Laseroterapia, PRP, nici PDO – kursy dla zaawansowanych, 23.04.2016

OLLIE jest jedną z pierwszych i wciąż nielicznych firm, której wszystkie szkolenia są wpisane do rejestru szkoleń Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i objęte punktami edukacyjnymi.

 

 

Każdy lekarz po zakończeniu szkolenia otrzymał certyfikaty w jęz. polskim i angielskim potwierdzające nabycie przez niego odpowiednich umiejętności i uzyskał punkty edukacyjne. W sobotę 23 kwietnia 2016 r. odbyło się kilka różnych szkoleń.

 

 

Dla pasjonatów medycyny estetycznej, będących wykładowcami w OLLIE, każda okazja do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami jest bezcenna. Poświęcają swój wolny czas na prowadzenie szkoleń dla lekarzy i stomatologów, którzy chcą poznać tajniki medycyny estetycznej i wykonywać różnego rodzaju zabiegi. Nauka w kameralnych warunkach – tak jak w OLLIE – przynosi doskonałe efekty; szkoląc się w małej grupie można nauczyć się więcej i szybciej.

 

 

Szkolenie z laseroterapii w dn. 23.04.2016

Prowadzącym szkolenie z laseroterapii był dr n. med. Michał Rogowski-Tylman, dermatolog i jednocześnie entuzjasta medycyny estetycznej. Pod jego okiem szkoliło się 5 lekarzy, a 30 pacjentów skorzystało z różnych zabiegów laseroterapii. Dr n. med. Michał Rogowski-Tylman bardzo chętnie dzieli się wiedzą, dużo opowiada o własnych doświadczeniach i jest otwarty na dyskusję.

 

 

Laserowy hit w OLLIE

Szkolenie z laseroterapii organizowane przez OLLIE cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród lekarzy i stomatologów, ale również wśród modelek, które zapisują się na zabiegi z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Tak duże zainteresowanie tą metodą wynika z jej charakteru – laseroterapia to nowoczesne, małoinwazyjne i bezpieczne zabiegi, które są stosowane u osób obojga płci, w różnym wieku. Laseroterapia pozwala zlikwidować wiele defektów estetycznych i dolegliwości dokuczających pacjentom, stymulując naturalną produkcję kolagenu. Zabiegi wykonywane na twarzy w żaden sposób nie zmieniają jej rysów, a za to znacząco poprawiają wygląd, jakość i strukturę skóry. Lekarze, którzy ukończyli szkolenie z laseroterapii w Centrum Szkoleniowym OLLIE i prowadzą własną praktykę, potwierdzają bardzo duże zainteresowanie zabiegami laserowymi w swoich gabinetach.

 

Kurs medyczny z laseroterapii IPL, RF Infini, laser co2

 

Laserowe manewry kursantów

W czasie szkolenia z laseroterapii odbywającym się w OLLIE kursanci uczyli się technik wykonywania zabiegów przy użyciu różnego rodzaju laserów. Korzystając z lasera IPL, leczyli zmiany naczyniowe w postaci rozszerzonych naczynek, pajączków, rumieńców, trądziku różowatego i zaczerwienionej skóry. Z pomocą lasera frakcyjnego CO2 likwidowali blizny potrądzikowe i pooperacyjne, a także przebarwienia, zmarszczki i bruzdy. Ponadto zajmowali się leczeniem skóry tłustej, trądzikowej, z rozszerzonymi porami oraz usuwaniem znamion, przebarwień, włókniaków i wszelkich zmian skórnych. Laser CO2 został wykorzystany u osób, które miały problem z wiotką, pozbawioną elastyczności skórą, opadniętym owalem twarzy i rozstępami, a radiofrekwencję igłową zastosowano do liftingu twarzy, okolic oczu i szyi, poprawy kondycji zwiotczałej skóry i jej napięcia w okolicach brzucha, pośladków i ud, usuwania zmarszczek na czole, a także pielęgnacji dłoni. Infini RF (termolifting mikroigłowy) powoduje zagęszczenie skóry oraz ujędrnianie wiotkiej skóry na twarzy (szyja, policzki), ramionach i udach, doskonale usuwa zmarszczki i blizny.

 

 

Świetlna terapia

Termolifting zapewnia spektakularne efekty, wyraźnie poprawiając napięcie i gęstość skóry, np. na szyi, na której trudno jest wykonać zabiegi iniekcyjne. Metoda ta stanowi idealne uzupełnienie dla innych technik i zabiegów medycyny estetycznej wykorzystujących iniekcje. Uczestnicy szkolenia korzystali również z lampy ledowej, która przyspiesza gojenie się skóry i regenerację po inwazyjnych zabiegach. Może być stosowana w przypadku trudno gojących się ran i owrzodzeń, leczenia trądziku oraz przygotowania skóry do zabiegów. Ponadto lampa ledowa pozwala na wygładzanie rozstępów i blizn zanikowych, uśmierzanie bólu, pobudzenie wzrostu włosów oraz przeciwdziałanie ich wypadaniu.

