Operacje plastyczne aby mieć ładniejsze selfie? – raport z badań


Operacje plastyczne aby mie
ć ładniejsze selfie?

 

Amerykańska Akademia Operacji Plastycznych i Rekonstrukcyjnych Twarzy (ang. American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS))  przeprowadziła ankietę wśród 2,7 tysięcy chirurgów plastycznych, członków akademii. Zgodnie z jej wynikami, jeden na trzech chirurgów zauważa znaczący wzrost liczby operacji plastycznych. Najbardziej dynamicznie rośnie popyt na operacje nosa, przeszczep włosów i operacje okolic oczu. Niektóre kliniki notują wzrost zamówień o 25% rok do roku. Ta tendencja wzrostowa jest powiązana z modą na robienie sobie zdjęć typu selfie, czyli smartfonem z wyciągniętej ręki.

 

Badanie pokazało, że powodem jednej na trzy operacji plastycznych twarzy jest większa świadomość tego jak wyglądamy w mediach społecznościowych. Zgodnie z wynikami badania 13% badanych zanotowało wzrost liczby udostępnień zdjęć i zadowolenia z własnego wyglądu w mediach społecznościowych, 10% badanych w 2012 i 2013 skorzystało z operacji korekty nosa, a 7% z przeszczepu włosów.

 

Uczeni sugerują, że platformy społecznościowe, takie jak Instragram, Snapchat, aplikacja Selfie.im, które opierają się tylko na zdjęciach, zmuszają ludzi do przywiązania szczególnej uwagi do wyglądu i bardziej krytycznej samooceny. Te zdjęcia tworzą pierwsze wrażenie u potencjalnych znajomych, sympatii czy też pracodawców i stąd takie zainteresowanie poprawą wyglądu.

 

Badanie udowodniło, że media społecznościowe odgrywają szczególnie ważną rolę wśród młodych ludzi i są głównym czynnikiem wzrostu operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej. W 2013 roku więcej niż połowa operacji plastycznych (58%) zanotowano wśród osób poniżej 30 roku życia.

 

Badanie potwierdziło także, że zarówno mężczyźni jak i kobiety są coraz bardziej świadomi procesów starzenia się oraz metod walki z efektami starzenia skóry. W 2013 roku więcej niż połowę operacji plastycznych (58%) przeprowadzono wśród osób poniżej 30 roku życia.

 

Polecamy również:

 

Zapraszamy do skorzystania z bonu podarunkowego na zabiegi medycyny estetycznej. Więcej informacji pod tel. 664 133 994 lub 730 365 140, kontakt@ollie.pl

Źródła:

Serwis Inwestora „Rośnie dynamicznie liczba operacji plastycznych”, grudzień 2014

Facial Plastic Surgery Press Release „Selfie Trend Increases Demand for Facial Plastic Surgery”, marzec 2014