Kwas hialuronowy, toksyna botulinowa i peelingi – szkolenie Podstawy medycyny estetycznej 16 kwietnia w OLLIE

Wykładowcy współpracujący z Centrum Szkoleniowym OLLIE stosują skuteczne metody dotarcia do uczestników, prowadząc szkolenia w systemie warsztatowym – wykład omawiający podstawy teoretyczne poprzedza indywidualną pracę z pacjentem. W trakcie szkolenia Podstawy medycyny estetycznej - kwas hialuronowy, toksyna botulinowa i peelingi uczestnicy otrzymują wiele praktycznych wskazówek merytorycznych i mają możliwość samodzielnego wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej objętych programem szkolenia.

 

 

Szkolenie Podstawy medycyny estetycznej - kwas hialuronowy, toksyna botulinowa i peelingi w OLLIE

Szkolenie „Podstawy medycyny estetycznej” w OLLIE cieszy się ogromnym powodzeniem wśród lekarzy. Z powodu dużej ilości chętnych utworzone zostały dwie grupy szkoleniowe podczas jednego weekendu. Zajęcia w dn. 16-17 kwietnia br. poprowadziło dwóch lekarzy – dr n. med. Łukasz Drozd, chirurg plastyk, oraz dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog.

 

 

Przebieg szkolenia Podstawy medycyny estetycznej

W kursie wzięło udział 7 lekarzy różnych specjalizacji i 25 modelek chcących zahamować objawy starzenia lub skorygować swoją urodę. Uczestnicy wykonywali zabiegi medycyny estetycznej samodzielnie, z pomocą wykładowcy - doświadczonego lekarza.

 

Dr n. med. Łukasz Drozd podczas kursu z podstaw medycyny estetycznej w Centrum Szkoleniowym OLLIE przekazał lekarzom-uczestnikom dużo informacji na temat podstawowych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej oraz pokazywał im, jak należy wykonywać iniekcje, aby uzyskać optymalne efekty. Jak zwykle nacisk został położony na praktyczną część szkolenia i różne techniki iniekcyjne. Ponadto kursanci mieli możliwość, aby nauczyć się pod czujnym okiem dr. Łukasza Drozda, jak znaleźć własną definicję piękna, i wydobyć odpowiednie proporcje, podkreślając naturalną urodę i harmonię u pacjentek – modelek. Nauka planowania i wykonywania zabiegów z kwasem hialuronowym i toksyną botulinową miała na celu uzyskanie efektów podkreślających walory estetyczne twarzy jako całości. Najbardziej istotna z punktu widzenia kursantów była praktyczna część, ponieważ lekarze sami podawali preparaty, korzystając z porad doświadczonego wykładowcy. Bezpośrednia praca z pacjentem pozwalała na perfekcyjne wykonanie zabiegu i spełnienie jego oczekiwań.

 

 

Zakres podstawowego szkolenia z kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej

Szkolenie z podstaw medycyny estetycznej w dn. 17.04.2016 r. poprowadził dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog. Wzięło w nim udział 6 lekarzy i prawie 30 modelek. Podobnie jak dzień wcześniej, kursanci otrzymali podstawowe informacje na temat zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej w górnej części twarzy i kwasu hialuronowego w okolicach ust. Zapoznali się ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do zabiegów, zasadami przygotowania pacjenta do zabiegu, a także wytycznymi dotyczącymi postępowania pozabiegowego. Zakres kursu – tak jak w przypadku szkolenia poprowadzonego przez dr. n. med. Łukasza Drozda obejmował również peelingi chemiczne oraz mechanizmy ich działania.

 

Szkolenie Podstawy medycyny estetycznej - kwas hialuronowy, toksyna botulinowa i peelingi

 

 

Nacisk na praktykę podczas szkoleń w OLLIE

Największy nacisk podczas szkoleń w OLLIE jest położony na wykonywanie zabiegów iniekcyjnych przez uczestników szkolenia. Kursanci mają możliwość samodzielnego zastosowania kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej do wygładzenia lub zlikwidowania zmarszczek na czole (gładzizna czoła, kurze łapki, lwia zmarszczka) i w okolicach ust (bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki). Każdy z nich wykonał od kilku do kilkunastu zabiegów.

 

 

Szkolenia z kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej na poziomie średniozaawansowanym

Wielu uczestników szkolenia Podstawy medycyny estetycznej decyduje się od razu na kontynuację nauki podczas szkoleń na poziomie średniozaawansowanym z kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Pozwala to na zaproponowanie pacjentom szerszej oferty zabiegowej, wzbogaconej o jedne z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej, np. modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym, korekta asymetrii ust, podnoszenie brwi toksyną botulinową czy korekcja zmarszczek w okolicach ust i pod oczami.
Szkolenia na poziomie średniozaawansowanym z kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej poprowadził w OLLIE dr n. med. Łukasz Drozd. W szkoleniach wzięło udział odpowiednio 6 i 5 uczestników – lekarzy, którzy w ciągu całego dnia szkoleniowego wykonali zabiegi na około 25 modelkach. Lekarze ocenili szkolenia jako praktyczne i w pełni przygotowujące do samodzielnego wykonywania zabiegów.

 

Kwas hialuronowy, toksyna botulinowa i peelingi - szkolenie Podstawy medycyny estetycznej 16 kwietnia w OLLIE

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na szkolenia z wolumetrii i kwasu hialuronowego oraz z lipolizy iniekcyjnej: