Udział OLLIE w XVII Międzynarodowym Kongresie Dermatologii Estetycznej

Centrum szkoleniowe OLLIE jest jednym z nielicznych w Polsce, które kładzie nacisk na budowanie zaplecza merytorycznego, biorąc aktywny udział w zjazdach, kongresach i konferencjach poświęconych medycynie estetycznej, odbywających się nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy.

 

 

Udział OLLIE w XVII Międzynarodowym Kongresie Dermatologii Estetycznej

XVII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) to jedno z największych wydarzeń w medycynie estetycznej i estetyce lekarskiej w 2016 r. Głównymi sponsorami były w tym roku firmy: Galderma, Valeant i ITP. W trwającej trzy dni (26-28 lutego br.) konferencji wzięło udział około 1000 lekarzy oraz blisko 85 firm z branży medycyny estetycznej.

 

 

XVII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

Podczas XVII Kongresu SLDE lekarze mogli zapoznać się z nowościami oraz trendami wyznaczającymi nowe kierunki w dziedzinie medycyny estetycznej. Nie zabrakło warsztatów, podczas których uczestnicy zaznajomili się z dużą dawką wiedzy praktycznej, a także technikami zabiegowymi prezentowanymi przez najlepszych specjalistów z branży. Towarzysząca Kongresowi wystawa umożliwiała zapoznanie się w jednym miejscu z ofertą firm, które oferują produkty niezbędne w codziennej praktyce gabinetu medycyny estetycznej. Podczas sobotniej Gali już po raz jedenasty wręczono statuetki konkursu Pereł Dermatologii Estetycznej.

 

 

Udział OLLIE w międzynarodowych kongresach medycyny estetycznej

W ubiegłym roku OLLIE wzięło udział w Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej jako jedyny z Polski organizator modułowych szkoleń z medycyny estetycznej, a w 2014 r. było wystawcą podczas Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anty-Aging.Pod koniec lutego br. OLLIE uczestniczyło w XVII Kongresie SLDE, który i tym razem odbył się w Warszawie. Udział w zjeździe jako uczestnik, a nie wystawca, to dla Centrum Szkoleniowego bardzo cenne doświadczenie i doskonała okazja do pogłębienia wiedzy nie tylko w trakcie wykładów, ale również warsztatów i prezentacji technik zabiegowych. Regularnie śledząc nowości i aktualne trendy w medycynie estetycznej omawiane podczas kongresów i imprez branżowych, firma dba o to, aby uczestnikom szkoleń zapewnić jak najlepsze merytoryczne i praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie lekarza medycyny estetycznej. Wykłady prezentowane w czasie tegorocznej konferencji wpisują się w strategię Centrum Szkoleniowego OLLIE, której jednym z założeń jest oferowanie uczestnikom szkoleń stale aktualizowanej, najnowszej wiedzy z zakresu medycyny estetycznej.

 

 

OLLIE prekursorem na rynku szkoleń medycyny estetycznej i anty - aging

Korzystając z najnowszych doniesień dotyczących medycyny estetycznej i odpowiadając na potrzeby rozwijającego się rynku, OLLIE oferuje nowoczesne szkolenia dla lekarzy, które cechują wysoka jakość oraz wysoki poziom merytoryczny. Przygotowanie i wprowadzenie do oferty nowego szkolenia poprzedzone jest dogłębną analizą rynku i sprawdzeniem pojawiających się na rynku nowości. Najszersza na rynku oferta szkoleniowa wynika z kompleksowego podejścia do medycyny estetycznej oraz chęci bycia prekursorem i podejmowania ryzyka w intencji zapewnienia uczestnikom nowatorskich, jak najlepszych merytorycznie i organizacyjnie szkoleń. Wyznacznikiem jakości, na którą OLLIE kładzie tak duży nacisk, jest m.in. używanie podczas kursów najlepszych, a nie najtańszych preparatów.

 

 

Nowoczesne szkolenia w OLLIE – najnowsze trendy na rynku medycyny estetycznej

Wprowadzanie przez firmę OLLIE nowoczesnych standardów szkoleń i kursów z medycyny estetycznej odbywa się w zgodzie z najnowszymi trendami panującymi w tej dziedzinie medycyny oraz w oparciu o wiedzę i doświadczenia najlepszych specjalistów na rynku medycyny estetycznej w Polsce. Dzięki takiemu podejściu OLLIE zapewnia lekarzom kompleksową ofertę szkoleniową na wszystkich poziomach zaawansowania.

 

 

Relacja z Kongresu okiem OLLIE

 

Medycyna Anti - Aging
Z roku na rok rośnie wśród lekarzy upodobanie do medycyny anti-aging. Nic dziwnego, że niedzielna sesja poświęcona tej tematyce cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Coraz większa grupa lekarzy, która rozwija się, doskonaląc swoje umiejętności z zakresu technik zabiegowych, zaczyna zajmować się również medycyną prewencyjną, przeciwstarzeniową. Z równie dużym zainteresowaniem ze strony uczestników spotkała się część Kongresu poświęcona powikłaniom po zabiegach estetycznych.

 

„Loża ekspertów” – konsultacje na żywo
Podobnie jak w ubiegłym roku, uwagę lekarzy przykuły również odbywające się na żywo konsultacje w formule „Loży ekspertów”. Podczas kilku różnych sesji swoje uwagi co do możliwych terapii wymieniali ze sobą m.in. chirurg plastyczny, chirurg szczękowy oraz dermatolog. Dzięki bezpośredniej konfrontacji wiedzy różnych specjalistów można było odkryć wiele spraw i tematów, których na co dzień nie da się dostrzec w inny sposób.

 

Ciekawe technologie – wizja przyszłości w medycynie estetycznej
Wartościowe pod względem merytorycznym okazały się wykłady poświęcone zabiegowym możliwościom wykorzystania nici w estetyce lekarskiej oraz klasyczne już tematy dotyczące wypełniaczy czy też toksyny botulinowej. Pojawiły się też ciekawe zagadnienia technologiczne, dotyczące np. urządzenia do kriolipolizy, nowej wszechstronnej technologii laserowej (wystąpienie dr Leonardo Mariniego z Włoch), karboksyterapii, a także wykorzystania plazmy w celach medycznych. Zdaniem dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, jest to bardzo perspektywiczna technologia, która ma szansę na bardzo dynamiczny rozwój w najbliższym czasie.

 

 

Udział OLLIE w XVII Międzynarodowym Kongresie Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti - Aging był bardzo owocny. Z wielką ciekawością czekamy na kolejne spotkania i kongresy. Zapewniamy, że nieustająco będziemy śledzić pojawiające się nowości na rynku medycyny estetycznej, tak abyśmy w kolejnym sezonie mogli zaproponować Państwu nowe tematy szkoleń, zgodnie z najświeższymi trendami i najwyższymi standardami.

 

 

OLLIE podczas XVII Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej - Oliwia Bożek