Hydroksyapatyt, laseroterapia, lipoliza, nici, osocze – nowe szkolenia w OLLIE

Nowe szkolenia wzbogaciły w lutym ofertę kursów na poziomie zaawansowanym w OLLIE.

Unikalne, autorskie programy szkoleniowe na wszystkich poziomach zaawansowania zapewniają uczestnikom odpowiednią dawkę wiedzy oraz możliwość nabycia i doskonalenia umiejętności technicznych dotyczących wykonywania zabiegów w bezpieczny i profesjonalny sposób. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej części warsztatowej oraz dużej liczbie modelek – na każdego lekarza przypada minimum kilka pacjentek, a to oznacza, że podczas szkolenia wykonuje on samodzielnie od kilku do kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu zabiegów. Hydroksyapatyt, laseroterapia, lipoliza, nici, osocze - nowe szkolenia w OLLIE

 

 

Hydroksyapatyt wapnia, Kompleksowa laseroterapia, Lipoliza iniekcyjna – już od lutego 2016 r.

Nowe szkolenia wzbogaciły w lutym ofertę kursów na poziomie zaawansowanym w OLLIE. Od teraz Centrum Szkoleniowe oferuje nowe kursy obejmujące wiedzę z zakresu zastosowań hydroksyapatytu wapnia, kompleksowej laseroterapii i lipolizy iniekcyjnej. Na korzyść szkoleń organizowanych przez OLLIE przemawia wieloletnia praktyka wykładowców, ich doświadczenie oraz cierpliwość i chęć dzielenia się wiedzą z innymi. Bogate doświadczenie oraz umiejętności trenerów, zdobyte podczas licznych certyfikowanych szkoleń w Polsce i zagranicą, zachęcają i przyciągają coraz więcej chętnych do odbycia szkolenia właśnie w OLLIE. Dodatkowym, niezwykle ważnym atutem jest bogaty program szkoleniowy oraz zaplecze sprzętowe, na które składają się najbardziej nowoczesne urządzenia medyczne.

 

 

Szkolenie z hydroksyapatytu wapnia i szkolenie z lipolizy iniekcyjnej

Pierwsze szkolenie z hydroksyapatytu wapnia odbyło się w Centrum Szkoleniowym OLLIE w dn. 28 lutego br. w kameralnym gronie 2 lekarzy. Towarzyszyło im 5 modelek w zróżnicowanym wieku, dzięki czemu mieli oni możliwość zaobserwować pierwsze efekty zabiegów u kobiet, u których skóra jest na różnym etapie starzenia się. Mimo, że zabiegi z wykorzystaniem hydroksyaptatytu wapnia są dostępne w Polsce już od kilku lat, to w dalszym ciągu postrzegane są jako nowość – zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów. Po szkoleniu lekarze będą mogli zaproponować swoim pacjentkom tego typu zabiegi jako alternatywę dla użycia kwasu hialuronowego. Na pewno jest więc to zabieg, który warto mieć w ofercie. Z kolei w szkoleniu z lipolizy iniekcyjnej wzięło udział 3 lekarzy – 11 modelek poddało się zabiegom, chcąc w miarę szybko i bezboleśnie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych przez nie częściach ciała lub twarzy. Lipoliza iniekcyjna to świetna alternatywa dla inwazyjnych procedur wyszczuplających i innych metod odchudzania; u osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

 

 

Szkolenie z hydroksyapatytu wapnia

Szkolenie z hydroksyapatytu wapnia jest dedykowane lekarzom mającym doświadczenie w wykonywaniu zabiegów wolumetrycznych kwasem hialuronowym i pracującym z kaniulami. Hydroksyapatyt wapnia stanowi alternatywę dla zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Umożliwia uzyskanie naturalnego efektu wypełnienia i wymodelowania, bez nadkorekcji; nie powoduje nadmiernej objętości twarzy.Zabieg ten jest wykonywany tylko w nielicznych, prestiżowych klinikach medycyny estetycznej. Pobudza produkcję kolagenu w skórze, nie dodaje objętości, więc nie zmienia rysów twarzy. Powinien być stosowany przede wszystkim u młodych kobiet, które mają drobne, niezbyt głębokie zmarszczki. Efekty zabiegu są natychmiastowe – skóra staje się delikatnie wypełniona i wymodelowana; maleńkie, gładkie cząsteczki hydroksyapatytu wapnia tworzą rodzaj rusztowania, na którym powstają cząsteczki kolagenu, wzmacniając skórę od środka.

 

 

Dlaczego warto odbyć szkolenie z hydroksyapatytu wapnia?

Wprowadzenie do oferty zabiegów z hydroksyapatytem wapnia podnosi prestiż gabinetu – zabieg jest wykonywany jedynie w nielicznych klinikach medycyny estetycznej. Poszerzenie zakresu usług o procedurę będącą alternatywą dla kwasu hialuronowego może wpłynąć na wzrost liczby klientów, co przełoży się na wyniki finansowe gabinetu.Zabieg nie dodaje twarzy objętości; można go wykonywać zarówno u pacjentek młodych, jak i u starszych, pod warunkiem, że nie mają za bardzo zniszczonej i zbyt mocno pomarszczonej twarzy. Hydroksyapatyt wapnia to materiał budulcowy, który wchodzi również w skład ludzkich kości. Preparat jest biokompatybilny i nietoksyczny, nie wywołuje alergii, ani żadnych skutków ubocznych. Wykonanie procedury z hydroksyapatytem wapnia jest atrakcyjne z punktu widzenia pacjenta, ponieważ nie trwa zbyt długo (około 30-40 minut), a jednocześnie efekt utrzymuje się powyżej 2 lat. Stosowanie kwasu hialuronowego lub nici PDO nie stanowi przeciwwskazania do zabiegu.

