

Szkolenie poświęcone było korekcji zmarszczek ust i zmarszczek na brodzie, podnoszeniu brwi i poprawie napięcia powieki górnej. Kursanci, wykonując zabiegi z użyciem toksyny botulinowej likwidowali zmarszczki pod oczami i optycznie powiększali oko (efekt „otwartego oka”), a także w dokonywali korekcji zmarszczek króliczych nosa. Bardzo ważne dla przyszłej pracy lekarza w gabinecie medycyny estetycznej są umiejętności dozowania toksyny botulinowej oraz techniki jej podawania w zależności od rodzaju i głębokości zmarszczek. To umiejętności, które posiada każdy lekarz po ukończeniu szkolenia w OLLIE.
 
Dr n. med. Łukasz Drozd dzielił się z kursantami swoimi osobistymi doświadczeniami zdobytymi podczas jego pracy zawodowej, co w niezaprzeczalny sposób wzbogaciło szkolenie i spotkało się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony uczestników.

 

 

Zapraszamy na kolejne szkolenia i zabiegi w OLLIE

Zespół OLLIE bardzo dziękuje zarówno Lekarzom-Wykładowcom prowadzącym kwietniowe szkolenia, jak i Lekarzom-Uczestnikom i Modelkom. To był owocny weekend. Zapraszamy na kolejne szkolenia i zabiegi organizowane przez Centrum Szkoleniowe OLLIE.

 

 

Polecane artykuły

 

 

Zapraszamy na szkolenia i zabiegi z osocza bogatopłytkowego, mezoterapii i mezorollera oraz kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej