Podstawy medycyny estetycznej oraz kwas hialuronowy i toksyna botulinowa na poziomie średniozaawansowanym – szkolenia 19-20 marca

Każdy weekend szkoleniowy w OLLIE jest inny – nie ma dwóch takich samych kursów. Jak to jest możliwe? Przede wszystkim każde szkolenie dostosowujemy do potrzeb i wymagań uczestników. O tym, że każdy kurs jest inny, decyduje nie tylko tematyka zajęć, ale także wykładowcy i sami uczestnicy, którzy wiele wnoszą do organizowanych przez nas szkoleń. Kursanci współtworzą szkolenia, zadając prowadzącym trudne nieraz pytania i dzieląc się z innymi swoimi doświadczeniami. Z przyjemnością obserwujemy, jak chłoną przekazywaną im wiedzę i doskonalą swoje umiejętności z zakresu medycyny estetycznej pod okiem doświadczonych lekarzy-trenerów. W dniach 19-20 marca br. odbyły się w OLLIE kolejne szkolenia, dzięki którym kursanci od razu mogą samodzielnie wykonywać różnego rodzaju zabiegi w swoich gabinetach.

 

 

Szkolenie Podstawy medycyny estetycznej - najchętniej wybierane przez uczestników

Szkolenie z podstaw medycyny estetycznej, już po raz kolejny, poprowadził dr n. med. Michał Rogowski-Tylman, doświadczony lekarz medycyny estetycznej i dermatolog. Uczestnicy zapoznali się z niezbędną teorią i podstawami wykonywania zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej w górnej części twarzy (gładzizna czoła, kurze łapki, lwia zmarszczka) oraz kwasu hialuronowego w okolicach ust (bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki). Tematem kursu były również peelingi chemiczne (migdałowy, glikolowy, pirogronowy, TCA, salicylowy) oraz mechanizmy ich działania. Omówione zostały wskazania i przeciwwskazania do zabiegów, zasady przygotowania pacjenta do zabiegu, a także postępowanie pozabiegowe. Aby uczestnicy mogli przejść od teorii do praktyki, konieczne było przećwiczenie przez nich technik iniekcji wypełniaczy tkankowych niezbędnych do wykonywania zabiegów. Kursanci ćwiczyli m.in. różne techniki wykonywania iniekcji kwasem hialuronowym.

 

Każdy uczestnik wykonał od kilku do kilkunastu zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Ponadto lekarze mieli możliwość nauczyć się, jak należy przygotowywać indywidualne plany terapeutycznej dla swoich pacjentów. Ze szkolenia zadowoleni byli nie tylko kursanci, o czym świadczą pozytywne opinie zawarte w ankietach, ale również modelki, które licznie zgłosiły się na zabiegi (24 osoby w ciągu jednego dnia). Wiele z nich systematycznie korzysta z zabiegów wykonywanych podczas szkoleń odbywających się w Centrum Szkoleniowym OLLIE. Jak zwykle, szkolenie poprzedził moduł biznesowo-marketingowy, którego celem jest wsparcie lekarzy w prowadzeniu i skutecznym promowaniu swojego gabinetu medycyny estetycznej.

 

 

Dr Michał Rogowski - Tylman i lekarze uczestnicy szkolenia

 

 

Szkolenie z kwasu hialuronowego w OLLIE

Anita Symonowicz, lekarz medycyny estetycznej i dentysta (specjalizacja: wypełnianie i likwidacja zmarszczek, powiększanie ust, mezoterapia, lipoliza) poprowadziła szkolenie z kwasu hialuronowego na poziomie średniozaawansowanym – jest to drugi poziom zaawansowania spośród czterech oferowanych przez OLLIE. Kurs ten powstał z myślą o lekarzach, którzy chcą poznać zabiegi medycyny estetycznej o wysokim poziomie trudności. Podczas szkolenia jego uczestnicy wiele razy przećwiczyli techniki wykonywania takich zabiegów, jak modelowanie ust – powiększenie, podniesienie kącików, korekcja konturu ust oraz niwelowanie zmarszczek palacza. Lekarze wykonali podczas kursu zabiegi na kilkunastu modelkach.