 

 

Zabiegi z hydroksyapatytem wapnia wykonywane podczas szkolenia w OLLIE

Podczas szkolenia na poziomie zaawansowanym wykonywane były przeważnie zabiegi w dolnej i środkowej części twarzy – wypełnianie i modelowanie linii żuchwy, policzków i kości jarzmowych oraz skroni. Do udziału w innych szkoleniach z hydroksyapatytem wapnia zgłaszały się do OLLIE również pacjentki/modelki, które chciały zrobić korektę dłoni i kolan.

 

 

Kursy z hydroksyapatytu wapnia i wolumetrii oraz lipolizy iniekcyjnej

 

 

Szkolenie z lipolizy iniekcyjnej

Szkolenie z lipolizy iniekcyjnej, podobnie jak kurs z hydroksyapatytu wapnia, jest skierowane do lekarzy prezentujących poziom zaawansowany w zabiegach medycyny estetycznej. Podczas szkolenia 3 lekarzy wykonało – z pomocą wykładowcy – zabiegi na 11 modelkach.

 

 

Zabiegi z lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentek. Okolice najchętniej poddawane zabiegom to podbródek, boczki i okolice brzucha, kolan oraz bioder. Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest szczególnie popularny wczesną i późną wiosną z uwagi na nadchodzące lato i wakacje. Lipoliza iniekcyjna to zabieg przeznaczony dla osób, które nie są nadmiernie otyłe, a chcą zredukować tkankę tłuszczową jedynie w wybranych okolicach.

 

 

Szkolenie z laseroterapii i sprzętu medycznego

Zabiegi laseroterapii cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentek – wiele z nich rezerwowało miejsce na zabieg już kilka miesięcy wcześniej przed planowanym szkoleniem. Tym razem 5 lekarzy miało możliwość szkolić się i wykonywać różnego rodzaju zabiegi u 35 modelek. Kurs z laseroterapii poprowadził doświadczony w tej dziedzinie dermatolog, dr n. med. Michał Rogowski-Tylman.

 

 

Nowoczesny sprzęt o najwyższej jakości

Podczas kursu laseroterapii organizowanego przez OLLIE wszystkie zabiegi są wykonywane przy użyciu sprzętu najwyższej jakości. W czasie ostatniego szkolenia do dyspozycji lekarzy i pacjentów były takie urządzenia medyczne, jak:
• laser ECO2 (wykonywane zabiegi: leczenie przebarwień, blizn potrądzikowych
i pooperacyjnych, leczenie skóry z trądzikiem pospolitym i skóry tłustej, spłycanie zmarszczek);
• urządzenie do termoliftingu frakcyjnego RF Infini (wykonane zabiegi: poprawa gęstości
i jędrności skóry szyi i twarzy);
• lampa LED Healite (przygotowanie skóry do zabiegu, poprawa regeneracji skóry
po zabiegu);
• Thermavein (zamykanie poszerzonych naczynek, leczenie nadmiernych teleangiektazji).

 

 

Szkolenia z laseroterapii i sprzętu medycznego ipl infini eco2

 

 

Kompleksowe szkolenie z osocza bogatopłytkowego, mezoterapii i mezorollera oraz szkolenie z nici PDO

Oprócz opisanych powyżej nowości, w lutym nasi kursanci odbyli także systematycznie odbywające się w OLLIE szkolenia z osocza bogatopłytkowego, mezoterapii i mezorollera oraz szkolenie z nici PDO.

 

 

Osocze bogatopłytkowe, mezoterapia i mezoroller

Kompleksowe szkolenie z osocza bogatopłytkowego, mezoterapii i mezorollera to jeden z najbardziej intensywnych treningów w OLLIE. Podczas kursu przeprowadzonego w dniu 27 lutego br. 5 lekarzy wykonało u 20 modelek zabiegi z osoczem bogatopłytkowym na twarz i owłosioną skórę głowy oraz zabiegi mezoterapii koktajlami i nieusieciowanym kwasem hialuronowym na twarz i okolice oczu. Podczas szkolenia w OLLIE uczestnicy wykonują zabiegi w pełni samodzielnie, włączając w to pobieranie krwi pacjentom i jej odwirowanie w przypadku procedur z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

 

 

Szkolenie z nici PDO

Szkolenia z nici PDO, które odbywają się w OLLIE, to okazja do samodzielnego wykonania bezoperacyjnego liftingu policzków, korekty linii żuchwy, podbródka i owalu twarzy, rewitalizacji okolic oczu czy tzw. chomików. Każdy z lekarzy-kursantów własnoręcznie i bez pomocy przeprowadził cały zabieg liftingu twarzy. Do wykonania procedur wykorzystywane były różnego rodzaju nici – z haczykami (np. First Lift Barb 4D), nici SCREW oraz nici proste.

 

 

Zabiegi praktyczne podczas szkoleń w OLLIE