Zabiegi medycyny estetycznej zimą

Zima to bardzo dobry okres na poprawienie i ożywienie wyglądu twarzy. Latem, ze względu na promieniowanie słoneczne, wiele zabiegów medycyny estetycznej nie jest wykonywanych. Natomiast zima to idealny czas na to, żeby zadbać o siebie i wyglądać na wiosnę kwitnąco. Osocze bogatopłytkowe i mezoterapia doskonale ożywią twarz. Bez skalpela zimą przeprowadzisz szybki lifting twarzy – wystarczy zabieg z nici PDO, wolumetria kwasem hialuronowym czy nawilżenie i delikatne modelowanie ust. Toksyna botulinowa może zlikwidować zmarszczki na czole i sprawić, że już zimą skóra będzie wyglądać świeżo.

 

 

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to zabieg polecany osobom poszukującym naturalnych sposobów odmładzania oraz osobom, które obawiają się uczuleń.
Zalety zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego:
• rewitalizacja skóry twarzy - szczególnie trudne okolice: oczy i szyja
• likwidacja kurzych łapek
• likwidacja zmarszczek i bruzd
• likwidacja blizn potrądzikowych
• poprawa gęstości skóry
• szybka regeneracja skóry - np. po zabiegach laserowych.

 

 

Skóra młodych osób posiada naturalne mechanizmy naprawcze. Dlatego też im młodsza osoba poddaje się zabiegom-tym mniej ich potrzebuje.
Osoby poniżej 35 roku życia. Dla nich ten zabieg stanowi profilaktykę przeciw starzeniu się i może być wykonywany raz na kilka miesięcy. Osobom w przedziale wieku 35-45 lat lekarze zalecają stosowanie zabiegu co miesiąc. W przypadku skóry suchej, potrzebującej odżywienia lub u osób po 60 roku życia zabieg można stosować na co 2 tygodnie. Osocze jest też polecane przez lekarzy osobom chcącym zahamować proces wypadania włosów (również mężczyznom).

 

 

Zabiegi z użyciem osocza stosuje się liniowo wzdłuż zmarszczek lub fałd skóry lub z użyciem techniki mezoterapii igłowej.

 

 

Mezoterapia

Mezoterapia to śródskórne lub podskórne podawanie koktajli odżywczych (witamin, minerałów i kwasu hialuronowego) lub osocza bogatopłytkowego na skórę potrzebująceą odżywienia i nawilżenia.

 

 

Zastosowanie mezoterapii:
• odmłodzenie i odżywienie skóry szyi, dekoltu, twarzy
• zmniejszenie zmarszczek
• leczenie cellulitu i rozstępów.

 

 

Efekty osocza i mezoterapii

Mezoterapia i osocze bogatopłytkowe to zabiegi, które warto systematycznie powtarzać, ponieważ wtedy mamy pewność osiągnięcia najlepszych rezultatów. Początkowo wykonujemy jeden zabieg co 7-14 dni. Następnie dla podtrzymania efektu możemy robić już 1 zabieg miesięcznie. Częstotliwość powtarzania zabiegów zależy od okolicy poddawanej zabiegowi, indywidualnej reakcji organizmu, wieku oraz rodzaju zastosowanego preparatu zastosowanego.

 

 

Lifting bez skalpela: nici PDO, wolumetria i modelowanie kwasem hialuronowym

Zarówno nici PDO, jak i kwas hialuronowy można stosować do korekty:
• modelowania i podniesienia policzków
• poprawy owalu twarzy
• bruzd nosowo-wargowych, marionetek i tzw. chomików
• okolic oczu i skroni.

 

 

Efekty zabiegów z nićmi PDO i wolumetrii

Efekty powyższych zabiegów utrzymują się nawet do 2 lat. Samo wykonanie zabiegu zajmuje przeważnie od 40 do 60 minut.
Kwas hialuronowy stosowany jest również do modelowania i nawilżania ust. Odpowiedni dobór preparatu może zapewnić dodanie objetości, korektę kształtu, efekt nawilżenia (bez powiększenia) czy podniesienie kącików ust.

 

 

Toksyna botulinowa - lifting górnej części twarzy

Do liftingu górnej części twarzy - szczególnie czoła, lwiej zmarszczki i kurzych łapek lekarze najczęściej stosują toksynę botulinową. Dzięki niej twarz wygląda na zrelaksowaną, rozpogodzoną i odstresowaną. Efekty zabiegu przeważnie utrzymują się około 6 miesięcy, jednak wraz z kolejnymi zabiegami mięśnie kurcza się mniej intensywnie i niektóre osoby po kilku zabiegach mogą zrezygnować ze stosowania toksyny botulinowej.

 

 

Przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej

U większości osób chcących poddać się zabiegom nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegów. Przeciwwskazaniami są przede wszystkim wszelkie choroby układu odpornościowego, ciąża i karmienie piersią. Warto pamiętać , że są to zabiegi bezpieczne, mało inwazyjne pod warunkiem, że są wykonywane przez lekarzy.W większości przypadków po opisanych zabiegach można następnego dnia iść do pracy, ponieważ nie wymagają one rekonwalescencji. Zawsze po zabiegu należy stosować się do wskazówek lekarza wykonującego zabieg.

Zabiegi medycyny estetycznej zimą

Warto wykonywać zabiegi medycyny estetycznej zimą, kiedy sprzyjają temu warunki atmosferyczne (brak silnego nasłonecznienia), a skóra potrzebuje bardziej intensywnej pielęgnacji i troski.