Przepis na piękne usta – zabiegi z kwasem hialuronowym i toksyną botulinową

Wyraźne, jędrne i kształtne usta kojarzą się ze zmysłowością, przyciągają spojrzenia i wzbudzają zazdrość lub podziw. Od wyglądu i kształtu ust zależy, w jaki sposób jesteśmy postrzegani. Wąskie wargi nie są uważane za atrakcyjne, sugerują surowość, a nawet bezwzględność. Osoba ze zbyt małymi, asymetrycznymi czy mocno przesuszonymi ustami może nie wzbudzać sympatii. Pojawiające się wraz z wiekiem zmarszczki wokół ust postarzają zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Rozwiązaniem problemów są zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.

 

 

Piękne usta - atrybut zadbanej kobiety

Usta potrafią fascynować – dzieje się tak już od tysięcy lat, mimo że ideały piękna zmieniały się na przestrzeni wieków. Jednak zawsze cenione są za delikatność i miękkość. Liczy się również ich odpowiednia wielkość, proporcjonalna budowa oraz symetria. Są silnym środkiem ekspresji twarzy, przyciągają uwagę rozmówcy podczas rozmowy, kuszą i uwodzą, pobudzając wyobraźnię. Podobnie jak oczy, wiele mówią o nas samych – odzwierciedlają bowiem stan naszego umysłu, emocji i uczuć.

 

 

Utrata jędrności i powstawanie zmarszczek wokół ust

Z upływem lat zaczyna się zmieniać wygląd ust – z powodu odwodnienia tracą jędrność i objętość. Skóra na ustach robi się coraz cieńsza i coraz bardziej wysuszona, a wargi tracą swój pierwotny kolor i kształt. Brzegi ust powoli wiotczeją i opadają, co pociąga za sobą powstawanie drobnych zmarszczek wokół warg. W wyniku tych zmian twarz nabiera smutnego wyrazu, postarzającego ją o kilka lat. Na ratunek przychodzi medycyna estetyczna, oferując różnego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.

 

 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym to obecnie jeden z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej nie tylko u kobiet, ale też i u mężczyzn, niezależnie od ich wieku. Do modelowania i powiększania ust wykorzystuje się preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy.

 

 

Kwas hialuronowy i jego właściwości

Kwas hialuronowy to naturalny składnik ludzkiego organizmu odpowiedzialny za magazynowanie w wody w tkankach – jego zadaniem jest utrzymanie w dobrej kondycji skóry i stawów. Substancja działa na wiele sposobów, m.in. nawilża i uelastycznia skórę; wpływa również na budowę włókien kolagenu i elastyny. Preparaty kwasu hialuronowego stosowane do powiększania i modelowania ust mają konsystencję żelu, dlatego też doskonale nadają się do wykonywania iniekcji w takich miejscach, jak usta. Są to produkty biodegradowalne, co oznacza, że po pewnym czasie zostają wchłonięte przez organizm. Producenci kwasu hialuronowego dbają o to, aby ich preparaty były biokompatybilne (biozgodne, czyli nierozpoznawane przez organizm jako ciało obce) i apirogenne (niewywołujące gorączki).

 

 

Wskazania do zabiegu powiększenia i modelowania ust kwasem hialuronowym

Zabieg polecany jest osobom, które mają zbyt małe, wąskie lub asymetryczne usta i chcą skorygować ich kształt i wygląd. Podanie kwasu hialuronowego pozwala nie tylko zwiększyć objętość ust, ale również dokonać korekcji dysproporcji pomiędzy górną a dolną wargą (dolna warga powinna być większa od górnej), podkreślić kontur ust i poprawić zarys „rynienki” nad nimi.
Z zabiegu powiększania i modelowania ust nie mogą natomiast skorzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz te osoby, u których występują stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik aktywny), choroby nowotworowe lub o podłożu autoimmunologicznym. Przeciwwskazaniem jest także skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz nadwrażliwość na składniki preparatu.

 

 

Zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększający i modelujący usta polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w czerwień wargową za pomocą cieniutkich igieł lub kaniul. W ten sposób można powiększyć objętość ust i nadać im pożądany kształt, korygując defekty estetyczne. Po zabiegu usta są bardziej jędrne i elastyczne. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (najczęściej z użyciem kremu znieczulającego) lub stomatologicznym – na życzenie pacjenta. Mogą pojawić się po nim obrzęk i drobne zasinienia, które ustępują zazwyczaj już po kilku dniach.

 

 

Efekty powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym

Efekt – powiększone i wymodelowane usta – utrzymuje się około roku w zależności od właściwości osobniczych organizmu, wielkości dawki i rodzaju kwasu hialuronowego użytego podczas zabiegu. Obecnie odchodzi się od powiększania i modelowania ust w taki sposób, aby wargi były możliwie jak największe. Zabieg powinien polegać na delikatnym wymodelowaniu i skorygowaniu defektów estetycznych, a nie drastycznej zmianie. Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym można bezpiecznie powtarzać w zależności od potrzeb.

 

 

Usuwanie zmarszczek wokół ust z pomocą kwasu hialuronowego

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego do powiększania i modelowania ust przynoszą również inny efekt – u wielu osób znikają drobne zmarszczki w okolicy ust, ponieważ kwas hialuronowy odbudowuje gęstość tkanek wokół nich, co wyraźnie odmładza twarz. Każda kobieta i każdy mężczyzna, którym przeszkadzają utrwalone zmarszczki wokół ust, może poddać się zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego. Polega on na podaniu preparatu kwasu hialuronowego prostopadle do kierunku zmarszczek. Z efektów zabiegu zadowolone będą zwłaszcza te kobiety, które nie lubią, gdy makijaż rozpływa im się wzdłuż zmarszczek przecinających kontur ust. Zazwyczaj dzieje się tak u osób po 40 r.ż., szczególnie u palaczy papierosów.

 

 

Usuwanie zmarszczek wokół ust za pomocą toksyny botulinowej

Wykonując zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej, można zlikwidować zmarszczki wokół ust. Preparat blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe w tkankach, co skutkuje rozluźnieniem napiętych do tej pory mięśni mimicznych. W rezultacie skóra w okolicy ust staje się gładsza i wygląda na młodszą.Na granicy skóry i czerwieni wargowej podaje się po kilka jednostek toksyny botulinowej, która powoduje rozluźnienie mięśnia odpowiedzialnego za powstawanie „zmarszczek palacza”. Tworzą się one nie tylko u osób palących – z wiekiem są coraz bardziej widoczne, nawet wtedy, gdy mięsień okrężny ust nie pracuje. Za ich powstawanie odpowiadają takie czynniki jak wiotczenie skóry, zanik tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej szczęki oraz żuchwy. Praca mięśnia okrężnego ust przyspiesza i nasila proces utrwalania się zmarszczek.

 

 

Najlepsze efekty usta - zabiegi z kwasem hialuronowym i toksyną botulinową

Jednak najlepsze efekty daje połączenie zabiegów z toksyny botulinowej z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Można w ten sposób odmłodzić całą twarz – kombinacja tych dwóch rodzajów zabiegów pozwala zlikwidować nie tylko zmarszczki mimiczne, ale również i statyczne. Ponadto dzięki jednoczesnemu działaniu toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego wydłuża się czas trwania pozytywnych efektów terapii.

 

 

Polecane artykuły:

 

 

Zapraszamy na szkolenia z wolumetrii i kwasu hialuronowego

Szkolenia z kwasu hialuronowego - 4 poziomy zaawansowania