OLLIE – nowe standardy szkoleń z medycyny estetycznej

OLLIE to dynamicznie rozwijające się centrum edukacyjne.

Szkoli lekarzy z nieinwazyjnych i małoinwazyjnych metod odmładzania skóry twarzy. Firma wyznacza nowe standardy na rynku szkoleń, oferując unikalne warsztaty i stale poszerzając swoją ofertę o nowe szkolenia. Dlatego z wielką radością pragniemy się pochwalić, że doceniło nas wydawnictwo Aesthetica. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć na ich łamach. Liczymy, że to nie było nasze ostatnie spotkanie, a tymczasem zapraszamy wszystkich do lektury.

 

Rozmowa z Oliwią Bożek, Business Managerem centrum szkoleniowego OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej przeprowadzona dla dwumiesięcznika Aesthetica

 

 

Inspiracja do założenia centrum szkoleniowego z zabiegów medycyny estetycznej dla lekarzy

- „Aesthetica”: Co zainspirowało Panią do założenia centrum szkoleniowego z zabiegów medycyny estetycznej dla lekarzy?

 

 

- O.B.: Medycyna estetyczna w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Polki dbają o siebie i chcą czuć się piękniejsze, ale mają wiele obaw przed pierwszym zabiegiem medycyny estetycznej. Profesjonalne centrum szkoleń z medycyny estetycznej jest więc odpowiedzią na potrzebę lekarzy, aby zapewnić im umiejętności wykonywania zabiegów i doświadczenie, właściwe przeprowadzenie kwalifikacji do zabiegu i propozycję indywidualnego planu terapeutycznego dla pacjentów. To wszystko gwarantuje OLLIE.

 

 

- „Aesthetica”: Do kogo skierowane są szkolenia OLLIE?

 

- O.B.: Nasze szkolenia skierowane są wyłącznie do lekarzy i stomatologów, którzy posiadają czynne prawo wykonywania zawodu i chcą wykonywać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jako nieliczni nie szkolimy ani kosmetyczek, ani kosmetologów. W Polsce, zgodnie z prawem, zabiegi medycyny estetycznej polegające na przerwaniu ciągłości tkanki skórnej mogą wykonywać jedynie lekarze medycyny i stomatolodzy.

 

 

OLLIE - nowe standardy szkoleń z medycyny estetycznej

- „Aesthetica”: Na czym polega wprowadzanie nowych standardów szkoleń przez OLLIE?

 

- O.B.: Wyznaczamy trendy i kształtujemy standardy, oferując unikalne, autorskie szkolenia
na różnych poziomach zaawansowania. Jako pierwsi wprowadziliśmy zasadę „75% praktyki i 25% teorii”. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach (3-7 osób), jednocześnie zapewniamy dużą liczbę modelek – (nawet do 30 modelek na jeden kurs). Wykładowcami zaś są wiodący eksperci z zakresu medycyny estetycznej z bogatym doświadczeniem zawodowym i dydaktycznym.

 

- „Aesthetica”: Czym szkolenia organizowane przez OLLIE różnią się od innych?

 

- O.B.: OLLIE dysponuje najszerszą ofertą szkoleń na rynku, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Są one wpisanie do rejestru szkoleń Okręgowej Izby Lekarskiej (OIL) i objęte punktami edukacyjnymi. Rzadko która firma może się tym pochwalić. Zapewniamy także szkolenia z marketingu medycznego oraz wsparcie poszkoleniowe polegające m.in. na przekazywaniu dodatkowych materiałów i konsultacjach z wykładowcami. Ponadto udostępniamy kontakty do dystrybutorów preparatów i sprzętu medycznego.

 

 

Nowe szkolenia w OLLIE

- „Aesthetica”: Jakie nowe szkolenia ostatnio wprowadziło OLLIE?

 

- O.B.: W naszej najnowszej ofercie znajdują się m.in. kompleksowe szkolenia z laseroterapii i sprzętu medycznego oraz osocza bogatopłytkowego, mezoterapii i mezorollera, a także z hydroksyapatytu wapnia, lipolizy iniekcyjnej i ginekologii estetycznej. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy szkolenie łączone z toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego i peelingów chemicznych o nazwie „Podstawy medycyny estetycznej”.

 

 

Szkolenia marketingowe dla lekarzy

- „Aesthetica”: Dlaczego OLLIE oferuje również szkolenia marketingowe dla lekarzy?

 

- O.B.: Początkujący lekarze potrzebują pomocy w zakresie prawa i marketingu. Muszą wiedzieć,jak etycznie i zgodnie z przepisami prawa dotrzeć do potencjalnych pacjentów. Dzięki takim szkoleniom mogą konkurować na rynku medycyny estetycznej.

 

- „Aesthetica”: Jaki jest Pani przepis na sukces?

 

- O.B.: Wprowadzanie nowoczesnych standardów szkoleń z medycyny estetycznej to podstawa sukcesu centrum szkoleniowego OLLIE. Bardzo duży nacisk kładziemy na praktyczny aspekt szkoleń, wprowadzamy unikalne, autorskie programy nauczania, zatrudniamy najlepszych, doświadczonych szkoleniowców i mamy najszerszą ofertę szkoleniową w Polsce. Szkolimy na wszystkich poziomach zaawansowania – od podstaw z toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, aż po szkolenia z laseroterapii i hydroksyapatytu wapnia. To sprawia, że lekarze wracają na kolejne szkolenia do OLLIE i polecają je innym lekarzom.

 

- „Aesthetica”: Jakie ma Pani plany na przyszłość?

 

- O.B.: Zależy mi na tym, aby ugruntować pozycję OLLIE jako lidera na rynku szkoleń z medycyny estetycznej w Polsce. Mam zamiar w dalszym ciągu współpracować z doświadczonymi specjalistami cieszącymi się uznaniem ze strony swojego środowiska oraz pacjentów. Mam nadzieję, że dzięki temu zrealizuję swoje cele.

 

- „Aesthetica”: Dziękujemy za rozmowę.

 

 

Wywiad "OLLIE - nowe standardy szkoleń z medycyny estetycznej" i inne ciekawe artykuły znajdą Państwo w 14. numerze magazynu Aesthetica