Lipotransfer i najszersza oferta szkoleń specjalistycznych z medycyny estetycznej w Polsce

W styczniu, lutym i na początku marca 2017 r. odbyło się w OLLIE ponad 20 różnych szkoleń, w których wzięło udział kilkudziesięciu lekarzy – wykonali oni co najmniej kilkaset zabiegów na naszych Pacjentkach. Ponadto Centrum Szkoleniowe OLLIE wprowadziło nowe kursy – jednym z nich jest szkolenie z lipotransferu.

 

 

Lipotransfer – nowe szkolenie w OLLIE

Szkolenie z lipotransferu, które odbyło się w dn. 4 marca, to kolejne autorskie szkolenie organizowane przez Centrum Szkoleniowe OLLIE. Obecnie OLLIE jest jedyną firmą w Polsce, która oferuje tego typu szkolenie. Mimo dużego zainteresowania lipotransferem ze strony pacjentek, zabiegi wykonywane są w niewielu gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki tej nowoczesnej procedurze, wykorzystując materiał autologiczny, można osiągnąć niezwykle trwałe i naturalne efekty przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Metoda ta jest uważana za złoty standard w leczeniu blizn zanikowych i wolumetrycznej korekcji twarzy.

 

 

Lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu

Lipotransfer (lipofilling) jest bezpieczną i skuteczną metodą modelowania sylwetki – dzięki autologicznemu przeszczepowi tkanki tłuszczowej można uzyskać lepszą figurę, poprawić proporcje ciała i zredukować oznaki starzenia. Zabieg ten pozwala na jednoczesne działania przeciwstarzeniowe (rewitalizacja skóry, poprawa owalu twarzy, redukcja blizn zanikowych) i redukcję tkanki tłuszczowej. Lipotransfer najczęściej jest wykorzystywany do modelowania policzków, żuchwy, bruzd nosowo – wargowych czy owalu twarzy i leczenia blizn. Tę innowacyjną technikę wykorzystuje się nie tylko w celach estetycznych, ale również do rekonstrukcji zdeformowanych tkanek.

 

 

Lipotransfer i najszersza oferta szkoleń specjalistycznych z medycyny estetycznej w Polsce

Lipotransfer i najszersza oferta szkoleń specjalistycznych z medycyny estetycznej w Polsce

 

 

Doświadczony i uznany wykładowca – lek. med. Gabriel Ruciński

Szkolenie przeprowadził lek. med. Gabriel Ruciński z Kliniki Bellamed w Elblągu, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który jest międzynarodowym trenerem z technik lipotransferu i jednym z najlepszych w Polsce specjalistów w zakresie przeszczepu komórek tłuszczowych. O jego rozległej wiedzy i bogatym doświadczeniu świadczą zarówno liczne certyfikaty, jak i cała rzesza zadowolonych pacjentek doceniających doktora Rucińskiego także za serdeczność i życzliwość w stosunku do nich. Jako trener nie tylko chętnie dzieli się wiedzą i wyczerpująco odpowiada na pojawiające się pytania i wątpliwości, ale też przekazuje wszystkie informacje w bardzo przystępny i zrozumiały sposób.

 

 

Inne zaawansowane i specjalistyczne szkolenia w OLLIE

Na przełomie lutego i marca odbyły się w OLLIE szkolenia nie tylko z toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, ale również z nici liftingujących, laseroterapii i ginekologii estetycznej. Są to kursy dedykowane lekarzom mającym już doświadczenie przy wykonywaniu podstawowych zabiegów medycyny estetycznej i chcącym poszerzać ofertę swoich gabinetów. Szkolenia specjalistyczne są doskonałym uzupełnieniem odbywających się comiesięcznie szkoleń podstawowych. Ich ofertę Centrum Szkoleniowe OLLIE regularnie wzbogaca, wprowadzając nowe tematy dostosowane do aktualnych potrzeb Pacjentów i Lekarzy-Uczestników szkoleń.

 

 

Nici liftingujące

Nici PDO cieszą się popularnością ze względu na niską inwazyjność, efekty zbliżone do liftingu chirurgicznego, jak też stosunkowo krótki czas trwania zabiegu. Technika wprowadzania nici bazuje na naturalnych liniach napięcia skóry; po zabiegu skóra jest gładsza, owal twarzy podnosi się, a zmarszczki znikają. Uczestnicy szkolenia zakładają modelkom kilkadziesiąt nici PDO w różnych częściach twarzy po to, aby wykonać lifting policzków, korekcję chomików, linii żuchwy i podbródka.

 

 

Szkolenie z Nici PDO

Szkolenie z Nici PDO

 

 

Ginekologia estetyczna

Szkolenia z ginekologii estetycznej poprowadzi dr n. med. Robert Bartkowiak. W trakcie kursu uczestnicy mają możliwość samodzielnego przeprowadzenia kilku różnych zabiegów. Wśród najczęściej wykonywanych procedur znajdują się: laseroterapia w celu rewitalizacji pochwy i leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, iniekcje kwasem hialuronowym (powiększanie warg sromowych większych i punktu G) oraz labioplastyka (chirurgiczna korekcja warg sromowych mniejszych).

 

 

Kompleksowe szkolenie z laseroterapii

Szkolenie prowadzi dr n. med. Michał Rogowski-Tylman, dermatolog z bogatym doświadczeniem w medycynie estetycznej i laseroterapii. Uczestnicy wykonują m.in. zabiegi mające na celu zamykanie naczynek laserem ThermaVein®, spłycanie zmarszczek, zagęszczanie skóry i poprawę jej napięcia dzięki zastosowaniu radiofrekwencji mikroigłowej. Laserem eC02 leczą przebarwienia, poszerzone pory, blizny po cięciach i rozstępy. W niektórych przypadkach terapia laserowa może zostać zastosowana w celu zagęszczenia skóry, czy też usunięcia włókniaków.

 

 

Dr Rogowski - Tylman i zadowolone uczestniczki szkolenia z lipotransferu.

Dr Rogowski - Tylman i zadowolone uczestniczki szkolenia z laseroterapii.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na kolejne szkolenia i zabiegi w OLLIE