 

Tak jak w przypadku pozostałych szkoleń, na część teoretyczną przeznaczono 25%, a na praktykę – 75% czasu trwania kursu. Tylko dzięki takiemu podejściu do nauki lekarze biorący udział w szkoleniu mogą odpowiednio przygotować się do samodzielnego wykonywania zabiegów i zyskać doświadczenie oraz pewność siebie. Również i w przypadku tego szkolenia, kursanci już na samym początku, podczas modułu biznesowo-marketingowego, dowiedzieli się, jak pozyskiwać klientów na zabiegi medycyny estetycznej, a także jakie działania marketingowe i reklamowe należy podjąć, aby były one współmierne do obrotów i pozwalały osiągać zamierzony zysk.

 

 

Podstawy medycyny estetycznej oraz kwas hialuronowy i toksyna botulinowa na poziomie średniozaawansowanym - szkolenia 19-20 marca

 

 

Szkolenie dla lekarzy wykonujących już zabiegi medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej – poziom średniozaawansowany

Również i to szkolenie poprowadziła lek. med. Anita Symonowicz, dla której medycyna estetyczna jest pasją i drugim zawodem. Wysokie kompetencje, doświadczenie i zaangażowanie prowadzącej przełożyło się na wysoką jakość kursu i atmosferę niezwykle sprzyjającą nauce i doskonaleniu umiejętności kursantów. Szkolenie z toksyny botulinowej na poziomie średniozaawansowanym jest skierowane do lekarzy i stomatologów, którzy wykonują zabiegi z medycyny estetycznej i chcą pomóc swoim pacjentom z objawami starzenia się skóry, szczególnie w dolnej i środkowej części twarzy.

 

Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejszy udział w szkoleniu podstawowym z zakresu toksyny botulinowej (dostępne w ofercie OLLIE) – lekarz powinien znać teorię i umieć wykonywać zabiegi objęte programem szkolenia na poziomie podstawowym. Jest to istotne z tego względu, że szkolenie na poziomie średniozaawansowanym składa się głównie z części praktycznej. Brak odpowiednich umiejętności utrudnia, a wręcz uniemożliwia pełne uczestnictwo w kursie i zdobycie nowej wiedzy. Zabiegi wykonywane w Centrum Szkoleniowym OLLIE podczas szkolenia na poziomie średniozaawansowanym obejmują korekcję zmarszczek ust i zmarszczek na brodzie, podnoszenie brwi i poprawę napięcia powieki górnej, usuwanie zmarszczek pod okiem i powiększenie oka, a także korekcję zmarszczek króliczych nosa. Podstawy medycyny estetycznej oraz kwas hialuronowy i toksyna botulinowa na poziomie średniozaawansowanym - szkolenia 19-20 marca

 

 

Szkolenie z podstaw medycyny estetycznej

 

 

Punkty edukacyjne dla lekarzy

Kameralne grupy szkoleniowe, rozbudowana część praktyczna, duża liczba modelek (na zabiegi w dn. 20 marca br. zgłosiły się 22 osoby) to niewątpliwe zalety szkoleń organizowanych przez Centrum Szkoleniowe OLLIE, na które lekarze często zwracają uwagę, zanim zdecydują się na kurs. Nie bez znaczenia jest dla nich również fakt, że wszystkie szkolenia są wpisane do rejestru szkoleń Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i objęte punktami edukacyjnymi. Bogata oferta bazująca na autorskich programach szkoleniowych, a do tego profesjonalizm, kompetencje i bogate doświadczenie wykładowców sprawiają, że zarówno lekarze, jak i modelki chętnie wracają na kolejne szkolenia odbywające się w OLLIE.