 

 

Szkolenie z osocza bogatopłytkowego (PRP) i mezoterapii

Prowadzący szkolenie z osocza bogatopłytkowego i mezoterapii mezorollerem – lek. med. Adam Srebrzyński – to doświadczony trener w zakresie zabiegów z medycyny estetycznej. Podczas kursu zorganizowanego przez Centrum Szkoleniowe OLLIE szkoliło się 4 lekarzy, a zabiegi wykonano u 19 pacjentów.

 

Kompleksowe szkolenie z osocza bogatopłytkowego, mezoterapii i mezorollera-relacja

 

Wampirzy lifting – pełen protokół zabiegowy

Kursanci biorący udział w szkoleniu z osocza bogatopłytkowego i mezoterapii mezorollerem samodzielnie wykonali pełen protokół zabiegowy, który składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to pobranie krwi żylnej (zazwyczaj z kończyny górnej) od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Celem drugiego etapu jest otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego – pobrana od pacjenta krew trafia do fiolki z antykoagulantem i żelem separującym, która następnie zostaje umieszczona w wirówce. Po odwirowaniu uzyskuje się trzy warstwy płynowe, w tym koncentrat bogatopłytkowy (PRP), który odciąga się do osobnej strzykawki. Etap trzeci polega na podaniu koncentratu bogatopłytkowego pacjentowi. Wstrzykuje się go, stosując technikę mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry.

 

 

Osocze bogatopłytkowe – źródło młodości

Zabieg z osocza bogatopłytkowego jest zalecany do odmłodzenia i poprawy kondycji skóry nie tylko twarzy, szyi czy dekoltu, ale również dłoni i innych części ciała. Zastosowanie osocza daje doskonałe efekty u pacjentów mających problem z łysieniem. Kursanci uczyli się, jak wykonać mezoterapię twarzy i okolic oczu, a także jak zahamować proces wypadania włosów i doprowadzić do ich zagęszczenia. Mezoterapia to bardzo skuteczna technika odmładzania wyglądu i struktury skóry oraz leczenia łysienia, którą udokumentowano w licznych badaniach naukowych.

 

 

Szkolenie z nici liftingujących PDO

Szkolenie z nici liftingujących PDO dla dwóch lekarzy również poprowadził lek. med. Adam Srebrzyński. Do zabiegów zakwalifikowano 7 pacjentek w różnym wieku.

 

Szkolenie z nici pdo liftingujacych i rewitalizujących

 

Nici PDO – lifting bez skalpela

Nici PDO to jedna z najnowszych technik stosowanych medycynie estetycznej, która bardzo szybko zyskała popularność na całym świecie, również w Polsce. Jej zaletą jest bardzo niska inwazyjność i krótki czas trwania zabiegu. Metoda ta polecana jest najczęściej osobom w wieku 30-65 lat, którym przeszkadzają zmarszczki na policzkach, fałdy nosowo-wargowe lub bruzdy „marionetki". Nici liftingujące PDO mogą zostać wykorzystane u pacjentów chcących podnieść opadające policzki, zlikwidować fałd podbródkowy czy też dokonać korekcji okolicy jarzmowej. Doskonale nadają się do liftingu czoła, podniesienia brwi i likwidacji worków pod oczami.

 

 

Włókno syntetyczne w służbie piękna

PDO (polidioksanon) to silne włókno syntetyczne składające się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien – po upływie kilku miesięcy włókna PDO rozpuszczają się w tkance. Technika wprowadzania nici PDO wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, powodując efekty zbliżone do liftingu chirurgicznego. Po zastosowaniu nici PDO skóra jest gładsza i bardziej świetlista, zmarszczki zmniejszają się, a owal twarzy podnosi się. Po 3-4 tygodniach od wykonania zabiegu z użyciem nici PDO skóra zaczyna coraz lepiej wyglądać, a znaczącą poprawę jej struktury można zauważyć po 2-3 miesiącach. Efekty zabiegu utrzymują się powyżej 2 lat.

 

 

W czym tkwi haczyk?

Podczas szkolenia z nici liftingujących PDO kursanci mieli możliwość wykonania różnych zabiegów z wykorzystaniem nici Barb 4D z haczykami (lifting policzków, korekcja chomików, poprawa linii żuchwy). Z kolei do rewitalizacji okolic oczu zastosowali nici Mono (proste) oraz nici Screw do korekcji okolic podbródka.

 

 

Polecamy