Szkolenia łączone z kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej to lepszy wybór

Odwiedzając lekarza medycyny estetycznej, pacjenci oczekują przede wszystkim kompleksowej konsultacji i doradztwa oraz indywidualnego planu zabiegów uwzględniającego ich potrzeby i oczekiwania.

 

 

Oferta dopasowana do potrzeb pacjenta

W ostatnich latach rośnie liczba zarówno wykonywanych zabiegów, jak i osób korzystających z usług medycyny estetycznej. W 2015 r. ponad pół miliona Polaków planowało poddać się takim zabiegom. Szacując, że dynamika wzrostu tego rynku osiąga 20% rocznie , można spodziewać się, że w tym roku z zabiegów medycyny estetycznej skorzysta o ok. ponad 100 tys. osób więcej. Oferta gabinetów jest obecnie bardzo szeroka, a możliwości, które oferują, są coraz większe. Według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej ISAPS (ang. International Society of Aesthetic Plastic Surgery) najwięcej zabiegów przeprowadza się z wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego.

 

 

Lepsze efekty zabiegów

Najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej, również i w Polsce, to te z wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Ponieważ objawy starzenia się skóry u statystycznego pacjenta dotyczą zarówno zmarszczek mimicznych, jak i grawitacyjnych, istnieje potrzeba stosowania toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego z podobną częstotliwością. Umiejętność wykonywania tych dwóch podstawowych typów zabiegów zapewnia pacjentom kompleksową usługę, a lekarzom – satysfakcję i lojalność pacjenta.

 

 

Kompleksowa oferta usług medycyny estetycznej w jednym gabinecie

Szkolenia łączone z zastosowania toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego zwiększają możliwości świadczenia usług przez lekarzy. Kompleksowa oferta zabiegów wykonywanych przez jednego lekarza poszerza jego możliwości w zakresie doboru odpowiedniej terapii. Ponadto ułatwia zaplanowanie długoterminowych efektów zabiegów oraz ich kompleksowe przeprowadzenie.

 

 

Wizerunek i renoma lekarza

Szersza oferta usług medycyny estetycznej często oznacza większą świadomość kompetencji lekarza i przekłada się na większe zaufanie do niego ze strony pacjentów. Szkolenia łączone dają możliwość nabycia w tym samym czasie wszystkich niezbędnych umiejętności z zakresu najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej w Polsce i na świecie. Wdrożenie różnego rodzaju zabiegów w swoim gabinecie od razu po ukończeniu kursu to duża szansa na jego szybszy rozwój i pozyskanie zadowolonych pacjentów w stosunkowo krótszym czasie.

 

 

Zabiegi na pacjentach – 75% czasu trwania szkolenia

Rozbudowana część praktyczna, szkolenia przeprowadzane w kameralnych dwu-siedmioosobowych grupach na pacjentach-modelach, odzwierciedlają realną sytuację w gabinetach medycyny estetycznej. Wykonywanie zabiegów na modelkach przez uczestników (z pomocą lekarza wykładowcy) jest warunkiem otrzymania certyfikatu ukończenia szkolenia organizowanego przez OLLIE. Przeprowadzanie zabiegów na modelkach obejmuje nie tylko konsultację medyczną z pacjentem, kwalifikację pacjenta do zabiegów i dobór optymalnej techniki zabiegowej, ale także sporządzenie dokumentacji, przekazanie zaleceń pozabiegowych oraz ustalenie z pacjentem indywidualnego planu terapeutycznego. Nacisk na praktyczną formę szkolenia pomaga lekarzom zdobyć doświadczenie i zwiększa sprawność manualną, co ma później duży wpływ na ich ocenę przez pacjentów.

 

 

Kompleksowe szkolenia łączone z toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego

Podczas kompleksowego szkolenia z toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności pozwalające wykonywać zabiegi z programu szkolenia od razu po ukończeniu kursu. Jednoczesne wprowadzenie toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego do oferty gabinetu, bez konieczności wyboru tylko jednej dostępnej metody, pozwala na świadczenie pacjentom kompleksowych usług i szybsze dotarcie do większej liczby klientów.

 

 

Efektywna forma szkolenia lekarzy

OLLIE jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła szkolenie „Podstawy medycyny estetycznej”, które łączy najbardziej popularne wśród pacjentów zabiegi medycyny estetycznej: zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (korekta gładzizny czoła, kurzych łapek, lwiej zmarszczki), zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego (korekta bruzd nosowo-wargowych i linii marionetek) oraz peelingi chemiczne. Kurs „Podstawy medycyny estetycznej” stanowi odpowiedź na potrzeby i oczekiwania pacjentów. Jest to również sposób na łatwiejsze i szybsze wprowadzenie odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej do gabinetu lekarskiego.

 

 

Cele szkoleń z medycyny estetycznej w OLLIE

  • umiejętność przeprowadzenia kompleksowej konsultacji z zakresu medycyny estetycznej
  • przygotowanie indywidualnego planu terapeutycznego dla pacjenta
  • biegłość w wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej z zakresu odbywanego szkolenia
  • zapobieganie powikłaniom i ich leczenie
  • poszerzenie wiedzy z zakresu marketingu usług medycznych
  • nawiązanie kontaktów z dystrybutorami preparatów i sprzętu medycznego.