Międzynarodowe Szkolenia z Medycyny Estetycznej dla Zaawansowanych w OLLIE

Nici PDO / Osocze i Mezoterapia / Wolumetria i Modelowanie kwasem hialuronowym (26-27.09.2015)

W weekend 26-27 września 2015 w Warszawie odbyły się w OLLIE międzynarodowe szkolenia z medycyny estetycznej dla zaawansowanych. W szkoleniach uczestniczyli lekarze i stomatolodzy z Polski i Hiszpanii. Kursy odbywały się w kameralnych 2-4 osobowych grupach i składały się z 3 modułów. Każdy lekarz miał możliwość wykonania zabiegów na modelkach. Wykładowcą podczas szkoleń zabiegowych była dr Marta Tazbir, a moduły biznesowo-marketingowe poprowadziła Oliwia Bożek, trener marketingu medycznego.

 

 

Szkolenie z Nici PDO liftingujących (z haczykami) i rewitalizujących

Praktyczny kurs przeznaczny dla lekarzy mających doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów medycyny estetycznej. Podczas szkolenia wykonywane były zabiegi nićmi z haczykami (liftingującymi), nićmi skrętnymi oraz prostymi (rewitalizującymi). Okolice poddawane zabiegom w trakcie szkolenia to – zgodnie oczekiwaniami większości pacjentek – tak zwane okolice trudne: opadające policzki, owal twarzy i podbródek, chomiki i opadające kąciki ust. Dzięki zabiegom z nićmi efekt „liftingu bez skalpela” utrzyma się około dwóch lat. Pacjentki poddające się zabiegom były z różnych grup wiekowych – od 35 do 60 lat. W niektórych przypadkach stosowano techniki łączone i oprócz nici wykorzystywano kwas hialuronowy lub toksynę botulinową.

 

Międzynarodowe szkolenia z medycyny estetycznej dla zaawansowanych w OLLIE

 

 

Kompleksowe szkolenie z osocza bogatopłytkowego, mezoterapii i mezorollera

Zabiegi mezoterapii i osocza bogatopłytkowego to zabiegi poprawiające kondycję skóry – działają regeneracyjnie, poprawiają ukrwienie skóry, pozwalają zahamować proces łysienia u mężczyzn. Podczas pojedynczego zabiegu wykonywanych jest około 100-200 iniekcji. Uczestnicy szkolenia wykonywali zabiegi na różnych okolicach, m. in w okolicach oczu, całej twarzy, dłoni. Każdy z kursantów wykonał od 200 do 400 iniekcji podczas szkolenia.

 

ollie-pl-szkolenia-z-medycyny-estetycznej-dla-lekarzy-zaawansowanych-nici-osocze-wolumetria-kwas-hialuronowy

 

 

Szkolenie z Kwasu hialuronowego poziom zaawansowany – Wolumetria i Modelowanie

Kurs z zaawansowanych technik przywracania objętości twarzy jest polecany dla lekarzy, którzy wykonują już zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego lub odbyli szkolenia z kwasu hialuronowego na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Podczas szkolenia lekarze wykonywali zabiegi modelowania i podnoszenia policzków oraz korekcji dolnej części twarzy kwasem hialuronowym, uzupełniająco wykorzystywali też nici PDO i toksynę botulinową. Kursanci wymienili się też informacjami na temat procedur zabiegowych obowiązujących w różnych krajach Unii Europejskiej.